• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csigahatározó

Meskó

VIP kertész
Pajzscsiga, ártalmatlan, csak esztétikai gondot jelentenek, ha nagyon elszaporodnak.
Szétnyomkodhatod az üvegen, vagy lehúzhatod műanyagkártyával. Egy idő után el szoktak tűnni.

Szella

Legenda
Videón jobb, inkább így mutatom milyen:
Jó kis videó. Én egy képet nem tudok róluk készíteni, olyan picik. Te pedig egy olyan kis videót csináltál, amin szépen látszik az egész csiga. Ilyen felbontásban még nem láttam. 👍

tomolino

Nézelődő
Szia. Köszönöm, bár nem vagyok profi, egy egyszerű turista fényképezővel igyekszem megörökíteni a körülöttem zajló makró világot :)

Hifimanus

Nézelődő
Azt hiszem, hozzám is került ilyen pajcsiga akármi, valaki növényekkel ajándékozott meg..., meg ezekkel is. Nyomom szét őket az üvegen, növénylevélen, de egyre több van belőlük.
Milyen hatékony tömegmészárlási megoldást javasoltok?

tomolino

Nézelődő
Nekem magától eltűntek, bár most planáriával küzdök, a csapdámmal kb 400at megfogtam, de még mindig van

Bluesapó

Nézelődő
Az augusztusban indított akváriumban (240 liter) cca. 1 hónapja jelentek meg nagyon apró fehéres "pöttyök". Próbáltam telefonnal készíteni képet, de nem sikerült. Én is nyomkodom őket, már amelyik felúszik a felszínhez közelebb, mert sokat nyúlkálni nem akarok az akváriumban. Kérdésem, hogy ezeket a kicsi "dögöket" a csigaevő csiga elfogyasztja? Vagy valami drasztikusabb dologhoz kell folyamodnom. A víz GH 8, KH 6, PH 7-7,5.

Oldal tetejére