• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

bizok benne. nem szep latvany es raadasul a novenyeket is megragjak. bar erdekes, hogy nem mindegyiket. van amalyikre meg csak ra sem masznak.
Na sebaj. Neha azert kiszedegetek par darabot, ezzel is gyorsitva a folyamatot.

amugy 30 literesbe is raktam egy helenat de o szinte alig mozog, enni pedig szinte semmit nem eszeik. lehet hogy kicsi neki a hely?

Általában azokat a növényeket rágják meg, amelyek szenvednek.
Nem, nem kicsi neki a hely. A csigák bármekkora helyen elvannak.
 
Sziasztok!

Én is csigainvázió áldozatává váltam. Olvastam a fórumon több megoldást, de azért lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban. Ha mondjuk, Helena csigák mellett döntök, az gondolom megtámadná a zebra és a sün csigáimat is?! Tőlük nem szeretnék megszabadulni, nagyon hasznos tisztogatók. Ami talán még a helena ellen szól, az a túlszaporodása. Na hát azt sem szeretném. Gondolkodtam azon is, hogy beszerzek egy pár Botia-t is, de attól tartok, hogy az pedig bántalmazná a kis garnéláimat is?! vagy tévedek?

Egyébként az amanok, és a manuális csigaeltávolítás viszonylag jól kordában tartja a kis csigák élburjánzását, de azért örülnék ha végleg eltűnnének az akimból... Vélemény?
 
Ha helenát vagy botiát raksz az akvába, azok válogatás nélkül az összes csigát likvidálják idővel.

Az megoldás lehet, hogy kiveszed a zebra és süncsigákat, és mondjuk no planariával tolsz egy kúrát, az elviszi a csigákat is.
Vagy kézzel szedegetsz, vagy csapdázol.
 
Skacok! Nálam brutális pajzscsiga invázió van. :mad: Tele van pakolva a dekoráció (vasfa, red, csövek, üveg stb.) Olyan mintha darakoros lenne az egesz akvárium. Mivel, kivel lehet ezt megállítani?:nailbiting:
 
Skacok! Nálam brutális pajzscsiga invázió van. :mad: Tele van pakolva a dekoráció (vasfa, red, csövek, üveg stb.) Olyan mintha darakoros lenne az egesz akvárium. Mivel, kivel lehet ezt megállítani?:nailbiting:
Helena csiga pár darab aztán annyi nekik.
Nekem pár hét alatt rendezték a problémát.
 
Helena csiga pár darab aztán annyi nekik.
Nekem pár hét alatt rendezték a problémát.
most h mobilról elolvastam jópár hozzászólást nekem is úgy tűnik, hogy s Helene lesz a megoldás. Már csak a kérdés hany darab legyen 200l-be.
 
most h mobilról elolvastam jópár hozzászólást nekem is úgy tűnik, hogy s Helene lesz a megoldás. Már csak a kérdés hany darab legyen 200l-be.
Jó lenne egy kép látni, hogy mennyire durva a helyzet, és persze hogy mennyi idő alatt akarsz rendet tenni.
Én egy 10et biztos betennék,. Amúgy ha jól vannak tartva és nincs sok hal akkor még szaporodnak is.
 
Skacok! Nálam brutális pajzscsiga invázió van. :mad: Tele van pakolva a dekoráció (vasfa, red, csövek, üveg stb.) Olyan mintha darakoros lenne az egesz akvárium. Mivel, kivel lehet ezt megállítani?:nailbiting:
Nekem kettő törpe gömbhal megoldotta, olyannyira, hogy most már csigahiány lépett fel...
Ha nincsenek nagy fátyolos úszójú halaid, akkor jöhetnek.
Guppi, vitorlás, gurámik stb, hátrányban, azokat csipkedhetik, bár egyedfüggő a dolog szerintem.
 
Jó lenne egy kép látni, hogy mennyire durva a helyzet, és persze hogy mennyi idő alatt akarsz rendet tenni.
Én egy 10et biztos betennék,. Amúgy ha jól vannak tartva és nincs sok hal akkor még szaporodnak is.
Képet később tudok feltölteni hozzá, mert olyan picik h telefonnal nincs értelme. Amúgy 1,5 hónapos az akvárium, igy egyenlőre csak 19db neon van benne. De szeretnék RC garnikat is.
 
Utoljára módosított:
Nekem kettő törpe gömbhal megoldotta, olyannyira, hogy most már csigahiány lépett fel...
Ha nincsenek nagy fátyolos úszójú halaid, akkor jöhetnek.
Guppi, vitorlás, gurámik stb, hátrányban, azokat csipkedhetik, bár egyedfüggő a dolog szerintem.
100%ban nincs eldöntve, hogy kik lesznek a lakók. Tuti h szeretnék RC garnikat. És még csapathalban gondolkodok a neonok mellé
 
Utoljára módosított:
A szűrőt rendszeresen ki kell takarítani mert nekem pl abban volt mindig rengetek kiscsiga
ilyen pajzs is. Mert akkor nekem nagy szívás mert van két külső szűrőm is. Mondjuk lassan az egyiket leállítom ha beáll a nagy külső. Friss akvárium 1,5 hónapos.
 
Nekem kettő törpe gömbhal megoldotta, olyannyira, hogy most már csigahiány lépett fel...
Ha nincsenek nagy fátyolos úszójú halaid, akkor jöhetnek.
Guppi, vitorlás, gurámik stb, hátrányban, azokat csipkedhetik, bár egyedfüggő a dolog szerintem.
Sajnos nálam is egyre több a pajzscsiga. Szerencsére felbukkant egy helena, aki még petés korában érkezhetett az új akváriumba (az előzőben volt szaporulat), így talán ő rendet tesz. A gömbhal amúgy lecsipkedi ezeket a pajzscsigákat? Elég picik és jól rátapadnak az üvegre...
 
Sajnos nálam is egyre több a pajzscsiga. Szerencsére felbukkant egy helena, aki még petés korában érkezhetett az új akváriumba (az előzőben volt szaporulat), így talán ő rendet tesz. A gömbhal amúgy lecsipkedi ezeket a pajzscsigákat? Elég picik és jól rátapadnak az üvegre...
Szerintem leszedegetik, illetve összetörik őket.
De hátha valakinek van tapasztalata gömbhal+pajzscsiga kombóval.
 
Jó lenne egy kép látni, hogy mennyire durva a helyzet, és persze hogy mennyi idő alatt akarsz rendet tenni.
Én egy 10et biztos betennék,. Amúgy ha jól vannak tartva és nincs sok hal akkor még szaporodnak is.
íme a fotók amennyire látszik :-( mivel pár milisek és nincs makró lencsém így nehezen tudok róla életszerű fotókat, de azért párat megosztok.
xpP69i4YsD0yRwPg2
;
L57R6pm3rK1a05Yj1
G383eAphVDmpFqdf2
 
íme a fotók amennyire látszik :-( mivel pár milisek és nincs makró lencsém így nehezen tudok róla életszerű fotókat, de azért párat megosztok.
xpP69i4YsD0yRwPg2
;
L57R6pm3rK1a05Yj1
G383eAphVDmpFqdf2
Remélem a fotókat is látjátok! Igaz még pár hozzászólás és megszűnne a korlátozásom is! :)
 
íme a fotók amennyire látszik :-( mivel pár milisek és nincs makró lencsém így nehezen tudok róla életszerű fotókat, de azért párat megosztok.
xpP69i4YsD0yRwPg2
;
L57R6pm3rK1a05Yj1
G383eAphVDmpFqdf2
akkor újra próbálkozás mert gyors akartam lenni a fotó feltöltéssel :(
bO5Dv5Zu2z1HxrT63
https://photos.app.goo.gl/bO5Dv5Zu2z1HxrT63

https://photos.app.goo.gl/YUg4Xz6q7IYq6IRi2

https://photos.app.goo.gl/nqukT5pxte9BQXPi2

Így itt vannak a linkek, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így kellett volna eszközölnöm! :nailbiting::nailbiting:
bO5Dv5Zu2z1HxrT63
 
Na igen, igen. Az elhanyagolás az tény. Mondjuk mikor kezdett elhatalmasodni a probléma volt néhány langyos próbálkozásom éjszakai káposztalevelezéssel, de túrót sem ért. Alkalmanként max. 10 db. Ehhez képest mikor a múlt héten nekiálltam 10 perces munkával kiszedtem naponta 30-50 db-ot a nagyokból. De az is csak csepp a tengerben (max. azt remélem, hogy legalább a szaporodás mértékét csökkenti). Ráadásul ezek az apróbbak kézzel elég nehezen szedhetők. A túletetés valószínűleg tény. A növendék diszkoszok miatt tömöm kajával, de jelenleg hallal is túl van telepítve. Kb. 30 harcsa dolgozik az alján etetésenként + 10db Amano. De valószínűleg a Hemianthus között ők sem férnek hozzá 100%-osan. Azt hiszem mégiscsak kénytelen leszek kiszedni a Hemianthust, és változtatni az elrendezésen.
Kíváncsi vagyok oRphEus elmélete valóban megalapozott-e. A lágyítással jelenleg sincs gond, de ha működik, akkor a PH lehúzásának is gyorsan nekifeküdnék.
Mindenesetre köszi a hozzászólásokat!
Bocsánat,hogy belevauzok,de egy alap probléma van..lehalászásnál pont a kis csigákat kéne kiszedni a nagyok egy idő után szaporodás képtelenek lesznek,de ha mindig csak a nagyok vannak kivéve akkor érdemi változás sose fog beállni a populációban
 
Sziasztok,

Eléggé elszaporodtak a csigáim, ezért szereztem be csiga evő csigákat. A növényevő csigák most eltűntek, de persze a csiga evő csigák vannak dögivel, és valószínűleg nem is kopnak el mert ráálltak a halkajára. Van valami jó módszer a ritkításukra? Persze olyan ami nem vegyszeres. :)

Üdv.: Tibi
 
Back
Oldal tetejére