• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Remélem az öröm nálam sem marad el. Rucaöröm az van:), de Baliöröm, illetve Helenaöröm még nincs, mert még nincs Helenám.:( ZoleeG ajánlott már fel, de még nem jártam azóta a Mátrában. Más még nem akar megválni tőlük, egyelőre. Addig marad a teli csigaházak látványa. Amúgy a hólyagcsigákkal még nincs bajom, de a maláj tornyosok nagyon pofátlanul elszaporodtak...:cautious:
 
Remélem az öröm nálam sem marad el. Rucaöröm az van:), de Baliöröm, illetve Helenaöröm még nincs, mert még nincs Helenám.:( ZoleeG ajánlott már fel, de még nem jártam azóta a Mátrában. Más még nem akar megválni tőlük, egyelőre. Addig marad a teli csigaházak látványa. Amúgy a hólyagcsigákkal még nincs bajom, de a maláj tornyosok nagyon pofátlanul elszaporodtak...:cautious:
Pedig lassan jöhettek szánkózni, síelni a Mátrába. Ajánlatom most is áll. (Vihetők még Helena-k;):))
 
e93aba066cd948bddadca25c2bc64174.jpg

Ez egy holyagcsiga? Kis csigakat multkori takaritasnal talaltam a belso szuroben, gondolom van meg itt-ott par darab. Kezdhetek aggodni? :D
 
Igen, hólyagcsiga. És nem, ne aggódj, ahol egy van, ott van több is.:D Inkább azon gondolkodj, hogyan fogod féken tartani!;)
HappyCarbozok elvileg azt nem szeretik... de akkor varok egy kicsit, ha megindulnak akkor en is megindulok par helena csigaval. :D
 
HappyCarbozhatsz, de az a csigákat nem érdekli. Ha vársz egy kicsit, azt a Helenák értékelni fogják (terülj-terülj asztalkám...) :)
 
HappyCarbozhatsz, de az a csigákat nem érdekli. Ha vársz egy kicsit, azt a Helenák értékelni fogják (terülj-terülj asztalkám...) :)
Mindenkepp hagyom egy kicsit oket szaporodni, hogy a helenak ellegyenek veluk egy darabig. Ha jol tudom a holyagcsigak algat, elhalt novenyeket is esznek, ami vegulis hasznos dolog lenne...
 
Mindenkepp hagyom egy kicsit oket szaporodni, hogy a helenak ellegyenek veluk egy darabig. Ha jol tudom a holyagcsigak algat, elhalt novenyeket is esznek, ami vegulis hasznos dolog lenne...
Vigyázz!!! Iszonyatos mennyiségben el tudnak szaporodni. Azt is vedd figyelembe,hogy a csigák is ürítenek,ha sok van jobban szennyezik a vizet,mint a halak.
 
Vigyázz!!! Iszonyatos mennyiségben el tudnak szaporodni. Azt is vedd figyelembe,hogy a csigák is ürítenek,ha sok van jobban szennyezik a vizet,mint a halak.
Regebben terveztem helena csigat amugy is, mert tetszenek. Egy dolog miatt mondtam le roluk, hogy csiga nem volt az akvariumban, es nem tudom ha elfogy nekik a csiga mint eleseg akkor mivel tudnam oket etetni? Ez kicsit off, bocsanat.
 
Semmi gond, simán eléldegélnek garnéla kajákon is. Szerintem lesüllyedő haleleséget sem vetik meg.:)
 
Nekem a kezdeti, növényekkel behozott és elszaporodott csigák invázióját három csigaevő csigával (Anentome helena) kb 3-4 hét alatt sikerült megoldani - teljesen eltűntek.
Csak azért írom mert most már ezek a helena-k kezdenek szépen elszaporodni, nagyon szívesen adok belőlük. Fejér megye, Sárosd.
 
Valakinek nem kell csiga mint kaja a helenáinak? Mert akkor össze szedegetem és nem dobom ki. Csak el vannak egy kis dobozban pár levéllel gondolom.....
 
Na meg is van a "csigatelep". Szólok a többieknek is, hogy gyűjtsék őket. Lesz bőven amíg nem lesz csigaevő csiguszom. Ez a csigaevő harcsa egy balf@sz :D Csak a növényeket túrja ki a talajból a csigák meg vidáman flangálnak a növények tetején.
 

Attachments

  • 20170216_215516.jpg
    20170216_215516.jpg
    75.3 KB · Megtekintések: 8
Az akvárium futása alatt a pajzscsiga invázió végig kitartott. Ezeknek nem ártott semmi sem: sem a Helena, sem a CO2, semmi. Ezek mini terminátorok. Az igaz, hogy leeszik az algát az üvegről ha sokan vannak, de nagyon csúnya hatást keltenek. Kb. olyan, mintha darakóros lenne az üveg.:S
Most, hogy szétszedtem az akváriumot, és kitakarítottam amennyire lehetett, az új építése előtt meg akarok győződni róla, hogy egy csiga sem élte túl ezt a két nap szárazüzemet sem a sarkokban, sem a sima felületeken. Tegnap este az egész akváriumot bepermeteztem tömény Carbo-val kevert 6%-os Hidrogén-peroxiddal, és hagytam hatni. 20 perc után egy vödör vizet öntöttem bele, majd szivaccsal átmostam az egész akit. Ezután kivettem az összes vizet, majd éjjelre szárazon hagytam. kb. 12 órája száraz. Ha ezt is túlélik, és újra megjelennek a strilen indított steril növényes akiban, azt hiszem inkább csigává változom.
 
Nekem a taiwanos aki van tele ezzel az apró, kerek házas kis írtózatokkal.

Kipusztíthatatlanok sajnos. Bedobom a garnikaját és 5 percen belül ellepik... gömbhalat a garnélák miatt nem merek berakni, amit kézzel kiszedek az tengerben a csepp. Kezdem feladni.
 
Nekem a taiwanos aki van tele ezzel az apró, kerek házas kis írtózatokkal.

Kipusztíthatatlanok sajnos. Bedobom a garnikaját és 5 percen belül ellepik... gömbhalat a garnélák miatt nem merek berakni, amit kézzel kiszedek az tengerben a csepp. Kezdem feladni.

Remek megoldás lehet, ha olyan kaját teszel be, amire százával tódulnak, aztán egy csővel egyben felszippantod őket, a csalit visszadobod és jöhet a következő adag!:whistle:
 
Back
Oldal tetejére