• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Bocsánat,hogy belevauzok,de egy alap probléma van..lehalászásnál pont a kis csigákat kéne kiszedni a nagyok egy idő után szaporodás képtelenek lesznek,de ha mindig csak a nagyok vannak kivéve akkor érdemi változás sose fog beállni a populációban


Sziasztok
Jól értem, ezek már kis korban is szaporodnak? XDDD ne. Azt hittem azért megvárják a petézéssel, hogy nagyjából felnőjjenek pár nap. Esélyem nincs így..., Jelenlegi taktikám az, hogy növényekkel behordoztam őket, van zebra, hagyma csiga is pár amiket vettem... de a postakürt kis genyók túlélték a karanténos növény pihentetést is, pár napig nem az akváriumba kerültek, hanem egy kis 20 literesbe és az élőket le is vadásztam. DE, a peték 2 héttel a beültetés után kb, keltek kifele, vagy a manadó talajban bújnának el és a szem elöl elbújva szaporodnak? Minden nap csekkolom, hogy van-e migráns-csigám, de csak 2-3 darabot találok, és kézzel veszem is ki őket :D lassan 1-2 hete tart ez a napi nagyítóval körbevizsgáljuk az akváriumot :D (máramennyire tudom).
Sajnos táplálékot kapnak eleget. Ahogyan veszek új növényeket, nyírásból stb. Nem mindegyik válik be, nem mind marad meg :S Meg a sajátaimat is nyírom így kószáló levelek mindig vannak (#ambulia) :D és tudom, skimmer segítene ezen, de még mindig a kis aquafan szürőmre szükség van máshol, nem tudom skimmeresíteni :D fejjel lefele befordítani és petpalackos kiegészítő idomot vágni hozzá. :D :D

Lényeg idővel eltűnnek a csigák az aksiból ha kézzel szedegetem ki őket? És tényleg a 100 literes aksim van, elkerülhetetlen, hogy ne felügyeljek minden kis zugot, de legrosszabb napomon se találtam 10-et benne.
 
Sziasztok
Jól értem, ezek már kis korban is szaporodnak? XDDD ne. Azt hittem azért megvárják a petézéssel, hogy nagyjából felnőjjenek pár nap. Esélyem nincs így..., Jelenlegi taktikám az, hogy növényekkel behordoztam őket, van zebra, hagyma csiga is pár amiket vettem... de a postakürt kis genyók túlélték a karanténos növény pihentetést is, pár napig nem az akváriumba kerültek, hanem egy kis 20 literesbe és az élőket le is vadásztam. DE, a peték 2 héttel a beültetés után kb, keltek kifele, vagy a manadó talajban bújnának el és a szem elöl elbújva szaporodnak? Minden nap csekkolom, hogy van-e migráns-csigám, de csak 2-3 darabot találok, és kézzel veszem is ki őket :D lassan 1-2 hete tart ez a napi nagyítóval körbevizsgáljuk az akváriumot :D (máramennyire tudom).
Sajnos táplálékot kapnak eleget. Ahogyan veszek új növényeket, nyírásból stb. Nem mindegyik válik be, nem mind marad meg :S Meg a sajátaimat is nyírom így kószáló levelek mindig vannak (#ambulia) :D és tudom, skimmer segítene ezen, de még mindig a kis aquafan szürőmre szükség van máshol, nem tudom skimmeresíteni :D fejjel lefele befordítani és petpalackos kiegészítő idomot vágni hozzá. :D :D

Lényeg idővel eltűnnek a csigák az aksiból ha kézzel szedegetem ki őket? És tényleg a 100 literes aksim van, elkerülhetetlen, hogy ne felügyeljek minden kis zugot, de legrosszabb napomon se találtam 10-et benne.

Még akkor sem tűnnének el, ha néhány hónapig szárazon tartanád az akváriumot. A peték túlélik, és feltöltés után szépen kikelnének a postások. Saját tapasztalatom.
Az, hogy sokan vannak annak is betudható, hogy túl sok hal/garnélatápot adsz egy-egy alkalommal. Csak annyit célszerű adni, amit 1-2 perc alatt bepuszilnak a halak.
A másik megoldás, hogy Helena csigákat raksz be, azok idővel az utolsó csigát is, a zebrát és hagymát is, levadásszák. Némi hátulütő, hogy ők is szaporodnak.

A növénykarantén csigák ellen abszolút hatástalan, mert ott éppúgy szaporodnak, mint egy rendes növényes akváriumban.
Új növényt ásványvízben célszerű megfüröszteni, azt nem szeretik. Én speciel a hypós bemártást szoktam alkalmazni, utána folyó víz alatt alaposan lemosom a növényt. Közben levelenként végigtapizom, és ahol érzem, hogy esetleg maradt pete, ujjbegyeimmel szétpaszírozom.

A skimmer a vízfelszín karbantartására lett kitalálva, és nem csigainvázió ellenszereként. Max egy-egy, épp a felszínen szörföző egyedet "kap" el.
 
R
Sziasztok
Jól értem, ezek már kis korban is szaporodnak? XDDD ne. Azt hittem azért megvárják a petézéssel, hogy nagyjából felnőjjenek pár nap. Esélyem nincs így..., Jelenlegi taktikám az, hogy növényekkel behordoztam őket, van zebra, hagyma csiga is pár amiket vettem... de a postakürt kis genyók túlélték a karanténos növény pihentetést is, pár napig nem az akváriumba kerültek, hanem egy kis 20 literesbe és az élőket le is vadásztam. DE, a peték 2 héttel a beültetés után kb, keltek kifele, vagy a manadó talajban bújnának el és a szem elöl elbújva szaporodnak? Minden nap csekkolom, hogy van-e migráns-csigám, de csak 2-3 darabot találok, és kézzel veszem is ki őket :D lassan 1-2 hete tart ez a napi nagyítóval körbevizsgáljuk az akváriumot :D (máramennyire tudom).
Sajnos táplálékot kapnak eleget. Ahogyan veszek új növényeket, nyírásból stb. Nem mindegyik válik be, nem mind marad meg :S Meg a sajátaimat is nyírom így kószáló levelek mindig vannak (#ambulia) :D és tudom, skimmer segítene ezen, de még mindig a kis aquafan szürőmre szükség van máshol, nem tudom skimmeresíteni :D fejjel lefele befordítani és petpalackos kiegészítő idomot vágni hozzá. :D :D

Lényeg idővel eltűnnek a csigák az aksiból ha kézzel szedegetem ki őket? És tényleg a 100 literes aksim van, elkerülhetetlen, hogy ne felügyeljek minden kis zugot, de legrosszabb napomon se találtam 10-et benne.
Raksz bele 1-2 gömbhalat es nyomuk sem marad...
Nalam 72 literben volt rengeteg apro csiga...nem tudom, de biztosan 50-100 darab, ha nem joval több.
Vettem az akvaba kettö darab gömbhalat, jopofak , aranyoask, es 3 nap mulva nem volt csiga az akvariumban! Söt, az imadott süncsigaimat is piszkaljak, ök ugy vigyaznak, hogy jellemzöen inkabb ejjel mozognak, most, hogy a gömbik benn uralkodnak...:)
 
Nekem az örök kedvenc a No planaria, az kiírtja az összeset. De én utálom a csigát az akváriumban.
 
No planaria nem árt a garnéláknak is? Bár ők mindenre érzékenyek. :D Ha elfogy a türelmem akkor vegyszerezés lesz. De nem igyekszek a boltba. Van vmi pletyka, hogy ehhez a hobbihoz türelem kell :D :D

Jah a skimmert amúgy nem arra írtam, hogy csiga ellen .... sztem 1-et se lenne képes elkapni, max ha beledobom a csigát :D vagy a levél amit rág, azt szippantja be :D :D Hanem azért említettem, hogy az elhalt növényi maradványok, levéldarabok ugyebár jó a csigáknak, kaja. És tisztább víz, kevesebb élelmet jelent nekik.
 
No planaria nem árt a garnéláknak is? Bár ők mindenre érzékenyek. :D Ha elfogy a türelmem akkor vegyszerezés lesz. De nem igyekszek a boltba. Van vmi pletyka, hogy ehhez a hobbihoz türelem kell :D :D

Jah a skimmert amúgy nem arra írtam, hogy csiga ellen .... sztem 1-et se lenne képes elkapni, max ha beledobom a csigát :D vagy a levél amit rág, azt szippantja be :D :D Hanem azért említettem, hogy az elhalt növényi maradványok, levéldarabok ugyebár jó a csigáknak, kaja. És tisztább víz, kevesebb élelmet jelent nekik.
Szia!

Szívesen adok néhány Helena csigát.
Hatékonyan oldják meg a csiga problémádat.
 
Köszönöm, bár vszínüleg nem tudok privát üzenetet írni, egyeztetéshez :D (a regisztráció kezdeti korlátja). De nem szabad. van 3 zebra csigám, meg 1 hagyma ( vöröshagyma:ROFLMAO::ROFLMAO:). Velük is végeznének. Valójában már már szórakoztató, hogy a tápláléklánc legeslegvégén vannak, lett egy kevés garnélám, vagy csak félősek és ezért azt hiszem h kevés élte meg a beköltözést. Csigából van az előző felhozatal, és még 2 sziámi flying fox :D jah meg egy párduccsík, az is a földet túrja. De 2 napja pl 1 db-ot se találtam amit ki kéne szednem, szóval ritkulnak azért így is (manuális eltávolítással, kézzel).
 
Nálam eddig a leghatékonyabb vegyszermentes csigaölő az üveg befolyócső volt. Tucatjával irtotta a csigákat a múlt heti beüzemelés óta szimplán amiatt, mert az én csigáim szeretnek az áramlat felé mászni, aztán ha túl közel mentek a réshez már nem tudtak szabadulni. Kupacban gyűlt az üres csigaház a befolyócső alatt (az ammónia meg ment az egekbe a csupasz csigatetemek miatt a szűrőben, szóval varrtam rá szúnyoghálóból egy hengert).
 
Nálam eddig a leghatékonyabb vegyszermentes csigaölő az üveg befolyócső volt. Tucatjával irtotta a csigákat a múlt heti beüzemelés óta szimplán amiatt, mert az én csigáim szeretnek az áramlat felé mászni, aztán ha túl közel mentek a réshez már nem tudtak szabadulni. Kupacban gyűlt az üres csigaház a befolyócső alatt (az ammónia meg ment az egekbe a csupasz csigatetemek miatt a szűrőben, szóval varrtam rá szúnyoghálóból egy hengert).
Gömbhal mellett nincs tetem, csak üres csigaház!;)
 
Sziasztok!
Sajnos a növényekkel hoztunk haza csigákat. Elvileg már csak 2 zebra és 1 postakürt maradt. A zebra csigák petéztek is rendesen..... És most nézem, hogy a kicsi peték ki keltek. Ez mégis hogy? Nem úgy volt, hogy csak sós vízben kelnek ki?
Köszi a segítséget!
 
Gömbhal mellett nincs tetem, csak üres csigaház!;)
Sajnos a gömbhal nem szereti a lakótársakat, különben minden akváriumba raknék egyet! :D

Sziasztok!
Sajnos a növényekkel hoztunk haza csigákat. Elvileg már csak 2 zebra és 1 postakürt maradt. A zebra csigák petéztek is rendesen..... És most nézem, hogy a kicsi peték ki keltek. Ez mégis hogy? Nem úgy volt, hogy csak sós vízben kelnek ki?
Köszi a segítséget!

Biztos nem a postakürt petézett és azok keltek ki? Egyetlen darab postakürt is képes szaporodni, idővel megtermékenyíti a saját petéit, már kétszer figyeltem meg.
 
Hát, a házikó alapján zebra. Nem kis lapos. De 1 is képes? Oh jaj, az hittem egyedül nem megy neki :D a múlt héten vagy 1000 petét sikáltam ki a dísz belsejéből. A zebrákból néztem ki, így annyit le raktak.... De már nem tudom.....
 
Back
Oldal tetejére