• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízről RO-ra - Hogyan váltsunk?

Nem tudom milyen a víz Veszprémben? Az biztos, hogy szikes. Az is biztos, hogy ez nem probléma a garnélák szempontjából. De valami mégis csak nem stimmel vele. Próbálj meg keresni helyi akvaristákat itt a fórumon.
Nem szikes. Közelíti de nem az. Csak brutál kemény, mert karsztvíz. Ioncserélés után sem csal a Kh-teszt, mert beleméri a nátrium karbonátot, mint pl. Szegeden. És jelentem itten vagyok a szomszédban. @Kovács Zsolt tőzsgyökeres,egy édesvízi üvege most is van, @kriszko is helyi, bár ő felhagyott az édesvízzel.
Az ominózus a helyi állatkereskedés tulaja.
Őt sejtem, hogy kicsoda, nem érzem szakértőnek, mert a boltban egy üvegbe suvasztja bele az összes neocaridina változatot. 🙄
Neki volt garnéla-fronton rossz tapasztalata ioncserélt vízzel, évekkel ezelőtt. Ez nem "halacskás",
Na igen. Ha a Ca, Mg ionokat Na ionra cseréljük, akkor lágyabb lesz, de a gazoknak túl sós lesz a vized.
. A bejegyzést Dexkilltől elolvastam, köszönettel! Minden azt erősíti, hogy az ioncserélt nem jó irány volt! Irány tehát az RO! :)
Hajrá. 😉
 
Nem szikes. Közelíti de nem az. Csak brutál kemény, mert karsztvíz.
Na, ja... Hát ez van, ha vak vezeti a világtalant. :ROFLMAO: Én is csak a neten olvasottak alapján próbáltam "magyarázni", hogy mitől lehet a gH és a kH ilyen közel egymáshoz... Nem kellett volna beleütni az orromat olyanba, amihez egyáltalán nem értek. De legalább a segíteni akarást értékeljétek, kérlek! :ROFLMAO:
 
Köszönöm Zsolt! Nagyon tetszik a segítő hozzáállásotok, örülök, hogy regisztráltam!
Kíváncsian várom, hogy milyen változásokat tapasztalok majd, és hogy mennyire lesz nehéz létrehozni egy jobb egyensúlyt!
Van még mit tanulnom, ez egyértelmű, de ettől izgalmas! :)
 
Na, ja... Hát ez van, ha vak vezeti a világtalant. :ROFLMAO: Én is csak a neten olvasottak alapján próbáltam "magyarázni", hogy mitől lehet a gH és a kH ilyen közel egymáshoz... Nem kellett volna beleütni az orromat olyanba, amihez egyáltalán nem értek. De legalább a segíteni akarást értékeljétek, kérlek! :ROFLMAO:
Azért nem volt haszontalan, hiszen így kerül minden a helyére! 😉 Köszönöm! :)
 
Az biztos az RO szűrővel nem fogsz mellélőni Veszprémben sem. Sajnos Attila a diszállat kereskedésben nem csak a víz miatt nem tudta a garnélákat meg tartani.
Sajnos nagyon kemény a víz. Ahogy leírtad.
Én amikor tartottam a garnélákat nem csináltam nagy víz cseréket. 27 l akváriumban heti 5 l vizet cseréltem maximum + a párolgás. A vízcserék eleinte hetente csináltam. De nálam volt amikor 2 hetente cseréltem.
De a CRS- CBS csapatomnál havi 1 csere volt. Ki kell találni hogy az adott csapatnak melyik víz csereperiódus jó. Mert minden garnéla más és más.
illetve a hőmérséklet ne legyen magas. Max 25 fok. A visszasózást pedig GH plus termékel állítottam be 100-120 TDS-re.
 
Én hetente cserélem közel a felét. Viszont lehet, hogy érdemes lesz ezt is átgondolni, ha már teljesen RO-val megy...? Talán felesleges stressznek teszem ki őket...
A vizet úgyis tesztelni fogom, és elvileg látom a garnélákon és a növényeken is, hogy rendben vannak-e.
A víz a kicsiben 23, a nagyban 24 fokos, de úgy tudom, ez megfelelő nekik.
 
Back
Oldal tetejére