• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigahatározó

Thylonak saccolom.
Úgy érted, hogy valamelyik ezek közül?
Tylomelania
Hmm... Nekem igazából egyikre se hasonlít. :unsure: Ezek nem mind nagyobbra nőnek? Ami nekem van, az maximum 1.5 centi. A képen nem látszik, de a fiatalabbaknak a háza mély lila színű, az idősebbeknek inkább barnás.
 
Úgy érted, hogy valamelyik ezek közül?
Tylomelania
Hmm... Nekem igazából egyikre se hasonlít. :unsure: Ezek nem mind nagyobbra nőnek? Ami nekem van, az maximum 1.5 centi. A képen nem látszik, de a fiatalabbaknak a háza mély lila színű, az idősebbeknek inkább barnás.
Üdv. Az én Tylo csigám így nézett ki kicsinek, 1,5 centis volt.
CollageMaker_20180704_193059715.jpg
De már kicsinek is megvolt az a jellegzetes fejformája.
Most ilyen és kb.5 centis.
20200505_195901.jpg
 
Üdv. Az én Tylo csigám így nézett ki kicsinek, 1,5 centis volt.
View attachment 91666
De már kicsinek is megvolt az a jellegzetes fejformája.
Most ilyen és kb.5 centis.
View attachment 91667
Nagyon szép ez a csiga. Én is szeretnék egy ilyet, bár 5 centisen valószínűleg kicsit nagy lenne az akváriumomba. Sajnos azonban az enyémből nem lesz ilyen szerintem. Már lassan egy éve megvannak de azóta alig nőttek valamit. Őszintén szólva ezek nem olyan csigáknak látszanak, amiért valaki pénzt adna ki, inkább olyannak mint amitől meg akar szabadulni. 🙂

Csináltam még képet róla, ennél jobbat már nem fogok tudni, ez alapján van valakinek ötlete? A jobb oldali a kérdéses, a méret kedvéért mellé tettem egy ilyet: Red-rimmed melania (Vagyis úgy gondolom, hogy ilyet.)
csiga1.jpg
csiga2.jpg
Köszönöm az eddigi segítséget is!
 
Back
Oldal tetejére