• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Hát, a házikó alapján zebra. Nem kis lapos. De 1 is képes? Oh jaj, az hittem egyedül nem megy neki :D a múlt héten vagy 1000 petét sikáltam ki a dísz belsejéből. A zebrákból néztem ki, így annyit le raktak.... De már nem tudom.....
Tök üres 12 literes karanténban van egyetlen csigám, tehát nincs hova bújnia, 2-3 havonta gondol egyet, és nemet vált, aztán megtermékenyíti az összes addig lerakott petét. Nem mindegyik kel ki, de már egy tucat is elég.
 
Tök üres 12 literes karanténban van egyetlen csigám, tehát nincs hova bújnia, 2-3 havonta gondol egyet, és nemet vált, aztán megtermékenyíti az összes addig lerakott petét. Nem mindegyik kel ki, de már egy tucat is elég.


:O te jó ég, ez eszembe se jutott. Pedig olyan édes, gondoltam maradjon 1 olyan is :(
 
@SafE84 @elektrorudi @Mihályi György @Szabó Henrik áthoztam inkább ide a beszélgetést, ha már csigázunk.
Írtál egy nagyon fontos részt: Nem szabad túletetni,
A mulmos, piszkos környezet, a nem kívánatos csigák szaporodásának nagyon kedvez. Csigainvázió lesz belóle. Ha az akvárium tisztán lesz tartva, akkor csak minimális csigamennyiségre lehet számítani. Annyira, ami éppen "elmegy".
A manuális csigátlanítás szinte lehetetlen vállalkozás. Mindig marad észrevehetetlen pete, amiből ismét új generáció kerül ki. Ezt csak Mihályi György által javasolt módszerrel lehet véglegesen (egy időre?) megoldani.
Amíg nincs több száz belőle, szerintem simán ki lehet őket szedni kézzel. Persze én egy 30 literes akváriumról beszélek. Többször sikerült behurcolnom hólyagot, de 1-2 héten belül eltűntek. Az otthoniban lehet, hogy az is közrejátszott, hogy viszonylag lágy a vizem, a direkt berakott postakürt (aki aktuális Csigusz vagy Barni névre hallgat) is sajnos felnőttként elpusztul, mert szétesik a háza.
Viszont a munkahelyi 17 literesből is ki tudtam űzni a hólyagot ezzel a szedegetéses módszerrel. Most postakürtöket hoztam bele, mert szép kékek. Fun fact: nem tudnak elszaporodni, mert a planáriáim kinyírják a kicsiket (párszor rajtakaptam őket), tele van üres pici házakkal az aljzatom. 🙃
 
@SafE84 @elektrorudi @Mihályi György @Szabó Henrik áthoztam inkább ide a beszélgetést, ha már csigázunk.

Amíg nincs több száz belőle, szerintem simán ki lehet őket szedni kézzel. Persze én egy 30 literes akváriumról beszélek. Többször sikerült behurcolnom hólyagot, de 1-2 héten belül eltűntek. Az otthoniban lehet, hogy az is közrejátszott, hogy viszonylag lágy a vizem, a direkt berakott postakürt (aki aktuális Csigusz vagy Barni névre hallgat) is sajnos felnőttként elpusztul, mert szétesik a háza.
Viszont a munkahelyi 17 literesből is ki tudtam űzni a hólyagot ezzel a szedegetéses módszerrel. Most postakürtöket hoztam bele, mert szép kékek. Fun fact: nem tudnak elszaporodni, mert a planáriáim kinyírják a kicsiket (párszor rajtakaptam őket), tele van üres pici házakkal az aljzatom. 🙃
Mennyire lágy víz kell nekik, hogy pusztulkodjanak?
 
A lágy vizet nem mondanám éppen irtószernek, csak nem kedvelik. Nem tudják felépíteni a házukat, sérülnek, kopnak. Szerintem ez is inkább ilyen kordában tartás módszer, nem kifejezetten a teljes megszüntetést szolgálja. Nekem otthon most 5nk körül van, inkább fölötte, régóta nem mértem.
Én inkább azt mondom, hogy ne félj a csigáktól ennyire. A legrosszabb esetben is a helenák el fogják őket tüntetni, ha esetleg megjelennek.
 
A lágy vizet nem mondanám éppen irtószernek, csak nem kedvelik. Nem tudják felépíteni a házukat, sérülnek, kopnak. Szerintem ez is inkább ilyen kordában tartás módszer, nem kifejezetten a teljes megszüntetést szolgálja. Nekem otthon most 5nk körül van, inkább fölötte, régóta nem mértem.
Én inkább azt mondom, hogy ne félj a csigáktól ennyire. A legrosszabb esetben is a helenák el fogják őket tüntetni, ha esetleg megjelennek.
Hát jó, igyekszem nem félni :)
Csak tudod úgy válogattam össze az élőlényeket, hogy azok ne szaporodjanak, hogy kordában tudjam tartani a dolgokat (pl endler guppy-t vagy black mollyt ezért sem tettem bele, pedig tetszetősek számomra). Ezért is csak zselés növényeim vannak, de most ezzel a "hagyománnyal" szakítani fogok mindenképpen.
 
Csak hím vagy csak nőstény endlereket nyugodtan beletehetsz, ők nem váltanak nemet. @ezsolt80 többek között tud róluk mesélni. A mollyk valóban szaporák, én is szívtam velük. :D
 
endlerből fiút kell bele tenni. Nem lesz nagy mint a nőstény és úgyis azok a dekoratívak és mozgékonyak.
Lányokból meg jön a meglepetés. ha már hónapok óta külön vannak is képesek meglepetést eregetni.
 
Nalam abban az esetben nem vältoztatjak az endelek a nemüket ha:
a.) Ugy döntöttek, hogy fiuk lesznek, és már van gonopodiumok (fütyijük)
b.) Ha ugy döntöttek, hogy lanyok lesznek, és mär legalabb egyszer szültek

Tehat nalam a fiukbol sosem lesznek lanyok, viszont a lanyokbol lehetnek fiuk.
 
De akkor @ezsolt80 -nál miért nem szaporodnak? Mindig kiszedné, ha valamelyik átpártol a másik oldalra? :unsure: Arról mondjuk nem beszélt még, csak mindig emlegette, hogy csak akkor teszi át a nőstényeket a hímekhez, ha valaki akar kishalakat.
nálam meg vannak félemlítve... engedély nélkül nemet sem mernek váltani különben mehetnek a fajanszvízesésbe :DDDDD
és eddig még tényleg nem volt nemváltás nálam. A fiúkat akkor rakom külön ha színesedni kezdenek. Ha egy lány még kicsiként meggondolja magát és színesedni kezd akkor megy a fiúk közé (bár nincs bizonyítékom hogy volt már ilyen halam).
Viszont olyat még nem láttam hogy egy kifejlett nőstény (ami több mint kétszer akkora mint egy hím) egyszer csak összemegy és nemet vált ;)
Esetleg a fentebbi kép pont egy ilyen hímmé vált nőstény... na de ha ilyen halam lenne, akkor nem is lenne sokáig ;)
 
Sziasztok.
Küzdök még egyelőre minimális szinten a pajzscsigákkal, de félek a nagy csiga inváziótól. Van valakinek ezzel a szerrel kapcsolatban veleménye: eSHa GASTROPEX? Elvileg nem bánt semmit a csigákon kívül de kicsit kételkedem. Mivan a bacikkal, garnélákkal?
Köszönöm a választ ha valaki már használta.
 
Sziasztok!
Elszaporodtak a 72 literesben a pici aprò pajzscsigàk....azt hiszem.
A törpe gömbhalon kívül tudtok még vmit, ami megeszi őket?
Helenat nem akarok, attól tartok, hogy 72 liter meg kicsi a Botianak...vagy van azokból “72 liter kompatibilis”?
Van egyéb tippetek?
 
Pajzs csigut semmi nem eszi, ez a fo problema vele. Ha van eleg nagy csiga, ami eleszi elole a kajajat akkor is csak szinten tartani lehet, esetleg kicsit csokkenteni a szamukon, de eltunni nem fog.
 
Ezt elcs....tem....nem pajzscsiga, inkább a postakürthöz hasonlítanak, csak pici 2-3 mm átmérőjűek, sokan vannak.
Ők azok...
AA4479BC-2923-4D37-8237-C5331BE62995.jpeg
 
Pajzs csigut semmi nem eszi, ez a fo problema vele. Ha van eleg nagy csiga, ami eleszi elole a kajajat akkor is csak szinten tartani lehet, esetleg kicsit csokkenteni a szamukon, de eltunni nem fog.
Nekem a baby helenak tuntettek velul el oket. Szerintem ok eleg kicsik, hogy veszelyt jelentsenek. A nagyok bele sem kezdenek, mert a fel fogukra nem eleg. De a kicsik lyuggattak rendesen.
 
Back
Oldal tetejére