• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csúnya garnélák leválogatása felajánlása

Cipo3

VIP kertész
Sziasztok!

Nem látok hasonló témát s talán mindenki kerüli. Vettem 10 RC/sakura garnélát. 288L-be most kb 500 fölött van a számuk. Új scapet indítok a tavaszi szünetben és talán ez tűnik a legalkalmasabbnak, hogy szétválogassam őket. A sötét pirosakat megtartom a színtelen vagy barna színűeket pedig eltávolítom. Persze, hogy nem húzom le a WC-n. Azért írtam, hogy minél többen jöjjenek ötletekkel.

Aki válogat garnélát az mit csinál a csúnyákkal? Ezt felajánlani elvitelre szégyellném. GA boltban mit csinálnak a csúnyákkal? Mindenkitől olvasom a szelektálást de senki nem mesél arról, hogy hogyan tovább?

Másik kérdés is erre vonatkozik. Hogy lehet legegyszerűbben leválogatni? Azzal az üveg pipával egyesével? Vagy van szebb megoldás?
 
Sziasztok!

Nem látok hasonló témát s talán mindenki kerüli. Vettem 10 RC/sakura garnélát. 288L-be most kb 500 fölött van a számuk. Új scapet indítok a tavaszi szünetben és talán ez tűnik a legalkalmasabbnak, hogy szétválogassam őket. A sötét pirosakat megtartom a színtelen vagy barna színűeket pedig eltávolítom. Persze, hogy nem húzom le a WC-n. Azért írtam, hogy minél többen jöjjenek ötletekkel.

Aki válogat garnélát az mit csinál a csúnyákkal? Ezt felajánlani elvitelre szégyellném. GA boltban mit csinálnak a csúnyákkal? Mindenkitől olvasom a szelektálást de senki nem mesél arról, hogy hogyan tovább?

Másik kérdés is erre vonatkozik. Hogy lehet legegyszerűbben leválogatni? Azzal az üveg pipával egyesével? Vagy van szebb megoldás?
vizipisztoly?:ROFLMAO:
 
Szia.
Szoktak keresni vadas garnélákat is, fel lehet tenni az ingyenes topicba. Vagy egy kisebb akváriumot indítani, amibe csak a vadas garnélákat teszed, érdekes mintázatúak akakúlhatnak ki így.

Nem válogatok, nincs hozzá türelmem...kergetni őket egyessével, rámegy az egész nap.
 
Két kézzel fognak kapkodni az ingyen garnélákért, semmiképp se öld őket meg. :( @Micro -nak például gyönyörű vadas példányai vannak, @tsokee -éknál volt alkalmam megcsodálni őket. Nekem meg a sötétkék és barna egyedek keveredéséből lett egy hófehér hímem. :ROFLMAO:
Ha nincs erőd vadászni, akkor tedd hozzá a hirdetéshez, hogy a jelentkezőknek saját maguknak kell kipecázni a színtelen egyedeket. :D
 
Le eresztem az akváriumot az új scape miatt, tehát garnélák átkerülnek 2 napra egy növényesített szűrt gyerekkádba. Nincs is jobb pillanat mint ez a leválogatásra.
 
Le eresztem az akváriumot az új scape miatt, tehát garnélák átkerülnek 2 napra egy növényesített szűrt gyerekkádba. Nincs is jobb pillanat mint ez a leválogatásra.
Ha úgyis mindent kiveszel az akváriumból, akkor fordított szelekciót csinálj. Ne a csúnyákat szedd ki, hanem csak az igazán szépeket tedd vissza. Feltehetően így kevesebbet kell egyesével kivenned és garantáltan szép állományod lesz.
A többit biztosan elviszik takarító brigádnak.:)
 
Ha úgyis mindent kiveszel az akváriumból, akkor fordított szelekciót csinálj. Ne a csúnyákat szedd ki, hanem csak az igazán szépeket tedd vissza. Feltehetően így kevesebbet kell egyesével kivenned és garantáltan szép állományod lesz.
A többit biztosan elviszik takarító brigádnak.:)
Hát hihetetlen milyen egyszerű megoldás és nem jutott eszembe.
Köszi

Érdekes, hogy bár mindet sakuraként vettem már vannak fekete példányok is.

Vettem csoki garnélát másik akvába, egyiket az én hibámból kinyírtam, másnapra döglötten piros lett. Álca volt az egész amit halála után nem tudott fenntartani? Milyen képesség ez? Még Luke is a 8. részben magával vitte a műkezét amikor eltűnt.
 
Sziasztok!

Vettem csoki garnélát másik akvába, egyiket az én hibámból kinyírtam, másnapra döglötten piros lett. Álca volt az egész amit halála után nem tudott fenntartani? Milyen képesség ez? Még Luke is a 8. részben magával vitte a műkezét amikor eltűnt.
Sok vízi élőlénynek más az élő színe mint a holt (vagy akár az éjszakai-nappali), pl. az üvegharcsák kifehérednek elhulláskor, pedig egyébként átlátszó.

AmegA
 
Én, amíg volt mit, a garnéla pipával szelektáltam, de ez akkor is nagyon pepecs munka, ha egyszerre több garnélát fogsz ki/öntesz bele a pipába.
Ha ugy döntöd a pipát, hogy a víz a nyél részbe folyjon át, a garnélák sorban állnak szelektálásra, akiket a nyél végén egyszerűen kiengedsz, az ujjaddal.
Ha csak egyet akarsz a társaságból kivenni a pipából, akkor óvatos oda-vissza döntéssel lehet változtatni a sorrenden.

Ennek mintájára, tényleg csak elméleti terv szintjén el tudnék képzelni egy olyan alul tölcséres tartály megoldást is ami lent egészen összeszűkül egy 6mm-es cső vastagságára, alatta a egy zsilipet alkakítasz ki két csappal. Innentől lehet még tovább bonyolítani, hogy egy t idomot is felraksz az alsó végein két csappal, de szerintem itt már csak egy újabb csődarab kell, amivel a kiválasztott pohárba szelektálsz. Ha kettő különböző kerül egyszerre a a zsilipbe, akkor még mindig lehet játszani a csővel, vagy visszarakni a szelektálandók közé.
Ez azért csak elmélet, mert a víz valószínűleg hamarabb le fog folyni, mint hogy kiszelektálnád a garnélákat. :p

De egyébként, szerintem, ha ezt valaki komolyan veszi, akkor menet közben mindig kifogja azokat a példányokat, amik nem a kedvére valók, így növelve az eljövendő generációk genetikai tisztaságát. ;)
redpower.jpg
 
Back
Oldal tetejére