• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Szerintem fölösleges ellenük harcolni,ahogyan jöttek, úgy is fognak eltűnni. Csak egy kis türelem kell hozzá. A semmiből jönnek, mikor még az akváriumban semmi élőlényűnk nincs, és mégis megjelenek. Nekem is rengeteg volt az elején, de aztán maguktól eltűntek. Legalább most már nem láttam. Igaz hogy zavaró, de 1-2 hét és eltünnek.
 
Nekem a taiwanos aki van tele ezzel az apró, kerek házas kis írtózatokkal.

Kipusztíthatatlanok sajnos. Bedobom a garnikaját és 5 percen belül ellepik... gömbhalat a garnélák miatt nem merek berakni, amit kézzel kiszedek az tengerben a csepp. Kezdem feladni.
Melyikkel?
 
Az akvárium futása alatt a pajzscsiga invázió végig kitartott. Ezeknek nem ártott semmi sem: sem a Helena, sem a CO2, semmi. Ezek mini terminátorok. Az igaz, hogy leeszik az algát az üvegről ha sokan vannak, de nagyon csúnya hatást keltenek. Kb. olyan, mintha darakóros lenne az üveg.:S
Most, hogy szétszedtem az akváriumot, és kitakarítottam amennyire lehetett, az új építése előtt meg akarok győződni róla, hogy egy csiga sem élte túl ezt a két nap szárazüzemet sem a sarkokban, sem a sima felületeken. Tegnap este az egész akváriumot bepermeteztem tömény Carbo-val kevert 6%-os Hidrogén-peroxiddal, és hagytam hatni. 20 perc után egy vödör vizet öntöttem bele, majd szivaccsal átmostam az egész akit. Ezután kivettem az összes vizet, majd éjjelre szárazon hagytam. kb. 12 órája száraz. Ha ezt is túlélik, és újra megjelennek a strilen indított steril növényes akiban, azt hiszem inkább csigává változom.

A helyedben a szűrőt is kitakarítanám. Tudom nem szerencsés, főleg, ha az új építésű akvárium indításánál élő bacitelepet akarsz. De! Szerintem simán lehetnek a szűrőben, a csövekben is. Gondolom pár petéből újra elszaporodnak.:(:mad:
 
Szerintem fölösleges ellenük harcolni,ahogyan jöttek, úgy is fognak eltűnni. Csak egy kis türelem kell hozzá. A semmiből jönnek, mikor még az akváriumban semmi élőlényűnk nincs, és mégis megjelenek. Nekem is rengeteg volt az elején, de aztán maguktól eltűntek. Legalább most már nem láttam. Igaz hogy zavaró, de 1-2 hét és eltünnek.

Sajnos nálam az akvárium indítása óta (2016. 04.) megvannak, élnek és virulnak. Nem mutatják a távozás jelét.:(:mad:
 
A pajzscsigák irtásáról írok egy kis szösszenetet. Hat évvel ezelőtt hoztam be bolti növényekkel RC-nano akimba. Ott nem tudtam mit kezdeni velük. Sajnáltam a kis garikat, ebből adódóan nem is szelektáltam így gyorsan átmentek az eredeti színükbe(nem a csigák). Kimentem külföldre az aki maradt. Decemberben befejeztem a kinti ténykedésem gondoltam indítok egy növényes akármit. Időközben eltelt öt év. Megnéztem a nanot mi maradt benne. Legnagyobb meglepetésemre két tő Anubias barteri var. nana. Gondoltam jó lesz az 54L-be pluszba. Itt b...m el. Álmomban nem jött elő hogy valaki még életben van. Egy hónap alatt sikeresen beleptek mindent. Nálam 3 mm nagyobbat sosem láttam ,petét még úgyse. Igazából semmi rosszat nem tudok írni róluk, csak az összképet rontják le. Na jöjjön a lényeg: boltba be, csigairtó tabletta kér. Halakat ajánlottak meg Helena-t. Helenam van rá sem bagóznak ezekre. Etetni egy -egy hólyag vagy postakürttel etetem őket. Csigaevő halakban(volt pár fajtám) 1990-óta nem hiszek !!! Maradt a tabletta ebben volt bizodalmam. Egy hónap alatt eltüntette az összeset. Ő róla van szó:IMG_1224.jpg IMG_1233.jpg IMG_1234.jpg

Én így használtam: Helenak ,halak ki, 2 tabi/10L víz, két nap után 50% vízcsere. Két hét után reload. Növényeim nem károsodtak csak a red moor-ok lettek sötétebbek pár árnyalattal. Lehet próbálgatni. Az is biztos ,hogy új növény behozatala esetén 5L befőttes üvegben 3 tabival fognak ázni 3 héten át. Biztos ami biztos. Elnézést ,kissé bő lére engedtem a rizsát.
 
garnélák miatt fosok a helenáktól.
Plusz lágyvíz, hosszú távon helena nem tudom hogyan tolerálná.
 
garnélák miatt fosok a helenáktól.
Plusz lágyvíz, hosszú távon helena nem tudom hogyan tolerálná.
A garniknak semmi baja nem lesz a Helenáktól. És nálam fullROban voltak végig és bírták. Van fölösbe 5 db ha kell
 
Üdv!

Szerintetek ez mi lehet? Csak ezt az egyet látom.
...
Amúgy csak Törpe szívóharcsa, Zöld törperazbóra és Amano van az akváriumban. (tudtommal)
A minőségért elnézést kérek!


Egy másik témában tettem fel a kérdésemet, és választ is kaptam, hogy valószínűleg pajzscsiga.
Tanácsként az egy-egy darabra azt kaptam, hogy roppantsam össze, és a garnélák megeszik.
Nos, a helyzet az, hogy nem összeroppantom, hanem mivel csak 30l az akvárium, szépen egy plasztik kártyával kihúzom/kiszedem.
Viszont a helyzet annyit romlott, hogy most már naponta 5-15 közötti mennyiséget, kisebb-nagyobb(max.2mm) méretben szedek ki.
Mint írtam, minden ami az akváriumba eddig került, a víz, és spirulina tabletta kivételével a GA-ból származik.
A spirulina tabletta az alábbi típ.
http://webshop link moderálva/13823-large_default/neptun-spirulina-tabletta---35-ml---18-g.jpg

Az összetevőket átolvasva találhatóak benne gerinctelenek. Lehetséges, hogy a csigáim petéi is ezen tablettából kerültek az akváriumba?
Mit lehet ellenük tenni?
Első gondolatom az volt, hogy a maradék tablettákat bedobom a sütőbe 80-100 fokra 5 percre kicsit "megszárítani".
Mi a véleményetek?
 
Egy másik témában tettem fel a kérdésemet, és választ is kaptam, hogy valószínűleg pajzscsiga.
Tanácsként az egy-egy darabra azt kaptam, hogy roppantsam össze, és a garnélák megeszik.
Nos, a helyzet az, hogy nem összeroppantom, hanem mivel csak 30l az akvárium, szépen egy plasztik kártyával kihúzom/kiszedem.
Viszont a helyzet annyit romlott, hogy most már naponta 5-15 közötti mennyiséget, kisebb-nagyobb(max.2mm) méretben szedek ki.
Mint írtam, minden ami az akváriumba eddig került, a víz, és spirulina tabletta kivételével a GA-ból származik.
A spirulina tabletta az alábbi típ.
http://webshop link moderálva/13823-large_default/neptun-spirulina-tabletta---35-ml---18-g.jpg

Az összetevőket átolvasva találhatóak benne gerinctelenek. Lehetséges, hogy a csigáim petéi is ezen tablettából kerültek az akváriumba?
Mit lehet ellenük tenni?
Első gondolatom az volt, hogy a maradék tablettákat bedobom a sütőbe 80-100 fokra 5 percre kicsit "megszárítani".
Mi a véleményetek?
Felesleges.
A pajzscsigák növényekkel jönnek általában. Nagyon makacs jószág, nehéz tőle megszabadulni. Nálam a Helena nem ette meg. Co2 és lagyviz ellenére is egyre csak több van.
 
Utoljára módosított:
Nálam is épp jókora szaporulat lett 300lbe nehézkes begyűjteni de egy nagyon hatásos egyszerű módszer van rá nálam is bevált régi szívóág kosaraba vágtam egy kb 1cm vastag uborkát kivágtam a puha belső részt aztán félbe hogy beleférjen majd ledugtam oda ahol sok van esetleg rögzíteni kell de folyamatosan tele szedem ki es kis garnelak is lakomazhatnak veluk
 
Van botiam de az csak a nagyokat eszi és ne a nagy csigákat szedjük ki csak a piciket ezzel is kevesebb táplálékuk lesz nagyok meg hasznosak
 
garnélák miatt fosok a helenáktól.
Plusz lágyvíz, hosszú távon helena nem tudom hogyan tolerálná.
Nalam is van 4 helena a taiwaniknal nem piszkaljak a kicsiket sem, sokszor a hazukrol legelesznek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ha hímnős,akkor nem kell több a szaporodáshoz. Pl. a Helena csigából kell hím és nőstény példány. A Hólyagcsigából viszont elég csak egy db.
 
Back
Oldal tetejére