• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga alga ellen!

T-boy

Nézelődő
Milyen csigát tudnátok ajánlani alga ellen?
Van egy nagyobb Éles csigám (Planorbis planorbis) ő nem eszi a növényeket még, vagy szerencsére .
A tavamban túlélte a telet pár Mocsári csiga (Lymnaea palustris) és nem tudom, hogy lezabálnák a növényeimet, ha beraknámőket vagy algáznának.
 
A mocsári csigák tuti nem fogják bántani a növényeidet, nekem voltak sokáig, ráadásul elég sok algát eltüntettek, és a talajról is összeszedték a kaja és növénymaradványokat, viszont ami bemegy ki is jön, rengeteget piszkolnak, ezért szabadultam meg tőlük egy idő után.
 
T-boy said:
Milyen csigát tudnátok ajánlani alga ellen?
Van egy nagyobb Éles csigám (Planorbis planorbis) ő nem eszi a növényeket még, vagy szerencsére .
A tavamban túlélte a telet pár Mocsári csiga (Lymnaea palustris) és nem tudom, hogy lezabálnák a növényeimet, ha beraknámőket vagy algáznának.

Én a Planaboris-ok nagy barátja vagyok!ha túlélnék és szaporodnának abban a savas, lágy közegben ami az akváriumomban van legalább 300-at biztos el tudnék viselni benne.sajna nem így van!
A legjobb algaevők, egyetlen algaevőnek csúfolt hal sem érhet a nyomukba. A kisebb akváriumomba anno beleraktam néhány csokor anubiast, amik már feketék voltak, valamilyen pontalgától, az ott lévő csigák néhány nap alatt fényesre pucolták a leveleket.
Többen azzal vádolják őket, hogy megeszi a növényüket, de ez csak rágalmazás!
EZEK A CSIGÁK NEM ESZNEK EGÉSZSÉGES NÖVÉNYT!!!!!!
Amit esznek az a bomló dolgok és az alga, ha tehát valaki azt látja a csigái megeszik a növényeket az azért van mert az a növény abszolúte nem egészséges, ha nem is látják egy bizonyos szinten már elkezdett bomlani és ezért kezdik el enni!
Valójában még szívességet is tesznek az emberkéknek azzal, hogy a bomló leveleket elmajszolják, erre mit csinálnak velük?
Bűnbakká teszik őket és megpróbálják kiirtani őket! :evil:
 
Ezt a csiga nem eszik növény dolgot sosem értettem. Pedig időről időre előjön a téma.

Kifejezetten a növényeseknél cinkes a dolog. Képzelj el egy növényt ami vagy nagyon lassan alakul át a víz alatti élethez, vagy irgalmatlanul lassan hozza a hajtásokat. Esetleg a növekedés miatt még az algák is megtámadják időnként legyengítik de ezt képes lennél regenerálni.
Esetleg egy olyan növény amit alaposan visszanyírsz és csiga nélkül hetek múlva képes lenne újraépíteni magát. Sajnos a taakarító brigád előbb végez vele, mint erre esély lenne.

A Blyxa nálam 3-4 alkalommal is kipusztult. Lehet a csapvíz is az oka, hogy lassabban nő (bár az angolok is csapvízben nevelik), de ez a növény nem elég hogy lassan nő, nagyon vékonyak a levelei. Az új hajtások pedig még esetlenebbek. A nagy akváriumomba szabályos hajtóvadászatot csináltak a blyxa után. kb 10-15 hajtást pusztítottak ki. Ugyanez a nanó akváriumba tökéletesen fejlődik ahol egyetlen csiga sincs és van ideje kifejlődni. És ez csak 1 példa hasonló növényből szerintem lenne még. Pl Lilaeopsis stb.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a csiga igenis eszik növényt és nem válogat olyan szempontból, hogy csak a döglődő pusztulásban lévő leveleket eszi. Mindent megeszik ami gyengébb és növekedésben nem elég gyors, hogy reprodukálja magát. Vagy nem elég erős.

Korábban nem foglalkoztam vele, de a 3 akváriumomból 1-ben nincs és a jövőben figyelni fogok hogy az új telepítéseknél se legyen.
 
viktorlantos said:
Ezt a csiga nem eszik növény dolgot sosem értettem. Pedig időről időre előjön a téma.

Kifejezetten a növényeseknél cinkes a dolog. Képzelj el egy növényt ami vagy nagyon lassan alakul át a víz alatti élethez, vagy irgalmatlanul lassan hozza a hajtásokat. Esetleg a növekedés miatt még az algák is megtámadják időnként legyengítik de ezt képes lennél regenerálni.
Esetleg egy olyan növény amit alaposan visszanyírsz és csiga nélkül hetek múlva képes lenne újraépíteni magát. Sajnos a taakarító brigád előbb végez vele, mint erre esély lenne.

A Blyxa nálam 3-4 alkalommal is kipusztult. Lehet a csapvíz is az oka, hogy lassabban nő (bár az angolok is csapvízben nevelik), de ez a növény nem elég hogy lassan nő, nagyon vékonyak a levelei. Az új hajtások pedig még esetlenebbek. A nagy akváriumomba szabályos hajtóvadászatot csináltak a blyxa után. kb 10-15 hajtást pusztítottak ki. Ugyanez a nanó akváriumba tökéletesen fejlődik ahol egyetlen csiga sincs és van ideje kifejlődni. És ez csak 1 példa hasonló növényből szerintem lenne még. Pl Lilaeopsis stb.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a csiga igenis eszik növényt és nem válogat olyan szempontból, hogy csak a döglődő pusztulásban lévő leveleket eszi. Mindent megeszik ami gyengébb és növekedésben nem elég gyors, hogy reprodukálja magát. Vagy nem elég erős.

Korábban nem foglalkoztam vele, de a 3 akváriumomból 1-ben nincs és a jövőben figyelni fogok hogy az új telepítéseknél se legyen.

A blyxa-val úgy tudom mindenki szenved és a nanod és a nagy akváriumod között ég és föld a különbség! Ugye ezt nem kell bizonygatnom. ;)
A csigadologban csak ennyit: (pedig ezt most találtam!de a számból vette ki a szót!)

http://www.thekrib.com/Fish/snail.html#19

Ramshorns do not eat plants!
by Thomas Barr <tcbiii/earthlink.net>
Date: Thu, 22 Mar 2001

>> From: Cameron <ccase22@mail.com>
>> Subject: Ramshorns
>>
>> Will ramshorn snails eat my plants?

No they will not.

> Yes, they will eat plants if you have a lot of them, and you will have a lot
> of them because they reproduce so rapidly! In my experience, they eat any
> of the softer-leaved plants, including swords, but will say way from crypts
> and Anubias. They won't bother your Java moss. My ramshorns especially
> love Hygro polysperma.
> All I have are a few tiny green spots on the back glass, but will they
> eat that?
> Probably, but then you'll go after your plants.

This is simply not true. Your plants are in bad shape if they do. It's not
the snails fault if your plants are doing poorly. They will chew on old
dying or dead plant material. Healthy plants are **always** left alone by
this snail and pond and MTS's.
Something else is going on and your blaming it on the snails.

> Ramshorns won't eat your plants to the extent that mystery and apple snails
> do, but they will create ugly little holes. They will do quite a number on
> plants they really like.

Uh huh? Gee where are all my little holes?
I think/know you have a CO2 or nutrient problem, not a snail problem.
Apples and Mystery's will eat plants.

> If you only have a few spots, I wouldn't worry about them.
>
> I regret the day I ever introduced ramshorns into my tanks. I have to
> regularly remove dozens of them.

Add Zebra loach (Botia striata) and this will cure your snail problem. Then
you will still have holes in your plants and bit more algae to boot.
That's easy to take care of.
>
> People say that MTSs only come out at night and don't eat plants. That may
> be true in many cases, but not when you have a population explosion. When
> I've had population explosions, I've witnessed them munching on my plants
> during the day.
>
> I think folks are wise to stay away from snails all together.

Well you need to consider other factors before you accuse snails. Holes in
plants are not caused by the or pond or MTS's even en mass. I've have every
snail density ever seen in a tank. Large populations growth rates don't
matter if they eat the plants or not. Poor plant health does.

Regards,
Tom Barr
 
zigur said:
A blyxa-val úgy tudom mindenki szenved és a nanod és a nagy akváriumod között ég és föld a különbség! Ugye ezt nem kell bizonygatnom.
A csigadologban csak ennyit: (pedig ezt most találtam!de a számból vette ki a szót!)

Hát azt hiszem az egyetlen különbség az, hogy a nagyban van csiga ;) Viccen kívűl világítás, szűrés, talaj, tápok, co2 mindkettőben kb azonosak. Nem spórolok kb ugyanazok a módszereim mindenre. Tartásban nem lehet eltérés.
A fenti példát arra írtam, hogy kismillió helyzet van amikor egy növény nem hozza a csúcsformáját még. Magyarul szabad préda. Átalakulás, metszés. Növényenként változó milyen gyorsan képesek megerősődni, kellően elszaporodni.
Egy pár szem csigának 1-2 nap elég ahoz, hogy megegyenek egy tő blyxa-t. Ennyi idő alatt a növény kettőt sem pislogott még ;)

Egy akvárium indításnál, újratelepítésnél, vagy betelepítésnél hetekbe, hónapokba kerül hogy a növényeket erős egészséges formába hozd. Úgyhogy ebben nagyon erősen vitáznék Tommal.
Láttam, megtörtént innentől bármit írhat. ;)

Konkrétan blyxa esete. mindkét akiba ugyanabba az időbe tettem be ugyanolyan állapotban lévő töveket. Nagy akváriumba aznap már csigák voltak rajta. És sorban végezték ki a töveket. A nanoban háborítatlanul növöget. És bár lágy vízben sokkal szebb lenne, nagyon sokat fejlődött az elmúlt hetekben. Már szépen bokrosodik mindkét növény amit beültettem.

Persze jobb lett volna ha bitang erős példányokat kapok Tom-tól, de nem küldött. Így marad a küzdelem... a csigákkal is ;)

4554159471_d1a69a0750_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére