• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Én annó vettem 2 Botia-t mert nálam is kezelhetetlen volt a helyzet, olyanok mint a terminátor 2 nap alatt nem maradt 1 csigám sem, garnikra rá sem bagóztak nálam. Pár kisebb előtéri növényemet átrendezték néha,de mást nem nagyon romboltak. Csak az a hülye kattogásuk ne lenne, majdnem szétbontottam miatta a lámpámat:D, nem tudtam miatta aludni, ezért mentek a háztól. Szóval a végső megoldás halál (Botia)a csigáknak;)
 
Botiából melyiket érdemes venni 112 l-be? Nem szeretném, ha kinőné az akváriumot... Én a sávos díszcsíkot néztem ki, mert a botiák közül azt írják hogy ez a legkisebb méretű. Volt már valakinek? Mennyire hatékony gyilkológép? ;)
 
Nálam a helenák elkapják az összes kisebb csigát... nem válogatnak.

Ha fél év múlva is szenvedek a betolakodókkal, akkor talán elgondolkodom egy-két csík beszerzésén - de hosszú távon biztos nem tartom meg őket, nem passzolnak az akváriumba sajna.
 
Utoljára módosított:
Pakisztáni díszcsík beszerezve...rendkívül jól érzik magukat csak éppen "dolgozni" nem akarnak :( Így továbbra is marad a kézi eltávolítás...
Ha a csigahelyzet megoldásában továbbra sem segítenek, mennek a háztól! :sneaky::mad:
 
Üdv mindenkinek,és kellemes ünnepeket.Egy friss megfigyelés.Nálam is van ebből a gyorsan szaporodó,kellemetlen csiga fajtából.Sokat olvasgatok,de a 2 botia mégy nem érte el,a kifejlett méretet,így nem bírnak megenni annyit,amennyit én szeretném,hogy egyenek,(vagyis az egészet)s úgy döntöttem,kipróbálom a salátás módszert.Már egy órája benne van,egy pár sali levél,az akvárium aljára süllyesztve,s lám,a csigák,tényleg megrohamozták a leveleket.Mindenkinek csak ajánlani tudom.Képet sajna nem tudom,hogy lehet feltölteni,pedig készítettem.
 
Nem tudom mi lehet a baj... lehet a pakisztáni díszcsíkok lettek vegák, de nem eszik nálam a csigákat! :mad: (Pedig papírforma szerint enniük kellene...)
Egy korábbi hozzászólásban olvastam, hogy a NO PLANARIA-val (igaz járulékos veszteségként), de sikerült kiírtani a csigákat is.
Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnám megszerezni ezt a terméket? o_O
 
Én annó vettem 2 Botia-t mert nálam is kezelhetetlen volt a helyzet, olyanok mint a terminátor 2 nap alatt nem maradt 1 csigám sem, garnikra rá sem bagóztak nálam. Pár kisebb előtéri növényemet átrendezték néha,de mást nem nagyon romboltak. Csak az a hülye kattogásuk ne lenne, majdnem szétbontottam miatta a lámpámat:D, nem tudtam miatta aludni, ezért mentek a háztól. Szóval a végső megoldás halál (Botia)a csigáknak;)
Szia! Milyen fajta botiad volt? Most a pakisztáni díszcsíkok mellé vettem még öves díszcsíkot is :) Igaz egyenlőre elég kicsi még, de remélem a csigákat pusztítani fogja...
Annyit még leírhatnál, hogy milyen csiga ellen vetetted be őket? Nekem most éppen kis tányércsigáim vannak, amik csak kb. 1-2 mm-re nőnek meg... Ezeket is megeszi? o_O
 
Pakisztáni díszcsíkok voltak, és válogatás nélkül minden csigát elintéztek, nálam hólyagcsiga és postakürt csiga volt.
 
Sziasztok! Nálam a sávos díszcsík bevált. Mikor megvettem kb. két centis volt most 8-9 centis :) gyönyörűen kiirtotta a csigákat. Viszont egy bajom van, hogy 3D-s hátterem van ami mögött igen szép számmal vannak jelen a csiguszok. Ezzel a problémával sajnos nem tudok mit kezdeni. Oda nem rakhatom át a díszcsíkot :) Valakinek esetleg van tapasztalata ilyen problémában?
 
Szia, te egyaltalan nem akarsz semmilyen takarito csigát. Bocsi a hulye kerdesert, de a postakurt nem tud 'hasznos' is lenni?

Tudnak hasznosak lenni természetesen, mert gyalulják az algát, de nagyon kiábrándító számomra mikor túlszaporodnak és hemzsegnek mindenen. Hidd el egyszer beindul náluk a gruppen és utána nem tudod kiírtani őket. Én személy szerint az amanokat sokkal jobban favorizálom és sokkal viccesebbek:D. Ha csiga akkor zebra vagy almacsiga.
 
Tudnak hasznosak lenni természetesen, mert gyalulják az algát, de nagyon kiábrándító számomra mikor túlszaporodnak és hemzsegnek mindenen. Hidd el egyszer beindul náluk a gruppen és utána nem tudod kiírtani őket. Én személy szerint az amanokat sokkal jobban favorizálom és sokkal viccesebbek:D. Ha csiga akkor zebra vagy almacsiga.
Én csigák helyett garnélákat javaslok. Ha esetleg a színük zavarna, akkor vadas RC-ket szerezz, ha viszont gyönyörködnél is ezekben az aranyos jószágokban, akkor szinte bármilyen változatot könnyű beszerezni belőlük.
 
Én csigák helyett garnélákat javaslok. Ha esetleg a színük zavarna, akkor vadas RC-ket szerezz, ha viszont gyönyörködnél is ezekben az aranyos jószágokban, akkor szinte bármilyen változatot könnyű beszerezni belőlük.
Köszi. Van 15 red cherry, 3oto, 1 botia. Csak gondoltam hogy esetleg a talaj tisztantartasaban praktikus egy csiga (pl. 1 nagyobbacska Süncsiga). Mivel csak most kezdtem (ld. Naplóm az aláírásban) még nem tudom hogy kell-e. Fedél nincs, tehát kimászhatnak. Egyelőre ötletetek.
Növényes - Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Köszi. Van 15 red cherry, 3oto, 1 botia. Csak gondoltam hogy esetleg a talaj tisztantartasaban praktikus egy csiga (pl. 1 nagyobbacska Süncsiga). Mivel csak most kezdtem (ld. Naplóm az aláírásban) még nem tudom hogy kell-e. Fedél nincs, tehát kimászhatnak. Egyelőre ötletetek.
Növényes - Két kő... egyensúlyban - 64l - low-tech | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
A garnélák főként a talajon matatnak, elég jól tisztán tartják azt. Az agyagos talaj szemcséit egyesével átforgatják, lepucolják, nagyon hálás kis állatok, rengeteget takarítanak.
 
Sziasztok!
Sajna valahogy (valszeg mohával) bekerült az akváriumba pici barna tányércsiga. Kb kiírthatatlanok. Tönkrevágják a növényeim, összerondítják a kis fehér csúszó-mászó csigakezdemények az akvárium falát, stb, szóval finoman szólva elegem van belőlük. Szedegetem ki őket, a fejlett példánytól a kis fehér bizbaszig, de csak vannak és eszik a növényeket : (

Vegyszer-szerű dolgokat nem szeretnék használni, mert több tucat garnélám van. Mivel garnélagyerekek is vannak, így a csigaevő csigát és a botiát sem merem betenni, ráadásul a botiának lehet kicsit lenne a hely. A csigaevő csiga meg még a végén elszaporodik. Próbálkoztam salátás trükkel. de le se tolják.

Mit lehet még ellenük tenni, úgy hogy a pici garnélák és a halak se lássák kárát?
köszi
 
Sziasztok!
Sajna valahogy (valszeg mohával) bekerült az akváriumba pici barna tányércsiga. Kb kiírthatatlanok. Tönkrevágják a növényeim, összerondítják a kis fehér csúszó-mászó csigakezdemények az akvárium falát, stb, szóval finoman szólva elegem van belőlük. Szedegetem ki őket, a fejlett példánytól a kis fehér bizbaszig, de csak vannak és eszik a növényeket : (

Vegyszer-szerű dolgokat nem szeretnék használni, mert több tucat garnélám van. Mivel garnélagyerekek is vannak, így a csigaevő csigát és a botiát sem merem betenni, ráadásul a botiának lehet kicsit lenne a hely. A csigaevő csiga meg még a végén elszaporodik. Próbálkoztam salátás trükkel. de le se tolják.

Mit lehet még ellenük tenni, úgy hogy a pici garnélák és a halak se lássák kárát?
köszi

Fotó sokat segítene, először is: meghatározni melyik fajról van. Utána lehet pontosabb tanácsot adni a kiszedésükre.

A csigaevő csigát megpróbálhatod, de ha végeztek akkor ők szaporod(hat)nak el.

Próbáld a brokkolit és a karfiolt. Nálam arra még a minik is felmásztak. Óránként kiveszed, lemosod, visszateszed. Igen hatékony.

Amúgy a nagyobbakat ne szórd ki! Gyújtsd össze őket egy kis üvegben, és pár nap múlva nyomd össze és dobd vissza. Mindenki örömmel fogyasztja majd!
 
Fotó sokat segítene, először is: meghatározni melyik fajról van. Utána lehet pontosabb tanácsot adni a kiszedésükre.

A csigaevő csigát megpróbálhatod, de ha végeztek akkor ők szaporod(hat)nak el.

Próbáld a brokkolit és a karfiolt. Nálam arra még a minik is felmásztak. Óránként kiveszed, lemosod, visszateszed. Igen hatékony.

Amúgy a nagyobbakat ne szórd ki! Gyújtsd össze őket egy kis üvegben, és pár nap múlva nyomd össze és dobd vissza. Mindenki örömmel fogyasztja majd!

Készítettem fotót, miután kiszedtem párat. Elég gagyi kép, bocsi, a nagyobbak maguk a csigák, max 3-4 mm a legnagyobb. A papír felső részén pedig az alakulóban lévő átlátszó-fehér szörnyek, középen gondolom az alakuló csigaházzal. Utóbbiak figyelnek az akvárium falán és a növények levelén :(
WP 20150611 004 - KepHost.com

Brokkolit forrázva kell gondolom, mint a salátát, ubit? A csigaevő csiga a csigakezdeményeket is megeszi? Fél centis garnélát nem bántja?
 
Készítettem fotót, miután kiszedtem párat. Elég gagyi kép, bocsi, a nagyobbak maguk a csigák, max 3-4 mm a legnagyobb. A papír felső részén pedig az alakulóban lévő átlátszó-fehér szörnyek, középen gondolom az alakuló csigaházzal. Utóbbiak figyelnek az akvárium falán és a növények levelén :(
WP 20150611 004 - KepHost.com

Brokkolit forrázva kell gondolom, mint a salátát, ubit? A csigaevő csiga a csigakezdeményeket is megeszi? Fél centis garnélát nem bántja?
Barna postakürt csigának tűnik, amennyiben a háza lapos pl. pénzérmére hasonlít. Ha hosszúkás, toronyszerű akkor hólyagcsiga lesz. Nem kell tőlük kétségbe esni! A nagyobbakat ujjal összeroppantva vissza kell dobni, a garnélák imádni fogják!

Igen, forrázni érdemes. Én 650W-on 5 percig hagyom bent. Csigavadászatnál az uborkával jársz a legjobban, ugyanis erről a legkönnyebb leöblíteni az állatokat.

Előbb a nagyobbakat vadássza le, majd úgy a kisebbeket. Bár egyede válogatja.
Megoszlanak a vélemények. Ha a garnélának van annyi "esze" elúszik a csiga elől, ha nem, hát így járt...
 
Back
Oldal tetejére