• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízes, kemény vízben is könnyen tartható növények

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Co2 nélkül ugye? Ebben az esetben az első kettő amúgy is kiesne. A Marsilea működhet, a hirsuta biztosan! 😉 ✌️
A HM miért? :) én kimondottan igénytelennek ismerem. inkább azért nem javasolnám előtérbe, mert gyakran kell nyírni, ha gyepszerű hatást szeretnénk. És hát a hm nyírás az... minden csak nem jó :D

A Marsiliea hirsutaval is megleptél, mert a leírás alapján kimondottan "igényes". De ha te mondod elhiszem, kipróbálom majd én is, köszi :) Láttam is nemrég egy naplóban, bár ha jól rémlik valami élesztős CO2-t kapott azért.
Amúgy lutri, hogy kinél mi marad meg... nekem a pogostemon helferi örök szenvedés. Pedig sok csapvizes lowtechben burjánzik. Nálam meg az ARM él és virul csoda folytán...
 
A HM miért? :) én kimondottan igénytelennek ismerem. inkább azért nem javasolnám előtérbe, mert gyakran kell nyírni, ha gyepszerű hatást szeretnénk. És hát a hm nyírás az... minden csak nem jó :D
Hasonló tapasztalatom van. Nagyon szépen fejlődik, CO2 nélkül. Nem kopaszodik fel alul, sőt még az alsó levelei sem sárgulnak. Kevés fénnyel beéri, és szívós.
A Marsiliea hirsutaval is megleptél, mert a leírás alapján kimondottan "igényes". De ha te mondod elhiszem, kipróbálom majd én is, köszi :) Láttam is nemrég egy naplóban, bár ha jól rémlik valami élesztős CO2-t kapott azért.
Ettől a növénytől én is tartottam, lehet, hogy alaptalanul.
Amúgy lutri, hogy kinél mi marad meg... nekem a pogostemon helferi örök szenvedés. Pedig sok csapvizes lowtechben burjánzik. Nálam meg az ARM él és virul csoda folytán...
Lehet, hogy nem kap elég fényt. Ha van még belőle, megpróbálhatnád átrakni a garnélásba. Ott alacsonyabb a vízoszlop.
 
Hasonló tapasztalatom van. Nagyon szépen fejlődik, CO2 nélkül. Nem kopaszodik fel alul, sőt még az alsó levelei sem sárgulnak. Kevés fénnyel beéri, és szívós.
Talán kicsit más a színe, sötétebb, mint high techben, de szerintem ennyi. amúgy elvan.
Lehet, hogy nem kap elég fényt. Ha van még belőle, megpróbálhatnád átrakni a garnélásba. Ott alacsonyabb a vízoszlop.
Amit tőled kaptam több mint 3 hónapja az már sajnos csak egy másfél centis csomó, semmit nem fejlődött, sőt lassacskán csökkent a mérete folyamatosan.
LANguSzTa Dávidtól kaptam nemrég még egy szép adagot. Az még lehet jó, csak aggasztó egyelőre.. De jó hogy szóbakerült, megtápozom holnap a gyökerét... az lehet hogy még nem kapott...
Lehet hogy a sima kavicsos aljzatot nem szereti, nem tudom.

A garnélásba már csak akkor fér bármi is ha kiszedek belőle. :D azt meg nem akarok most. terv szerint nagyon ritkán fogok a növényzethez nyúlni benne, ezért is jó az emers rész :)
A fény amúgy kb ugyanannyi ott is. talán kicsit kevesebb is.
 
Back
Oldal tetejére