• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

A co2 ilyen "áldásos" hatását én is megerősíthetem.Jó maroknyi maláj csigut kaptam,nem is kicsiket,mikor elkezdtem a nagy akit.El is szaporodtak veszettül.Tele volt minden velük,be is paráztam,hogy most ezt elbaltáztam.Aztán időközben került palackos co2 és láss csodát,szép lassan eltűntek a csiguk.A nagyok teljesen,kicsiből van pár tucat,de egyik sem éri meg a felnőtt kort.Persze alga sem sok van nekik,há'Istennek :) A red cherryk beelőzték őket. :D
A munkatársamnak adtam húsz darabot (ő nem akvakertész :lol: ).Egy hónap múlva szét kellett szednie az akváriumát,annyira ellepték a maláj harcosok.... :D
 
Igen,Orpheus..ez a tudományosabb magyarázata volt annak,amit elintéztem egy egyszerű szóval..de lehet,hogy inkább úgy kellett volna fogalmaznom,hogy kiszorította...de lényeg..hogy csak ők maradtak:)
 
ZaCK said:
lehet,hogy inkább úgy kellett volna fogalmaznom,hogy kiszorította...
Na így már stimmel, a kiirtotta mást jelent. De akkor egyre gondoltunk. ;)
 
:evil: Harcolok a barna csiguszokkal, már odáig jutottam hogy szétszedtem az akit teljesen - növények ki, talaj ki, de legalább cserélek végre aljzatot (ráfért), rákényszerített a csiga.
 
feca101 said:
:evil: Harcolok a barna csiguszokkal, már odáig jutottam hogy szétszedtem az akit teljesen - növények ki, talaj ki, de legalább cserélek végre aljzatot (ráfért), rákényszerített a csiga.

Csiguszok nálam is vannak, szerintem minden akváriumban. De ahol CO2 megy ott valamennyire kordában tartható a szaporodásuk.
 
Egyszerű megoldás a tányércsiga mennyiségének csökkentésére:
Időnként be kell tenni az akváriumba egész, minél nagyobb darab leforrázott spenót, vagy saláta levelet. Egy óra alatt rendesen el fogják lepni, mert imádják, ekkor ki kell emelni a levelet a csigákkal együtt.
 
viktorlantos said:
feca101 said:
:evil: Harcolok a barna csiguszokkal, már odáig jutottam hogy szétszedtem az akit teljesen - növények ki, talaj ki, de legalább cserélek végre aljzatot (ráfért), rákényszerített a csiga.

Csiguszok nálam is vannak, szerintem minden akváriumban. De ahol CO2 megy ott valamennyire kordában tartható a szaporodásuk.

Ahogy újraindítom az akváriumot már teszem is bele a CO2-t , ezt is tervezem már régóta úgyhogy ebből a szemszögből még hasznos is volt a csigusz, de akkor is utálom :evil: , borzalmas pusztítást végzett a növényeimben.
Köszi Zoli de sajnos nem a tányércsigákkal volt a gondom, az is van de őket szándékosan raktam az akiba mert nálam soha nem bántották a növényeket viszont rengeteg algát betakarítottak, a kis növénygyilkos barna csigák viszont ugyan huszad-akkorák mint a tányércsigák, ehhez képest hihetetlen rövid idő alatt nagy pusztítást tudnak csinálni ( legalábbis nálam ) és a növényeket jobban szerették mint a salátalevelet.
Amit láttam azt rögtön kiszedtem, de elég nagy dzsungel volt az akiba és könnyen el tudtak bújni. Ezenkívül borzasztó gyorsan szaporodik és nehezen észrevehető a petéje mivel a levelek aljára rakja.
 
Sziasztok.A 220l-es akimból napi 5-10db-ot vettem ki heteken keresztül. :evil: Vettem egy tigris botiat,két-három hét alatt elpusztította mindet azóta sincs egy se és ennek már több hónapja. :twisted: A halam jól érzi magát azóta is csiga nélkül.Üdv Jani.
 
CsigaInvázió!

Sziasztok. Kb. 3 hete egy novénnyel érkezett 1-2 darab apró termetu csiga. Nemtudom pontosan milyen de maximum 4-6 milisre nonek meg es barna színuek.Oda jutottam h most már tele van az aki es midnehol peték vannak.Leszedni nagyon korulményes a petéket és tobb tucat van mindenfele lerakva.....Van valakinek valami otlete milyen módon lehetne megszabadulni esetleg kordaban tartani oket?? Képet megprobalok készíteni.Elore is koszi!!
 
Le kell hálózni őket ha felmennek az aki tetejére, vízcserénél vagy este. Bedobsz egy kis spirulina tabit amire odagyűlnek és hálóval kiveszel egy csoportot. Így meg lehet tizedelni őket.
 
Akár egy 3 dl-es befőttes üveget beraksz az akváriumba este és abba a tabit..és akkor csak kiemeled reggel a csigákkal együtt. :)
 
Nekem ilyen "csapdás" megoldás sajnos nem jött be. De minden nap este (mivel este felé többen jönnek elő) kiszedtem őket meg bevetettem egy tigris botiát. De mivel még kicsi így a nagyobb csigákkal nem tud mit kezdeni. 2 hónap alatt nagyon megcsappant a számuk. Azóta pedig kezd eltűnni a rejtélyes levél lyukasodás...
 
Koszi a valaszokat!:) eloszor nemvettem eszre h van ilyen tema inditva :) Hat akkor elo a halloval es irany a vizre:D
 
Hali!
Egy akvarista üzletben azt mondták csigák ellen 10 éve használják ezt a módszert .Vegyek egy 4,5V-os laposelemet kössek mind a két pólusára egy-egy vezetéket de ne rezet, a vezetékeket lógassam az akvárium vízbe 3 nap de csak napi 20 percre és a csigáim elpusztulnak, egy hét múlva újra mert a petékre nem hat.Nem tudom ,hogy valóban működhet-e ez de most kipróbálom.Szerintem csak zárlatos lesz az elem de egy próbát megér.
 
Ha minden igaz a fejlettebb élőlényekre nem hat a gyenge áram, de a kevésbé fejlett biológiai szövetek nem bírják. Bár ha jól tudom 12 voltal már rabsickodi szoktak, bár nem tudom milyen áramerősséget használnak.
De szerintem a neonnál nagyobb méretű halakra már nem lehet hatása.
 
Lehet, hogy igazad van, de a legtöbb növényesben azért akad itt-ott egy-egy hasznos biga, és akkor a garnélákról még nem is szóltam. Szóval én más módszerrel próbálkoznék.
 
En egy 17 mm-es filternek a csovevel egy vodorbe ''szivatyuztam'' a csigakat.Mind ha bort szivnek a hordobol :) . Nagyon hatasos. Csak a csiga fole teszem es meg is van.A heti 50% vizcsereknel rengeteget osze lehet szedni!!!(szerencsere mar nem az algat kell ezzel a modszerrel eltavolitani ) .. Ez az elemes dolog nem fugg az aki meretetol???? /nagyobb aki - tobb volt/ ??
- Az árammal egyépként óvatosan mert 2 hete beleneztem egy villanyszekrenybe es sikeresen 690 Volt-ot bevettem homlokra a ket szemem koze!:D 1.5 metert elrepultem! De semmi bajom se VOLT. Szerencsesek koze tartozom!!!
 
Back
Oldal tetejére