• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Xeno - Gábor

Nézelődő
Bocsánat,hogy belevauzok,de egy alap probléma van..lehalászásnál pont a kis csigákat kéne kiszedni a nagyok egy idő után szaporodás képtelenek lesznek,de ha mindig csak a nagyok vannak kivéve akkor érdemi változás sose fog beállni a populációban

Sziasztok
Jól értem, ezek már kis korban is szaporodnak? XDDD ne. Azt hittem azért megvárják a petézéssel, hogy nagyjából felnőjjenek pár nap. Esélyem nincs így..., Jelenlegi taktikám az, hogy növényekkel behordoztam őket, van zebra, hagyma csiga is pár amiket vettem... de a postakürt kis genyók túlélték a karanténos növény pihentetést is, pár napig nem az akváriumba kerültek, hanem egy kis 20 literesbe és az élőket le is vadásztam. DE, a peték 2 héttel a beültetés után kb, keltek kifele, vagy a manadó talajban bújnának el és a szem elöl elbújva szaporodnak? Minden nap csekkolom, hogy van-e migráns-csigám, de csak 2-3 darabot találok, és kézzel veszem is ki őket :D lassan 1-2 hete tart ez a napi nagyítóval körbevizsgáljuk az akváriumot :D (máramennyire tudom).
Sajnos táplálékot kapnak eleget. Ahogyan veszek új növényeket, nyírásból stb. Nem mindegyik válik be, nem mind marad meg :S Meg a sajátaimat is nyírom így kószáló levelek mindig vannak (#ambulia) :D és tudom, skimmer segítene ezen, de még mindig a kis aquafan szürőmre szükség van máshol, nem tudom skimmeresíteni :D fejjel lefele befordítani és petpalackos kiegészítő idomot vágni hozzá. :D :D

Lényeg idővel eltűnnek a csigák az aksiból ha kézzel szedegetem ki őket? És tényleg a 100 literes aksim van, elkerülhetetlen, hogy ne felügyeljek minden kis zugot, de legrosszabb napomon se találtam 10-et benne.

mmccannon

Legenda
Sziasztok
Jól értem, ezek már kis korban is szaporodnak? XDDD ne. Azt hittem azért megvárják a petézéssel, hogy nagyjából felnőjjenek pár nap. Esélyem nincs így..., Jelenlegi taktikám az, hogy növényekkel behordoztam őket, van zebra, hagyma csiga is pár amiket vettem... de a postakürt kis genyók túlélték a karanténos növény pihentetést is, pár napig nem az akváriumba kerültek, hanem egy kis 20 literesbe és az élőket le is vadásztam. DE, a peték 2 héttel a beültetés után kb, keltek kifele, vagy a manadó talajban bújnának el és a szem elöl elbújva szaporodnak? Minden nap csekkolom, hogy van-e migráns-csigám, de csak 2-3 darabot találok, és kézzel veszem is ki őket :D lassan 1-2 hete tart ez a napi nagyítóval körbevizsgáljuk az akváriumot :D (máramennyire tudom).
Sajnos táplálékot kapnak eleget. Ahogyan veszek új növényeket, nyírásból stb. Nem mindegyik válik be, nem mind marad meg :S Meg a sajátaimat is nyírom így kószáló levelek mindig vannak (#ambulia) :D és tudom, skimmer segítene ezen, de még mindig a kis aquafan szürőmre szükség van máshol, nem tudom skimmeresíteni :D fejjel lefele befordítani és petpalackos kiegészítő idomot vágni hozzá. :D :D

Lényeg idővel eltűnnek a csigák az aksiból ha kézzel szedegetem ki őket? És tényleg a 100 literes aksim van, elkerülhetetlen, hogy ne felügyeljek minden kis zugot, de legrosszabb napomon se találtam 10-et benne.
Még akkor sem tűnnének el, ha néhány hónapig szárazon tartanád az akváriumot. A peték túlélik, és feltöltés után szépen kikelnének a postások. Saját tapasztalatom.
Az, hogy sokan vannak annak is betudható, hogy túl sok hal/garnélatápot adsz egy-egy alkalommal. Csak annyit célszerű adni, amit 1-2 perc alatt bepuszilnak a halak.
A másik megoldás, hogy Helena csigákat raksz be, azok idővel az utolsó csigát is, a zebrát és hagymát is, levadásszák. Némi hátulütő, hogy ők is szaporodnak.

A növénykarantén csigák ellen abszolút hatástalan, mert ott éppúgy szaporodnak, mint egy rendes növényes akváriumban.
Új növényt ásványvízben célszerű megfüröszteni, azt nem szeretik. Én speciel a hypós bemártást szoktam alkalmazni, utána folyó víz alatt alaposan lemosom a növényt. Közben levelenként végigtapizom, és ahol érzem, hogy esetleg maradt pete, ujjbegyeimmel szétpaszírozom.

A skimmer a vízfelszín karbantartására lett kitalálva, és nem csigainvázió ellenszereként. Max egy-egy, épp a felszínen szörföző egyedet "kap" el.

meleagris

Legenda
R
Sziasztok

Raksz bele 1-2 gömbhalat es nyomuk sem marad...
Nalam 72 literben volt rengeteg apro csiga...nem tudom, de biztosan 50-100 darab, ha nem joval több.
Vettem az akvaba kettö darab gömbhalat, jopofak , aranyoask, es 3 nap mulva nem volt csiga az akvariumban! Söt, az imadott süncsigaimat is piszkaljak, ök ugy vigyaznak, hogy jellemzöen inkabb ejjel mozognak, most, hogy a gömbik benn uralkodnak...:)

Victor

VIP kertész
Nekem az örök kedvenc a No planaria, az kiírtja az összeset. De én utálom a csigát az akváriumban.

Xeno - Gábor

Nézelődő
No planaria nem árt a garnéláknak is? Bár ők mindenre érzékenyek. :D Ha elfogy a türelmem akkor vegyszerezés lesz. De nem igyekszek a boltba. Van vmi pletyka, hogy ehhez a hobbihoz türelem kell :D :D

Jah a skimmert amúgy nem arra írtam, hogy csiga ellen .... sztem 1-et se lenne képes elkapni, max ha beledobom a csigát :D vagy a levél amit rág, azt szippantja be :D :D Hanem azért említettem, hogy az elhalt növényi maradványok, levéldarabok ugyebár jó a csigáknak, kaja. És tisztább víz, kevesebb élelmet jelent nekik.

Verhó

Főkertész
No planaria nem árt a garnéláknak is? Bár ők mindenre érzékenyek. :D Ha elfogy a türelmem akkor vegyszerezés lesz. De nem igyekszek a boltba. Van vmi pletyka, hogy ehhez a hobbihoz türelem kell :D :D

Jah a skimmert amúgy nem arra írtam, hogy csiga ellen .... sztem 1-et se lenne képes elkapni, max ha beledobom a csigát :D vagy a levél amit rág, azt szippantja be :D :D Hanem azért említettem, hogy az elhalt növényi maradványok, levéldarabok ugyebár jó a csigáknak, kaja. És tisztább víz, kevesebb élelmet jelent nekik.
Szia!

Szívesen adok néhány Helena csigát.
Hatékonyan oldják meg a csiga problémádat.

Xeno - Gábor

Nézelődő
Köszönöm, bár vszínüleg nem tudok privát üzenetet írni, egyeztetéshez :D (a regisztráció kezdeti korlátja). De nem szabad. van 3 zebra csigám, meg 1 hagyma ( vöröshagyma:ROFLMAO::ROFLMAO:). Velük is végeznének. Valójában már már szórakoztató, hogy a tápláléklánc legeslegvégén vannak, lett egy kevés garnélám, vagy csak félősek és ezért azt hiszem h kevés élte meg a beköltözést. Csigából van az előző felhozatal, és még 2 sziámi flying fox :D jah meg egy párduccsík, az is a földet túrja. De 2 napja pl 1 db-ot se találtam amit ki kéne szednem, szóval ritkulnak azért így is (manuális eltávolítással, kézzel).

dhorvath

Főkertész
Nálam eddig a leghatékonyabb vegyszermentes csigaölő az üveg befolyócső volt. Tucatjával irtotta a csigákat a múlt heti beüzemelés óta szimplán amiatt, mert az én csigáim szeretnek az áramlat felé mászni, aztán ha túl közel mentek a réshez már nem tudtak szabadulni. Kupacban gyűlt az üres csigaház a befolyócső alatt (az ammónia meg ment az egekbe a csupasz csigatetemek miatt a szűrőben, szóval varrtam rá szúnyoghálóból egy hengert).

star67

Legenda
Nálam eddig a leghatékonyabb vegyszermentes csigaölő az üveg befolyócső volt. Tucatjával irtotta a csigákat a múlt heti beüzemelés óta szimplán amiatt, mert az én csigáim szeretnek az áramlat felé mászni, aztán ha túl közel mentek a réshez már nem tudtak szabadulni. Kupacban gyűlt az üres csigaház a befolyócső alatt (az ammónia meg ment az egekbe a csupasz csigatetemek miatt a szűrőben, szóval varrtam rá szúnyoghálóból egy hengert).
Gömbhal mellett nincs tetem, csak üres csigaház!;)

Reni90

Nézelődő
Sziasztok!
Sajnos a növényekkel hoztunk haza csigákat. Elvileg már csak 2 zebra és 1 postakürt maradt. A zebra csigák petéztek is rendesen..... És most nézem, hogy a kicsi peték ki keltek. Ez mégis hogy? Nem úgy volt, hogy csak sós vízben kelnek ki?
Köszi a segítséget!

dhorvath

Főkertész
Gömbhal mellett nincs tetem, csak üres csigaház!;)
Sajnos a gömbhal nem szereti a lakótársakat, különben minden akváriumba raknék egyet! :D

Sziasztok!
Sajnos a növényekkel hoztunk haza csigákat. Elvileg már csak 2 zebra és 1 postakürt maradt. A zebra csigák petéztek is rendesen..... És most nézem, hogy a kicsi peték ki keltek. Ez mégis hogy? Nem úgy volt, hogy csak sós vízben kelnek ki?
Köszi a segítséget!
Biztos nem a postakürt petézett és azok keltek ki? Egyetlen darab postakürt is képes szaporodni, idővel megtermékenyíti a saját petéit, már kétszer figyeltem meg.

Reni90

Nézelődő
Hát, a házikó alapján zebra. Nem kis lapos. De 1 is képes? Oh jaj, az hittem egyedül nem megy neki :D a múlt héten vagy 1000 petét sikáltam ki a dísz belsejéből. A zebrákból néztem ki, így annyit le raktak.... De már nem tudom.....

Oldal tetejére