• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Fenbendazol elméletben elintézi az összes csúszómászót, garnélákra, halakra pedig ártalmatlan (megfelelő adagolás mellett).
Köszi ennek utána nézek. Csak a vegyszerekenél mindíg ez az "elméletben" rész nem tetszik. :)
 
Köszi ennek utána nézek. Csak a vegyszerekenél mindíg ez az "elméletben" rész nem tetszik. :)
Az, hogy nem ártalmas megfelelő dózisban se garnélára, se halra az tény (tapasztalat). A gond az, hogy nehéz megtalálni a megfelelő mennyiséget, amitől elhullanak a kártevők. Kétszer kellett nekiállnom pl. örvényférget irtani, mert az első kezelést simán túlélték.
 
Az, hogy nem ártalmas megfelelő dózisban se garnélára, se halra az tény (tapasztalat). A gond az, hogy nehéz megtalálni a megfelelő mennyiséget, amitől elhullanak a kártevők. Kétszer kellett nekiállnom pl. örvényférget irtani, mert az első kezelést simán túlélték.
A cucc használata után, érdemes valami spéci szűrőközeget tenni a szűrőbe?
 
Lencsevégre kaptam egy apró, csigának tűnő valamit. Szerintetek mi lehet? Okot adhat az aggodalomra?



20180620_161330.jpg

Emellett van egy ilyenem is, ami eszméletlenül kicsi (teljesen kifogott a makró lencsémen), és úgy ugrál, mint a bolha:

View attachment 57697
 
Utoljára módosított:
Lencsevégre kaptam egy apró, csigának tűnő valamit. Szerintetek mi lehet? Okot adhat az aggodalomra?



View attachment 57696

Emellett van egy ilyenem is, ami eszméletlenül kicsi (teljesen kifogott a makró lencsémen), és úgy ugrál, mint a bolha:

View attachment 57697
Az elso lehet pajzscsiga. Artalmatlan csak szapora.
A masodik valami evezolabu rakocska, vagy mi. Az is artalmatlan. Halak elcsipegetik.
De hatha valaki nalam okosabb is hozzaszol.
 
Az elso lehet pajzscsiga. Artalmatlan csak szapora.
A masodik valami evezolabu rakocska, vagy mi. Az is artalmatlan. Halak elcsipegetik.
De hatha valaki nalam okosabb is hozzaszol.
Köszi. A második lepett meg igazán, egy planária ehhez képest kész kolosszus. Meg tuti nem napos garnéla, mert még ahhoz is túl kicsi (meg a garnéláim is, ebben az akvában egyik se ivarérett, ma jelent meg először az egyiken a "nyereg").
pici_valami.jpg
 
Köszi. A második lepett meg igazán, egy planária ehhez képest kész kolosszus. Meg tuti nem napos garnéla, mert még ahhoz is túl kicsi (meg a garnéláim is, ebben az akvában egyik se ivarérett, ma jelent meg először az egyiken a "nyereg").
View attachment 57702
Hat ezek ilyen kis meglepok. Nekem most jelentek meg egy olyan akvariumban amibe joideje nem erkezett egy szal bucen kivul semmi.
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Az akiban láttam már több kis barna csigát. Félek hogy nagyon elfognak szaporodni. Mennyire lenne hatásos egy csigaevő csigát beszerezni? 50l az aki.
 
Back
Oldal tetejére