• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízes, kemény vízben is könnyen tartható növények

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Köszi a tapasztalatokat és még egy kérdés, hogy: "ha megnő, akkor lehet levágni a tetejéből egy olyan 10 cm-es részt a tetejéből és azt a táptalajba helyezni? Megindul?
Persze. De alapvetően ez egy nagyobb termetű növény, Én ennél jóval nagyobbakat vágok belőle.
 
A Heteranthera zosterifoliat felvenném a listára. Nem tudom, hogy HCO3- fel tudja-e venni, de szvsz igen, ugyanis keményvizes low-tech NPT akváriumban (föld talaj) nálam nő. Ezt a növényt Beni is említette korábbi hozzászólásban.

Tropica szerint közepes CO2 igény.

upload_2016-12-14_23-50-19.png
 
Utoljára módosított:
A Heteranthera zosterifoliat felvenném a listára. Nem tudom, hogy HCO3- fel tudja-e venni, de szvsz igen, ugyanis keményvizes low-tech NPT akváriumban (föld talaj) nálam nő.

És ugyanilyen megfontolásból a Lobelia Cardinalis Dwarf-t is.

upload_2016-12-14_23-59-12.png

Bacopa-k között pedig bacopa caroliniana is megállhatja a helyét a listán?

upload_2016-12-15_0-10-23.png
 
Utoljára módosított:
A Heteranthera zosterifoliat felvenném a listára. Nem tudom, hogy HCO3- fel tudja-e venni, de szvsz igen, ugyanis keményvizes low-tech NPT akváriumban (föld talaj) nálam nő. Ezt a növényt Beni is említette korábbi hozzászólásban.

Tropica szerint közepes CO2 igény.

View attachment 22395
Igen, megmaradt Nálam is, viszont nem volt szép. Nagyon törékenyek voltak a levelei, és összetörték a halak. A megtört levelek feketedtek, és nem nőtt olyan ütemben, hogy szépnek lehessen nevezni...
 
Sziasztok! Egy hete indítottam el a 35 literes garnélás akváriumomat,és sajnálattal tapasztalom,hogy egyes növényeim sárgulni kezdtek. Növénytápozás van,fűtés, és világítás nincs,kb. 20 fokos lehet a víz. Mi lehet a sárgulás oka? Az okra és a kezelésre tudnátok tippet,illetve tanácsot adni?
 
A lemaradt mellékletek:)
 

Attachments

  • sárgul1.JPG
    sárgul1.JPG
    135 KB · Megtekintések: 12
  • sárgul 2.JPG
    sárgul 2.JPG
    156.4 KB · Megtekintések: 13
  • sárgul 3.JPG
    sárgul 3.JPG
    129.1 KB · Megtekintések: 11
Én csak ámulok-bámulok :) El kéne kezdenem a betelepítést, de annyi szép növény van, hogy már előre sírok, hogy választanom kell közülük :)
 
Sziasztok
Végülis mi a lényeg a csapvízben tartott növények mitől fejlődnének szépen?
Nálam 21Gh 20Kh van és 3 év alatt igazából csak egy növényke maradt meg egy Crypto.
De nem mondanám hogy burjánzik.
 
Sziasztok
Végülis mi a lényeg a csapvízben tartott növények mitől fejlődnének szépen?
Nálam 21Gh 20Kh van és 3 év alatt igazából csak egy növényke maradt meg egy Crypto.
De nem mondanám hogy burjánzik.
Szia!
Szerintem a vized erősen közelíti a szikes kategóriát. Vannak nagyon strapabíró növények (pl. anubias), melyek ezt is bírják, de nagy dzsungelre ne számíts.
 
Végülis mi a lényeg a csapvízben tartott növények mitől fejlődnének szépen?

A legfontosabb szerintem, hogy a szükséges tápanyagok (megfelelő arányban) a növények rendelkezésére álljanak.
Járd körbe a növénytápozás témakörét, a növények meg fogják hálálni.
 
A legfontosabb szerintem, hogy a szükséges tápanyagok (megfelelő arányban) a növények rendelkezésére álljanak.
Járd körbe a növénytápozás témakörét, a növények meg fogják hálálni.
Értem
Elvileg a tápozás is meg van hozzá TF planter és Macro megy plusz carbo.
Egyelőre kb fél fél ml 1ml carbóval .(kb egy tenyérnyi Crypto hoz )
A talajom szerintem nem jó( manado dark )és plusz a víz.
 
A manadoval nincs semmi baj azon kívül, hogy nehéz bele ültetni. Nekem sikerült növényeket növeszteni benne, bár én lágy vizet használtam.
A crypto-val nincs tapasztalatom, én most vettem egy hete kipróbálni. Olvastam vagy láttam a youtubon, hogy az emers crypto beültetés után elolvad, de az új hajtások már egészségesek.
A profik szemre tápoznak. Ha nem megy, meg kell mérni. Nitrát, foszfát, vas. A három legfontosabb cseppteszt.
 
Erősen gondolkodom egy RO szűrőn.
Viszont több helyen láttam csapvízben tartott növényeket .Azoknak a fajoknak bőven örülnék ha mennének .az a kh20 gh21 arány annyira rossz?
Algám is van főleg ecset meg talán cérna de azt lehetséges hogy az áramlás okozza.
 
Erősen gondolkodom egy RO szűrőn.
Viszont több helyen láttam csapvízben tartott növényeket .Azoknak a fajoknak bőven örülnék ha mennének .az a kh20 gh21 arány annyira rossz?
Algám is van főleg ecset meg talán cérna de azt lehetséges hogy az áramlás okozza.
Észrevételem szerint a lágyabb víz hozzájárul a növények jobb kondíciójához, ami viszont elősegíti az alga mentességet.
Én is csap vízzel kezdtem, de nem bántam meg a váltást.
 
Sziasztok!

Előtéri gyepszerű (monte carlo,hm, marsilea) növények közül melyik lenne a legideálisabb választás csapvízbe?
Talaj "sima" szat kavics (S1/S2)
 
Back
Oldal tetejére