• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csináld magad akvárium tető

Ha esetleg belül lekenem FBS-el akkor az mennyire lenne jó?Bekenném az egészet vékonyan mindenhol.

Közben lenne pár kérdésem:
A tetőn az ajtót hogy lenne jobb kialakítani?

Mint ezen a képen:

DIY-tető | Flickr - Photo Sharing!

vagy

DIY-tető | Flickr - Photo Sharing!

?

Jelenleg az első képen látható megoldás van.A felhajtott részen van az egyik a fix részen pedig a másik fénycső.Gondolkodom hogy most úgy csinálom meg a tetőt hogy egyben nyíljon.Bár annyiból praktikusabb szerintem hogy az egyik cső fixen van ha felnyitom a tetőt és csak a hátsó cső világít nem vakít el.Ha viszont mindkettőt felhajtom akkor erőteljesen a szemembe fog világítani.


Szia!

Nekem hasonló van mint amilyen az első képen látható, csak az eleje is együtt nyílik a teteje felével és ráhajtható a teteje hátsó felére.
Takarításnál, vízcserénél elég hely van.
 
Csináltam én is magamnak akvárium tetőt rétegelt lemezből a 35L nanomra. Tettem bele két foglalatot, egy 18W 2700k és egy 22W 6500k világító test kapott helyet benne, egy kör nyílás van hátul a sarkában hogy a technika bejusson az akiba, és egy etető nyílás ami kivehető, etetést és kisebb munkákat el lehet végezni rajta keresztül, de a heti víz cserénél egyszerűen csak leemelem és mehet a munka, kültéri vízálló festékkel kentem be és a belsejébe alufóliát kasíroztam a jobb fény visszaverés érdekében rengeteget számít kipróbáltam nélküle is.
 
Üdv
Elkészült az "új" tető.Igaz nem minden a tervek szerint alakult de azért elégedett vagyok a végeredménnyel...

Amit tudni kell a tetőről:
  • laminált padlóból csináltam,de sajnos egy kisebb festés malőr miatt elkezdtem csiszolni de nem igazán tudtam lecsiszolni így majd szépen be fogom öntapadós fóliával vonni
  • először egy olyan tetőt csináltam aminek csak a fele nyílott ezt később módosítottam, most az egész egyben nyílik.A belső oldalra fényes csomagoló papírt ragasztottam szilikonnal.Vékony rétegben vittem fel a szilikont(spaklival szép ellehet húzni, egész vékonyan), majd miután a fóliát rátettem, kis TEDDY (festő) hengerrel szépen elsimítottam,igaz egy kevés levegő buborék így is maradt alatta de nem annyira vészes
  • a vázon látható középső merevítő kikerült mivel nagyon útban volt
Amik beépítésre kerültek:
  • Philips HF-P E II 3/4 x 18W T8 elektronikus előtét( 0,5s kapcsolási idő),nem "pislog" azonnal felkapcsol
  • 4 x 18W T8 Philips Master TL-D Super 80 fénycsövek
Ami még hátra van:
  • vezetékek esztétikus elrejtése kábelcsatornába
  • kapcsoló bekötése mivel most nincs rajta, direktbe dugom be az időzítőbe
  • tavasszal az oldallapok cserélve lesznek 15mm vastag, lakkozott fenyő deszkára ami jóval esztétikusabb lesz-de ha jól sikerül a fóliázás akkor egy ideig az marad

Néhány kép:

Sok kicsi sokra megy...
19786927_90c5c0965ac87b61cfe3731345b01661_xl.jpg


Váz...
19786919_a7286c9c3ad98b62a9901f5c57e1539f_xl.jpg


Illesztgetünk...
19786923_a3f3e2c2c2b6a0e3f9ae0c27cd56bb2e_xl.jpg


még mindig...
19786921_1deb3b7a0e84bf1135fca8da43a51487_xl.jpg


Régi kontra új
20260051_2e05ef1e02da9c87582a457f4b75bd1b_xl.jpg


S lőn világosság...
20260009_e17b75355fae9334922f36684c1a2b84_xl.jpg

20260005_234518a3c50dd50a8738f3ce33494842_xl.jpg


Régi fényerő kontra új fényerő...(algáért elnézést de nem sok van hátra az akiból, meg az időm is elég kevés most foglalkozni vele sajnos...)
20260069_00f9c508721cc352903b965b1f2cfd95_xl.jpg

20261115_95f194d8c0748b4019ad54baddf50d47_xl.jpg
 
Jó lett, első tetőmet én is parkettából csináltam. Viszont a léceknek, a víz miatt nem ártott volna egy kis festés.
 
Belülről az oldalak levannak festve mindenhol...Ma tervezem meg az új vázat a fenyő deszkához.Bár azon gondolkodom hogy van még laminált és ha a külső rétegét letudnám gyalultatni akkor lelehetne szépen festeni mindenhol.Az a gond hogy alapból nem áll meg rajta a festék.De az alap koncepció marad ami most van.Esetleg próbálom úgy megcsinálni hogy a későbbiekben tudjam függeszteni...
 
Szép munka. Az én következő tetőmnél, folyékony gumival kenem be az egész belső részt és arra a fényvisszaverőt, mert most csak kívül van lekenve festékkel belül nem, és az alufólia "védi" a párától a fát. Azt tapasztaltam, hogy ha az etető nyílást éjszakára nem hagyom nyitva reggelre rengeteg pára csapódik ki a tető belső falára, és bármennyire is igyekeztem szépen rákasírozni az alufóliát, a sarkokban érintkezik a fával a pára még ha kevesebb mint 1mm helyen. Hosszú távon biztos nem lesz megfelelő.
 
Üdv
Olyan kérdésem lenne hogy a függesztett armatúra alapterületének meg kell egyeznie az akvárium alapterületével?Mert -igaz hogy most lett kész a tető- gondolkodom rajta hogy össze kellene hozni egyet...Csak a méretben nem vagyok biztos hogy mekkora lenne jó, bár ahogy én tippelem lehet valamivel kisebb csak rendesen terítse a fényt majd...
 
Hosszméretben egyezni szoktak, szélessége viszont lehet keskenyebb mivel a fénycsöveknek van egy bizonyos sugárzási szöge.
 
Nekem is ilyen zárt fa armatúrám van. Bármilyen lakk jó lehet a belső felület kezelésére?
Valakinek van tapasztalata a Lazurán Aqua univerzális lakkal?
 
Udv!

Nekem is technikai kerdesem lenne akvarium tetokkel kapcsolatban.
Nemreg kezdtem az akvariumos palyafutasomat, egy 35 literes akival, majd most egy ismerosom nem hasznalt 100 literes akvariumat atvettem. Ez egy ivelt frontuvegu 80x30/35x40-es aki, gyari tetovel, benne vilagitassal. Az elozo kisebb akimnal mar megtapasztaltam, hogy ez a gyari teto nekem nem jon be, ha leveszem nincs vilagitas, nem latom mit csinalok, a gyari vilagitas amugy is keves, 100 literhez 2x18W, szoval folyamatban van normalis peremre helyezheto vilagitas, kulso szuro stb ami kell, a gondom, hogy milyen megoldasu tetot csinaljak?
Az ives frontuveg a gondom. Az elozo aki az egyenes uvegu volt, arra vagattam elhuzhato uveglapot csuszosinnel, az tokeletes volt. Erre viszont meg nincs otletem, hogy mi lenne a jo.
Van valakinek erre egy okos megoldasa? Csusztathato, nyithato, barmi erdekel, csak legyen benne hely takaritashoz, barmi beavatkozashoz.

Elore is koszi!
 
Udv!

Nekem is technikai kerdesem lenne akvarium tetokkel kapcsolatban.
Nemreg kezdtem az akvariumos palyafutasomat, egy 35 literes akival, majd most egy ismerosom nem hasznalt 100 literes akvariumat atvettem. Ez egy ivelt frontuvegu 80x30/35x40-es aki, gyari tetovel, benne vilagitassal. Az elozo kisebb akimnal mar megtapasztaltam, hogy ez a gyari teto nekem nem jon be, ha leveszem nincs vilagitas, nem latom mit csinalok, a gyari vilagitas amugy is keves, 100 literhez 2x18W, szoval folyamatban van normalis peremre helyezheto vilagitas, kulso szuro stb ami kell, a gondom, hogy milyen megoldasu tetot csinaljak?
Az ives frontuveg a gondom. Az elozo aki az egyenes uvegu volt, arra vagattam elhuzhato uveglapot csuszosinnel, az tokeletes volt. Erre viszont meg nincs otletem, hogy mi lenne a jo.
Van valakinek erre egy okos megoldasa? Csusztathato, nyithato, barmi erdekel, csak legyen benne hely takaritashoz, barmi beavatkozashoz.

Elore is koszi!

Kicsit elvesztem a részletekben. Azt írod, hogy folyamatban van peremre helyezhető világítás, ami nekem ezt jelenti:
http://greenaqua2.greenaquallc.netd...8d6e5fb8d27136e95/o/d/odyssea-quad-t5_1_1.jpg
Utána meg, hogy tető lesz.
Ebből nekem, olyan volt régen a 240 literesen, hogy két lépcsőben lehetett felnyitni. Itt már kibillent pár fénycső is, ezt érdemes külön kapcsolhatóra csinálni. A megnövekedett nyílásban meg már kényelmesen lehetett takarítani az akváriumot.
 
Kicsit elvesztem a részletekben. Azt írod, hogy folyamatban van peremre helyezhető világítás, ami nekem ezt jelenti:
http://greenaqua2.greenaquallc.netd...8d6e5fb8d27136e95/o/d/odyssea-quad-t5_1_1.jpg
Utána meg, hogy tető lesz.
Ebből nekem, olyan volt régen a 240 literesen, hogy két lépcsőben lehetett felnyitni. Itt már kibillent pár fénycső is, ezt érdemes külön kapcsolhatóra csinálni. A megnövekedett nyílásban meg már kényelmesen lehetett takarítani az akváriumot.

Igen, a peremre helyezheto vilagitast jol ertetted, olyanra gondoltam. A tetot pedig ugy szeretnem, ahogy az elozo akimon is volt, hogy ket uveglap egymas felett/allatt oldaliranyban elcsusztathato modon. Ami megoldhato volt egy egyenes oldalu akvariumnal, de egy ivelt frontuvegnel kicsit macerasabb. Az ives oldalon nem lehet sint tenni, csak a ket egyenes oldalfalra, viszont 80 cm szeles uveg ha elcsusztathato, akkor nagyon szeles, es keskeny lenne elvagva, nem tudom mukodne-e.
 
Azt hittem valami ilyesmit akarsz rá csinálni:
DSC_0678_2014-10-16.jpg

De ha üvegtetőt szeretnél, akkor pl csinálhatnád, úgy, hogy nem elcsúsztatható, hanem az elejét felhathatóra
 
Sziasztok, nem rég regisztráltam az oldalra, viszont már régóta vissza járó olvasó vagyok. Amint meg lesz a "limitem" elindítok egy naplót ott több dolgot leírok majd magamról illetve az elképzeléseimről, addig is hasznomra fordítanám a kötelező hozzászólásaimat.

El gondolkoztam hogy magamnak fogom megcsinálni a világítást, 200l űrtartalom, co2, tápozás.

5x 39w T5 csövekből csinálnám meg, viszont fogalmam sincs milyen anyag lenne a legideálisabb? Mint esztétika, pára és a hő elviselése szempontjából?
Erre tudnátok valami okosat mondani?
(GA-s Odusseya lámpát néztem ki, az 4x39w T5, de reménykedem benne hogy olcsóbban kitudnám hozni)

A másik dolog hogy ha ez esetleg felfüggeszthető lenne akkor van valami speciális kialakítása ami a fény sugarát az akvárium felé irányítja? (bocsi ennél jobban nem tudtam megfogalmazni)

Valamint, ekkora watt mellett kelleni fog hűtés? (márimint az armatúrára?)

Remélem nem kértem sokat így elsőre.
:)
 
Sziasztok, nem rég regisztráltam az oldalra, viszont már régóta vissza járó olvasó vagyok. Amint meg lesz a "limitem" elindítok egy naplót ott több dolgot leírok majd magamról illetve az elképzeléseimről, addig is hasznomra fordítanám a kötelező hozzászólásaimat.

El gondolkoztam hogy magamnak fogom megcsinálni a világítást, 200l űrtartalom, co2, tápozás.

5x 39w T5 csövekből csinálnám meg, viszont fogalmam sincs milyen anyag lenne a legideálisabb? Mint esztétika, pára és a hő elviselése szempontjából?
Erre tudnátok valami okosat mondani?
(GA-s Odusseya lámpát néztem ki, az 4x39w T5, de reménykedem benne hogy olcsóbban kitudnám hozni)

A másik dolog hogy ha ez esetleg felfüggeszthető lenne akkor van valami speciális kialakítása ami a fény sugarát az akvárium felé irányítja? (bocsi ennél jobban nem tudtam megfogalmazni)

Valamint, ekkora watt mellett kelleni fog hűtés? (márimint az armatúrára?)

Remélem nem kértem sokat így elsőre.
:)
Ha csak nincs otthon hozzá anyag,alkatrész,esetleg előtét,nem nagyon lehet kihozni olcsóbban.Mondom ezt két diy lámpával a hátam mögött.Mai fejjel már biztos nem csinálnám meg még egyszer,hiába szeretek barkácsolni.
Ezek a quad lámpák ár/érték arányban elég vagányak szerintem.Nyilván van és lehet csinálni is szebbet,jobbat,de hogy olcsóbban...
 
Sziasztok, nem rég regisztráltam az oldalra, viszont már régóta vissza járó olvasó vagyok. Amint meg lesz a "limitem" elindítok egy naplót ott több dolgot leírok majd magamról illetve az elképzeléseimről, addig is hasznomra fordítanám a kötelező hozzászólásaimat.

El gondolkoztam hogy magamnak fogom megcsinálni a világítást, 200l űrtartalom, co2, tápozás.

5x 39w T5 csövekből csinálnám meg, viszont fogalmam sincs milyen anyag lenne a legideálisabb? Mint esztétika, pára és a hő elviselése szempontjából?
Erre tudnátok valami okosat mondani?
(GA-s Odusseya lámpát néztem ki, az 4x39w T5, de reménykedem benne hogy olcsóbban kitudnám hozni)

A másik dolog hogy ha ez esetleg felfüggeszthető lenne akkor van valami speciális kialakítása ami a fény sugarát az akvárium felé irányítja? (bocsi ennél jobban nem tudtam megfogalmazni)

Valamint, ekkora watt mellett kelleni fog hűtés? (márimint az armatúrára?)

Remélem nem kértem sokat így elsőre.
:)
Nekem mindig szükös a költségvetés.
Azért össze lehet hozni a szemétből is...
Nekem az előtéteim az e27 foglalatú csöves izzókból vannak kiszedve.
Ha ismersz valakit (esetleg egy boltost ahová visszaviszik) kiszeded belőle, jó lesz.
Az élettartama rövidebb mint egy gyári előtétnek, de ha ingyen van...
Nekem volt úgy, hogy nem tudtam foglalatot szerezni (nem volt a helyi boltban).
Ezért sima sorkapcsot alkalmaztam.
Egyik végét rákötöttem a T5 fénycső végére, másikba belefogattam a vezetéket.
Nekem soha nem volt még vízálló foglalatom.
DE mindig egy ablaküveglappal a víz felöl légmentesen (vízmentesen) elszigetelem.
Szerintem ez nem egy nagy fényveszteség.
Maga a tető OSB lapból van. Belülről lakkozva van, hogy ne szívja fel a vizet.
Egy kis esztétikát öntapadós tapéta ad neki kívülről.
Ja és a fénycsövek fölött van egy lemez, ami visszaveri a fényt a vízre.
DE HA NEM SZERETSZ BARKÁCSOLNI NEM AJÁNLOM!

NAGYON ODA KELL FIGYELNI, HOGY SOHA NE ÉRHESSE VÍZ AZ ELEKTRONIKUS RÉSZEKET.

ÉS A GYEREKEK (nekem 3 van) NE TUDJANAK SZIGETELETLEN RÉSZHEZ ÉRNI!

Nem egy ADA style, csak sufnituning.

Gyakorlatilag a fénycsövek árából össze lehet hozni (ha van faanyagod)...

DE NAGYON ÁTGONDOLTAN KELL CSINÁLNI AZ ÁRAMÜTÉS VESZÉLYE MIATT!!!
 
Back
Oldal tetejére