• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Pár hete észrevettem hogy a hólyagcsiga populáció igen csak lecsökkent. Mostanában alig láttam 1-2 db-ot, petét is sokkal kevesebbet mint eddig.
Aztán észrevettem egy etetés során hogy 2-3 Galaxy razbóra nem a kajára utazik hanem egy adag csigapetén vitatkozik, azóta egyáltalán nincs pete sehol, a csigák száma folyamatosan csökken.
 
Őő... Köszi hogy írtál, de ezek nem süncsigák.
Brazil tányér, esetleg postakürt nem tudom.
Ezeket megeszik a helenák, a kérdésem arra irányult, hogy az akváriumban élő süncsigákat IS megtámadják e majd a helenák
Furcsálltam is, mert nem hasonlítanak a süncsigára :D
 
Őő... Köszi hogy írtál, de ezek nem süncsigák.
Brazil tányér, esetleg postakürt nem tudom.
Ezeket megeszik a helenák, a kérdésem arra irányult, hogy az akváriumban élő süncsigákat IS megtámadják e majd a helenák
Állítólag nem, nekem pl. két elég nagydarab süni volt együtt helénákkal anno, azzal nem volt probléma.
Ugyanakkor láttam itt a fórumon már Heléna-támadást Süni ellen. Szóval fene tudja. Nekem a 60p-ben pont ezek a csigák szaporodtak most el, ez a tányérszerű, de mivel még picik az ebben az alváriumban lakó sünik, nem merek bele helénát tenni, pedig azok elég hamar rendet tudnak rakni. Nekem ennek az akváriumnak az elődjéből pár hónap alatt kipucolták a csigákat, de úgy, hogy írmagjuk sem maradt. Az után halkaján éltek :D

Szóval, ha nagyok a sünik, akkor elvileg megússzák a Helénákat. Pláne ha van elég Heléna-kaja a másik csigák személyében.
 
Őő... Köszi hogy írtál, de ezek nem süncsigák.
Brazil tányér, esetleg postakürt nem tudom.
Ezeket megeszik a helenák, a kérdésem arra irányult, hogy az akváriumban élő süncsigákat IS megtámadják e majd a helenák
Helenája válogatja. Ha műtáphoz lett szoktatva (pl. diszkosz kaja, fagyi szúnyog), akkor kevesebb érdeklődést mutat a sünik felé.
Na, ez nálam nem így volt. Felfalták, mint kacsa a nokedlit. :(
 
20221223_073803.jpg
Csigacsapda remekül működik. Este tettem be az akváriumba. A befőttes üvegekbe tabletta formájú eleséget raktam. Reggel kivettem az üvegeket. A jobb oldali egy Otocinclust is elkapott.
Ma megint megcsinálom. Biztos működik pl. cukkinivel is, csak gyanúm szerint akkor sok garnéla is lenne az üvegben. Ez esetben garnéla csapdának tekinthető.
 
Back
Oldal tetejére