• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csináld magad akvárium tető

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: ez jó volt! :LOL:
Köszönöm a segítséget!
Ha elkészült, majd megmutatom a lyukaim :D
17mm-es..:ROFLMAO:
Majd jól felhízlalom őket, hogy ne férjenek át... :D addig valahogy majd megtanulok képet is feltölteni.(láttam a segédletet)
További kellemes növényezést! ;)
 
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: ez jó volt! :LOL:
Köszönöm a segítséget!
Ha elkészült, majd megmutatom a lyukaim :D
17mm-es..:ROFLMAO:
Majd jól felhízlalom őket, hogy ne férjenek át... :D addig valahogy majd megtanulok képet is feltölteni.(láttam a segédletet)
További kellemes növényezést! ;)
Kíváncsian várjuk a lyukjaidat...:D
Aztán az akváról majd kérünk fotókat vagy akár egy naplót is indíthatsz..
 
Horgászzsinórból szőj egyet olyan lyukátmérővel, amit Neked tetszik. Nagyon egyszerű, bár lehet, hogy kicsit időigényes feladat.
Hasonlót javasoltam volna jómagam is, azzal a különbséggel, hogy nem kelle "szőni", csupán hosszában és keresztben kihúzni a damilt, így alkotna egy háló szerű valamit. A keretre körben fúrt lyukakon kellene átvezetni. Ha 5 milliméterenként van a damil az szerintem minden ugrálót visszatartana.
Ez 80x35-ös kereten összesen 452db lyukat jelentene, 0,8-1,0 fúróval. A keret anyagától függően, kb. 1,5-2 óra alatt bőven megvan. ... és hány életet mentenél meg vele ?! ;)
 
Sziasztok!
Hát elkezdtem a hálót a tetőhöz.. de nem tudom, hogy jó döntés volt-e.. elleszek vele még egy darabig.. :D
Pozitív, hogy nagyon könnyű dolgozni a damillal, nem hittem volna! :)
 

Attachments

  • 15439520372861939621972.jpg
    15439520372861939621972.jpg
    220.8 KB · Megtekintések: 46
Sziasztok!
Hát elkezdtem a hálót a tetőhöz.. de nem tudom, hogy jó döntés volt-e.. elleszek vele még egy darabig.. :D
Pozitív, hogy nagyon könnyű dolgozni a damillal, nem hittem volna! :)

Nagypapám halász volt és nagymamám kötötte mindíg az új hálókat neki. Bánom, hogy nem tanultam meg tőle, amíg még lehetett. A varsa is pont ilyen kötéssel volt. :)
 
Sziasztok!
Hát elkezdtem a hálót a tetőhöz.. de nem tudom, hogy jó döntés volt-e.. elleszek vele még egy darabig.. :D
Pozitív, hogy nagyon könnyű dolgozni a damillal, nem hittem volna! :)

Dedós lenne, hogy ha most azzal jönnék, hogy én megmondtad... deee, én megmondtam ;) :D
 
Sziasztok!
Hát elkezdtem a hálót a tetőhöz.. de nem tudom, hogy jó döntés volt-e.. elleszek vele még egy darabig.. :D
Pozitív, hogy nagyon könnyű dolgozni a damillal, nem hittem volna! :)
Nem talaltal kisebb halot??! Ertem, hogy öröm a sajat "termessel" dolgozni, de nem lett volna kisebb 10nm körüli halo, amiböl egyszerüen elvagsz egy megfelelö darabot...
 
Nem talaltal kisebb halot??! Ertem, hogy öröm a sajat "termessel" dolgozni, de nem lett volna kisebb 10nm körüli halo, amiböl egyszerüen elvagsz egy megfelelö darabot...
Szia!
Sajnos nem, lejártam a lábam, a netet is feltúrtam, minden létező hálót megnéztem.. gyömölcs csomagolo hálóbol lett volna kisebb, de azt valahonnan Győrből lehetett volna rendelni 100 métert.. madárháló, tóvédő háló ugyanez, 50 négyzetméter a minimum méret vagy min. rendelés van megszabva, 10-20-30 ezer Ft... ilyen jellegű átlátszó, vékony dami háló sincs sehol, budapesti horgászboltok, kerteszetek, gazdaboltok kilőve.. ez van.. időközben máshogy oldottam meg, mindjárt be is fejezem és rakok fel képet.. lebetegedtem, úgyhogy van rá időm.. :grumpy:
 
Szia!
Sajnos nem, lejártam a lábam, a netet is feltúrtam, minden létező hálót megnéztem.. gyömölcs csomagolo hálóbol lett volna kisebb, de azt valahonnan Győrből lehetett volna rendelni 100 métert.. madárháló, tóvédő háló ugyanez, 50 négyzetméter a minimum méret vagy min. rendelés van megszabva, 10-20-30 ezer Ft... ilyen jellegű átlátszó, vékony dami háló sincs sehol, budapesti horgászboltok, kerteszetek, gazdaboltok kilőve.. ez van.. időközben máshogy oldottam meg, mindjárt be is fejezem és rakok fel képet.. lebetegedtem, úgyhogy van rá időm.. :grumpy:
Jobbulást....:)
kert-kertito pont hu.... Lombvedö halo.
koimania pont hu...totakaro halo...
3 x 4 m
 
Végre elkészült. :)
Nem egy ADA dizájn, de amire kell, arra tökéletes. Anyagköltség: "L" profil + 1 db pillanatragasztó összesen 945 Ft, damilom volt itthon.
Munkaidő: vágás, lyukasztás kb 1 óra,
damil befűzése +1 óra, de nem siettem vele.
Van fekete fa erezett mintás öntapadó fóliám, ha majd nagyon unatkozom, lehet, hogy még azt is ráragasztom a szélekre..
Mostmár nem kapok frászt, ha a kis vietnámi törpecsík gyerekek a sarokban "ki tud feljebb úszni"-t játszanak.. :D
 

Attachments

  • 15447032862262006082208.jpg
    15447032862262006082208.jpg
    413.5 KB · Megtekintések: 54
Végre elkészült. :)
Nem egy ADA dizájn, de amire kell, arra tökéletes. Anyagköltség: "L" profil + 1 db pillanatragasztó összesen 945 Ft, damilom volt itthon.
Munkaidő: vágás, lyukasztás kb 1 óra,
damil befűzése +1 óra, de nem siettem vele.
Van fekete fa erezett mintás öntapadó fóliám, ha majd nagyon unatkozom, lehet, hogy még azt is ráragasztom a szélekre..
Mostmár nem kapok frászt, ha a kis vietnámi törpecsík gyerekek a sarokban "ki tud feljebb úszni"-t játszanak.. :D
Nagyon jo lett!
akar sorozatban is gyarthatnad... miböl van a Profil/keret? Müanyag, vagy fem, es hol szerezted?
 
Nagyon jo lett!
akar sorozatban is gyarthatnad... miböl van a Profil/keret? Müanyag, vagy fem, es hol szerezted?
Köszi! :)
Sajnos fogalmam sincs, mi a manó ez es mihez használják. Az obiban találtam, sajnos a webshopjukban nincs fent.
Neten így találni: L profil pvc fekete.
De van fémből is. De hogy mire való, passz :D
A pvc csövek és a réz csövek is ott voltak kirakva, ahol ezek. Ez műanyag. A fémekhez nem értek, nem tudom, mit kell nézni a nevében, mitől rozsdamentes vagy ilyesmi..
 
Végre elkészült. :)
Nem egy ADA dizájn, de amire kell, arra tökéletes. Anyagköltség: "L" profil + 1 db pillanatragasztó összesen 945 Ft, damilom volt itthon.
Munkaidő: vágás, lyukasztás kb 1 óra,
damil befűzése +1 óra, de nem siettem vele.
Van fekete fa erezett mintás öntapadó fóliám, ha majd nagyon unatkozom, lehet, hogy még azt is ráragasztom a szélekre..
Mostmár nem kapok frászt, ha a kis vietnámi törpecsík gyerekek a sarokban "ki tud feljebb úszni"-t játszanak.. :D
Nagyon célszerű. Csak egy bátortalan kérdés: nem túl ritkás? Mekkor a rácskiosztás? ( a fényképről nem nagyon tudok következteteni...)
És mi van azzal a halászhálóval, amit dec. 4-én linkeltél?
 
Nagyon célszerű. Csak egy bátortalan kérdés: nem túl ritkás? Mekkor a rácskiosztás? ( a fényképről nem nagyon tudok következteteni...)
És mi van azzal a halászhálóval, amit dec. 4-én linkeltél?
1,5 cm-es a rácsozás, szerintem nem kell kisebb.. de majd idővel kiderül. A sarkoknál pont ott a keret belógó pereme is, nem hiszem, hogy ki tudnának ugrani..
A halászhálóval az történt, hogy kiszámoltam, hogy a kötözés során mennyire ugrik össze a levágott damil, de még csak a 3. sornál jártam, amikor lecsökkent a hossz a nettó hosszúságra.. szóval elrontottam, sokkal hosszabbra kellett volna hagynom a szálakat, jelen esetben 1 szálat 1,5m -re.. az pedig már macerás lett volna..
 
Back
Oldal tetejére