• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Szerintem ezzel a fajta csiga irtási módszerrel az lehet a baj hogy lehet kicsit túl sok csiga fog ott bomladozni a vízben... Egy vödörben mindenféle képen kipróbálnám pár csigával hogy működik vagy nem....
 
De aztán lehet úgy csinálnak mint a giliszták :oops: , berakod kicsit kapnak az áramból, és kimásznak a szárazra.
 
Nálam a nanoban pl. a CO2 adagolása hozta meg a változást. Igazi exodus indult meg. Két hete festéskor egy nagy halom csiguszt (ill. csigatetemeket)találtam az asztal alatt :)
 
Nekem Otto:D (Botia almoarhe) vált be a legjobban csigák ellen. A nagyobb maláj csiguszokkal nem tudott mit kezdeni, de az ivadékokat pikk pakk elintézte, nem beszélve a posta ill. kürt csigákról, azokat imádja mindenféle méretben:D
 
Szia shotika!

Csak olyat ami esetleg a garnélák szaporodást is meg akadályozza (Botia dario, -eos, -lohachata, -nigrolineata -rostrata, - sidthimunki amik kissebb méretűek teljes írtáshoz, vagy törpe sügerek csak egyedszám csökkentéshez) .
Ha egyáltalán nem szeretnél csigát és szeretnél garnélát tartani akkor inkább csigaevő csigát rakjál be!

A.ttila
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, hátha tudtok valami okosat a postakürt csigáim ellen... :) 100 L-es az akvárium és naponta kb. 50 postakürt csigát könnyedén ki tudok szedni csipesszel. Nem vészes a számuk, messziről nézve nem is látszanak, mert a mohákban és a parvulában elbújnak... :mad: Viszont jó lenne valami végleges megoldás, mert ha kimarad a csipeszelés pár napig, akkor bosszút állnak rajtam. A fórumokon, blogokon található leírások vagy nem váltak be, vagy nálam nem alkamazhatóak... :( De hátha elkerülte valami a figyelmem.
Amivel kordában tartom a számukat: naponta csipeszelés, hetente vízcserekor leszívás. A visszaszorításban elvileg segítenek (legalábbis a felesleges kaja, meg bomló dolgok eltüntetésében):
- garnélák (amano 5 db, sakura 20 db, pinokkio 40 db),
- otok (8db),
- mini coryk (15 db),
- csigák (sulawesi (2 nagy 2 kicsi), neritina 3 db).

Sajnos Co2-m nincs (és most tervben sincs), ezért azt nem tudom használni, és a spenót levélre, vagy egyéb bedobott növényi eredetű kajára egyáltalán rá sem mozdulnak a csigák, így a csapdázás sem megy.

Vennék Helenát és Botiat is, de azok megeszik a sulawesiket és a neritinákat... Nem akarok egy új akváriumot indítani a csigáknak arra a pár hétre, hónapra, míg egy csoport Helena rendet rakna. A Botia gyorsabb lenne, csak ő nem barátja a garnéláknak sem.
A vegyszerezéshez meg szinte az egész akváriumot ki kellene ürítenem.

Remélem van valakinek valami remek ötlete a fentieken kívül... :) Akár valami garnéla biztos csiga ellenes vegyszer, amihez csak 1-2 napra kell kiszedni a csigáimat... :)

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Érdemes kipróbálni az easy carbot. Nem öli meg a felnőtt csigákat, de a szaporulatot nagyon visszafogja. Máshol is olvastam erről, és a saját akváriumomban is megfigyeltem.
Ha minden igaz, a fenbendazol irtja a csigákat, és garnélabiztos. Ezt a gyógyszert használjuk planária ellen garnélás akváriumban, és a használati utasítás szerint a csigák nem bírják.
 
Szintén 100L, és szintén a postakürtcsigák szaporodtak el nálam már a kezdetekkor. Pedig ahogy megjelentek egyből kiszedtem, meg szétnyomtam őket. Aki restart előtt meg hólyagcsigákkal voltam tele.
Nálam megy easy carbo naponta és most már nagynyomású co2 is. A számuk nem nagyon csökken, de már hozzászoktam. Nem tudok velük mit kezdeni.
Az elképzelhető hogy miattuk lukadnak a cryptok? ki tudják rágni?
A köveim egy része tele van petével, korábban volt egy két vas fa is, amik annyira petések lettek, hogy még körömkefével sem tudtam leszedni :( nem túl esztétikus...

Még korábban hólyagcsigás időszakban próbáltam a csigacsapdát is. Hatékonysága 0,0% :)
 
Szia shodan!

A Cryptót nem a csigák lyukasztják!
Valami hiányzik neki!

Álltalában a sok kaja a vétkes a csiga túlszaporodásban!
Kell sok táplálék konkurens (Amanók, Ottocinklusok)!
Idővel csökkenie kell a poulációnak!

Nálam a 62 literesbe átrendezés után beraktam egy Helenát.
Került bele később 5db Amano, 1db Ancitrus, 1db Sziámi ormányos.
Az Ancitrus 2 hónap után éhen halt :cry: (pedig kétszer adtam hetente külön zöldet neki de a garnélák gyorsabbak voltak).
Csigák száma kb.5 hónap után 1db Helena.

A.ttila
 
Érdemes kipróbálni az easy carbot. Nem öli meg a felnőtt csigákat, de a szaporulatot nagyon visszafogja. Máshol is olvastam erről, és a saját akváriumomban is megfigyeltem.
Ha minden igaz, a fenbendazol irtja a csigákat, és garnélabiztos. Ezt a gyógyszert használjuk planária ellen garnélás akváriumban, és a használati utasítás szerint a csigák nem bírják.

Szia,

köszi a választ. Carbot adagolok, bár 100 L-re csak 2,5 ml-ert. Kézzel szedem rendesen őket, de lehet, hogy futok egy kört a fenbendazol kúrán. A probléma ezzel is, meg a Helenával is, hogy vannak olyan csigáim, amiket nem akarok kiírtani... :) Ha a fenbendazol öli a csigákat, akkor azt mennyi idő alatt teszi meg? Órák/napok? Csigák ellen is kell annyi idő a fenbendazol-nak mint a planáriák esetében? Mert ott a kezelés olyan 1 hét, tehát a megmentendő csigákat legalább egy hétre kellene tudnom elkülöníteni...
 
Szia,

köszi a választ. Carbot adagolok, bár 100 L-re csak 2,5 ml-ert. Kézzel szedem rendesen őket, de lehet, hogy futok egy kört a fenbendazol kúrán. A probléma ezzel is, meg a Helenával is, hogy vannak olyan csigáim, amiket nem akarok kiírtani... :) Ha a fenbendazol öli a csigákat, akkor azt mennyi idő alatt teszi meg? Órák/napok? Csigák ellen is kell annyi idő a fenbendazol-nak mint a planáriák esetében? Mert ott a kezelés olyan 1 hét, tehát a megmentendő csigákat legalább egy hétre kellene tudnom elkülöníteni...

Ha túlszaporodott a csiga, be kell szerezni egy két zöld gömbhalat. Azután már csak az üres csigaházakat kell lemerni a víz felszínéről. A zöld gömbhal csigák után a tubifexet kedveli a legjobban, de száraz, lemezes kaját is megeszi. Növényeket nem bántja, jól elbujkál alattuk. További jó csigamerést.
 
Növényeket nem bántja, jól elbujkál alattuk.
Azokat valóban nem, viszont a többi halat meg bántja!
Nekem is volt egyszer egy kis ideig, de közben a többi hal úszóit csipkedte le, meg némelyik halnak a szemét szedte ki! :mad:
Ment is vissza a kereskedésbe!
 
Azokat valóban nem, viszont a többi halat meg bántja!
Nekem is volt egyszer egy kis ideig, de közben a többi hal úszóit csipkedte le, meg némelyik halnak a szemét szedte ki! :mad:
Ment is vissza a kereskedésbe!

Mikuláslazac-cal sherpa lazaccal és pár mollival él nálunk együtt egy gömbhal, semmi gond nincs vele. A rendre, két kazuárfejű sügér és két zebraharcsa vigyáz egy 100-as aksiba. Nem tapasztaltam semmi furcsaságot. Azért mertem ajánlani. A csigák viszont kifogytak. Sok gömbhalat lehet, hogy nem érdemes összevenni, mert úgy lehetnek veszélyesebbek a többi halra.
 
Sziasztok!

Engem érdekelnének csigák nagyobb mennyiségben is akár,ha valaki nem öli meg őket csak kiszedi és hajlandó postázni is(természetesen állom).Pézsmateknős számára kellene...

Üdv: Norman
 
Mikuláslazac-cal sherpa lazaccal és pár mollival él nálunk együtt egy gömbhal, semmi gond nincs vele. A rendre, két kazuárfejű sügér és két zebraharcsa vigyáz egy 100-as aksiba. Nem tapasztaltam semmi furcsaságot. Azért mertem ajánlani. A csigák viszont kifogytak. Sok gömbhalat lehet, hogy nem érdemes összevenni, mert úgy lehetnek veszélyesebbek a többi halra.
Akkor neked szerencséd van. Nekem gurámik, meg razbórák voltak vele, őket bántotta, de csak éjszaka. Nappal nagyon jól viselkedett. :)
 
Sziasztok!

Ma elhelyeztem némi jávai mohát az akimban és volt benne(az akiban) pár barna csiga,néhány estére már rajta szerepelt,veszélyes lehet a mohára vagy csak az elpusztult részeket fogyasztják el?Eddig meghagytam őket mert folyamatos táplálékkiegészítő a teknősöm számára,de remélem nem kell átmennem állatba.

Köszönöm előre is!
 
Át kell menned állatba :D Iszonyatosan eltudnak szaporodni és ha le petézik szinte már meg állíthatatlan a dolog :) Csak Helena csigaevő csiga vagy gömbhal vagy Botia-val írtható féken
tartható.És ha sokan vannak egy idő után nagyon le szennyezik a vizet.Nekem megrágták a tóalmának és a valisneriának is a levelét.
 
Kaptam párat néhány napja a meglévők mellé,remélem elhozták a taj kártyájukat,ütős esténk lesz:blackeye::stop:
Holnap királyság lesz Jucinak a pézsmatekimnek:headphone:

Köszönöm a válaszod!(y)
 
Szedegesd ki őket ahogy tudod csak meg ne feküdje a teki gyomrát xD

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Back
Oldal tetejére