• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigahatározó

Pajzscsiga, ártalmatlan, csak esztétikai gondot jelentenek, ha nagyon elszaporodnak.
Szétnyomkodhatod az üvegen, vagy lehúzhatod műanyagkártyával. Egy idő után el szoktak tűnni.
 
Szia. Köszönöm, bár nem vagyok profi, egy egyszerű turista fényképezővel igyekszem megörökíteni a körülöttem zajló makró világot :)
 
Azt hiszem, hozzám is került ilyen pajcsiga akármi, valaki növényekkel ajándékozott meg..., meg ezekkel is. Nyomom szét őket az üvegen, növénylevélen, de egyre több van belőlük.
Milyen hatékony tömegmészárlási megoldást javasoltok?
 
Nekem magától eltűntek, bár most planáriával küzdök, a csapdámmal kb 400at megfogtam, de még mindig van
 
Az augusztusban indított akváriumban (240 liter) cca. 1 hónapja jelentek meg nagyon apró fehéres "pöttyök". Próbáltam telefonnal készíteni képet, de nem sikerült. Én is nyomkodom őket, már amelyik felúszik a felszínhez közelebb, mert sokat nyúlkálni nem akarok az akváriumban. Kérdésem, hogy ezeket a kicsi "dögöket" a csigaevő csiga elfogyasztja? Vagy valami drasztikusabb dologhoz kell folyamodnom. A víz GH 8, KH 6, PH 7-7,5.
 
Nem találtam alkalmasabb topicot, és nem akartam újat nyitni.
Szóval a kérdés: Tapasztalt e esetleg valaki algaevési hatékonyságbeli különbséget a különféle csigák között?
Melyik a leghatékonyabb, akváriumi körülmények között nem szaporodó? Vagy forma forma az összes?
 
Tapasztalt e esetleg valaki algaevési hatékonyságbeli különbséget a különféle csigák között?
Melyik a leghatékonyabb, akváriumi körülmények között nem szaporodó?
A méretükhöz képest a sünök nagy eséllyel listavezetők, pár nap alatt csodákat művelnek. A Clithon oualaniensis is jól szerepelt nálunk. ;)
 
Utoljára módosított:
Pajzscsiga, ártalmatlan, csak esztétikai gondot jelentenek, ha nagyon elszaporodnak.
Szétnyomkodhatod az üvegen, vagy lehúzhatod műanyagkártyával. Egy idő után el szoktak tűnni.
Szia nálam nem tűnnek el nem rengeteg de van nincs rá valami megoldás?
Mert a növényekről nem tudom úgy se leszedni.
 
Szia nálam nem tűnnek el nem rengeteg de van nincs rá valami megoldás?
Mert a növényekről nem tudom úgy se leszedni.
Passz, tényleg. Az itthoniban, amióta lágyvizezek, egyáltalán nincsenek, a munkahelyiben az első hetekben voltak, de mára eltűntek onnan is. Ott viszont csapvíz van, bár nem túl kemény szerencsére.
 
M
Passz, tényleg. Az itthoniban, amióta lágyvizezek, egyáltalán nincsenek, a munkahelyiben az első hetekben voltak, de mára eltűntek onnan is. Ott viszont csapvíz van, bár nem túl kemény szerencsére.
Ennyire lágy a vized?
Nekem most Gh10, Kh7.
 
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani milyen csiga ez, ezt az egyet találtam ma reggel?
Köszönöm
 

Attachments

  • 20200408_122532.jpg
    20200408_122532.jpg
    96.6 KB · Megtekintések: 23
  • 20200408_122644.jpg
    20200408_122644.jpg
    99.5 KB · Megtekintések: 26
  • 20200408_122648.jpg
    20200408_122648.jpg
    96.9 KB · Megtekintések: 22
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy ez milyen csiga? Kb 1 centis vagy kicsit nagyobb. A helyes megfejtő meg is kaphatja őket. Van több is. Karantén idején házi állatnak kiváló. 😁👌🐌
csiga.jpg
Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére