• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigakèrdès

Sziasztok.
Ezt a csiga véletlenül keveredett hozzám. Nem tudtam még beazonosítani. Tudnátok segíteni?
CollageMaker_20180704_193059715.jpg
Ez szerkesztett kép, mert az eredeti nagyon sötét volt.
 
Ő postakürt csiga lehet?
Valami növénnyel kerülhetett az aksiba gondolom. Eddig nem is láttam.
Okoz bármi gondot?
View attachment 66698
Igen, ő postakürt. Ha többen vannak el tud szaporodni, mint a hólyag, de jóval lassabban, és nagyobbra is nő sokkal. Sokan nem szeretik és tűzzel vassal írtják, nálam egyetlen darab van belőle, és nagyon csípem. Nem csinál semmit, se bajt, se látványos algairtást. Én bent hagynám. :) Egyik nap megrágta az ujjam. Nagyon érdekes érzés. :D
 
Igen, ő postakürt. Ha többen vannak el tud szaporodni, mint a hólyag, de jóval lassabban, és nagyobbra is nő sokkal. Sokan nem szeretik és tűzzel vassal írtják, nálam egyetlen darab van belőle, és nagyon csípem. Nem csinál semmit, se bajt, se látványos algairtást. Én bent hagynám. :) Egyik nap megrágta az ujjam. Nagyon érdekes érzés. :D
Egyet láttam eddig.
Akkor nem szedem ki. Tőlem is maradhat ha nincs több :)
 
Barna tornyos :) (vagy akkor nekem sem barna tornyos csigám van?! :unsure:)
Én kaptam anno @star67 Csillától maláj néven barna csiguszokat, bár nem ilyeneket, mint amik a képen vannak. @mmccannon -nál viszont minden maláj tornyos világos színű, karcsúbb házú. Netes képeken is világosakat találok. Viszont az, amit most Csilla említett, jobban hasonlít arra, amit korábban kaptam tőle. Ez a 3 mostani szintén hosszú karcsú házú, de sötétbarna. Szóval én már abszolút nem tudom. :D Majd melóhelyen megpróbálom kideríteni, hogy mi újság velük.
 
Én kaptam anno @star67 Csillától maláj néven barna csiguszokat, bár nem ilyeneket, mint amik a képen vannak. @mmccannon -nál viszont minden maláj tornyos világos színű, karcsúbb házú. Netes képeken is világosakat találok. Viszont az, amit most Csilla említett, jobban hasonlít arra, amit korábban kaptam tőle. Ez a 3 mostani szintén hosszú karcsú házú, de sötétbarna. Szóval én már abszolút nem tudom. :D Majd melóhelyen megpróbálom kideríteni, hogy mi újság velük.
100%ra csak a gömbhalak tudják - íz alapján!!!! :ROFLMAO:
 
Én kaptam anno @star67 Csillától maláj néven barna csiguszokat, bár nem ilyeneket, mint amik a képen vannak. @mmccannon -nál viszont minden maláj tornyos világos színű, karcsúbb házú. Netes képeken is világosakat találok. Viszont az, amit most Csilla említett, jobban hasonlít arra, amit korábban kaptam tőle. Ez a 3 mostani szintén hosszú karcsú házú, de sötétbarna. Szóval én már abszolút nem tudom. :D Majd melóhelyen megpróbálom kideríteni, hogy mi újság velük.

A maláj tornyosnak ismereteim szerint van egy barna színváltozata, egyes öregebb példányokon ráadásul a szürkés/csíkos szín is fellelhető kicsit. A fiatalok nagyon homogén és sötétbarna színűek. Megnéztem Google-ben, amit írtok, az én csigáim garantáltan nem hasonlítanak a Tarebia granifera egyedeire. Szerintem a fotón látható csiga sem, de a kép alapján nem szeretném eldönteni :)
 
Sziasztok. Ha megromlik a víz minősége amit a halak már nem bírnak, mi a helyzet a csigákkal?
Vagy ők igazi túlélők?
 
Sziasztok. Ha megromlik a víz minősége amit a halak már nem bírnak, mi a helyzet a csigákkal?
Vagy ők igazi túlélők?
Nem írtad, milyen csigára gondolsz. A nagy tömegben elszaporodó kistestű csigák (hólyagcsiga, postakürt, maláj tornyos) sokkal többet kibírnak, mint a halak. A kereskedésekben vásárolható fajok viszont elég kényesek.
 
Sziasztok! Még soha nem volt csiga az akváriumomban, szerencsére minimális alga fordul csak elő, de gondoltam annak az eltávolításában segíthetne a garnéláknak 1-2 csigusz. A süncsigákkal szemezek, de mielőtt szerzek pár új lakót, titeket is megkérdeznélek róla, hogy ki milyen fajt választana. 54 literes akvárium, szóval ne nőjön nagyra, ne szaporodjon. Jó lenne, ha nem túrnák szét, vagy nem lenne valami "rossz" szokásuk. Az se baj, ha szépek. 😀
 
Back
Oldal tetejére