• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal Red Shrimp

Sziasztok,

TZ kollégától hoztam múlt héten pár crs-t. Ma sajnos egy darab elpusztult. Szerintetek mi lehet a baj? itt vannak a vízparamétereim.

Hőmérséklet: 26 fok
TDS: jelenleg 150 körül, de holnap vízcsere. Valami nagyon nyomja fel sajnos, csak még nem jöttem rá , hogy mi

illetve egy kép a jbl tesztel::

IMG_5485.JPG
 
Picit vegyél vissza a tápból. Hőmérsékletet alacsonyabbra.
Lehet gyors volt a beszoktatás. Érdemes lett volna megmérni a vizet amiből érkeztek.
 
  • Like
Reactions: TZ
A víz nagyon hasonló nálam is, viszont sosem volt 24 foknál melegebb, lehet, ezt kevésbé tolerálta. Másrészt elég kifejlett példányok voltak, lehet, hogy simán a változás nehezebben ment neki. Általában azt mondják, hogy kényesebbek erre a felnőttek, viszont az pedig előnyük, hogy hamarabb tudnak szaporodni. Picit próbáld a hőmérsékletet lejjebb nyomni, még max 1-2 hét, amíg ez érdekes.
 
Szerintem ezt most már a lehető legegyszerűbben próbáld megoldni. Ha nem tudod termosztáttal vezérelni, az sem gond, tényleg csak pár nap, vagy hét ami ilyen meleg lehet, sőt már az éjszakák nem is olyan melegek. Szóval az is jó, ha egy pc ventilátort felteszel fixen, aztán érzésre ki/be kapcsolgatod.
Teljesen jó megoldás és ha időzítőd is van, akkor -ha az ablak éjjelre nyitva marad- déltől éjfélig elég is a venti, de ha egész nap megy, az a tuti és RO-val pótolgatod az elpárolgott vizet. Nálam is 20-23 °C között tartja:)
 
Sziasztok,

TZ kollégától hoztam múlt héten pár crs-t. Ma sajnos egy darab elpusztult. Szerintetek mi lehet a baj? itt vannak a vízparamétereim.

Hőmérséklet: 26 fok
TDS: jelenleg 150 körül, de holnap vízcsere. Valami nagyon nyomja fel sajnos, csak még nem jöttem rá , hogy mi

illetve egy kép a jbl tesztel::

View attachment 17160
A TDSt nyomhatja fel a táp (nekem is 130-ról felmegy 160-ig), de a GH és a KH nem nagyon változik (6-0). Szerintem picit magas a KH-d, é s a nitrátod is (bár foszfát eredményt is látni kéne ehhez). Hűtés és táp csökkentés jó lehet. Bár egy elhullás még nem gáz, 1000 más oka is lehet (beszoktatás, betegség, nem jó vedlés, kor, stressz, RNG). :)
 
Ez nyugodtan lehet "öregkori végelgyengülés" is, ugyanis általában 2 évnél nem nagyon élnek tovább.

Eleinte én is erre fogtam, de sajnos nem az. Az elsőknél még ráfogtam, de idén már az ősszel született generációból is volt áldozat (megtelt az akvárium, leálltak a szaporodással). Ahogy lehűlt az idő, egyetlen elhullás sem volt.
 
Már meg is rendeltem egy ventit. Este összedobom és valahogy nyomatom rá. A diy topickra figyeljetek légyszi, mert nem tudom, hogy hogyan kell összekötni az adapterrel :)
 
Már meg is rendeltem egy ventit. Este összedobom és valahogy nyomatom rá. A diy topickra figyeljetek légyszi, mert nem tudom, hogy hogyan kell összekötni az adapterrel :)

[OK, nem tudok olvasni.] PC venti? Ha igen, akkor a PC venti egyenáramú, így egyféleképpen tudod bekötni, mert fordítva nem indul el :p
 
Sziasztok,
megérkezett a hűtő. Most 22 fokos a víz. Úgy vettem észre mintha kicsit élénkebben mozognának, bár ma csak kettő darabot láttam. Remélem csak bujkál a többi.
Pár vízparaméter:
IMG_5498.JPGIMG_5499.JPG IMG_5501.JPG

az első két mérés este volt amikor ment a co2, fény stb... a másik mérés reggel, se co2 beoldás nincs se fény. elég furcsa, hogy a co2 szint így is magas, de gondolom a növények amit "termelnek", amiatt van. A többi érték rendben van kb? 140 a TDS.

köszi
 
Sziasztok,
megérkezett a hűtő. Most 22 fokos a víz. Úgy vettem észre mintha kicsit élénkebben mozognának, bár ma csak kettő darabot láttam. Remélem csak bujkál a többi.
Pár vízparaméter:
View attachment 17346View attachment 17347 View attachment 17348

az első két mérés este volt amikor ment a co2, fény stb... a másik mérés reggel, se co2 beoldás nincs se fény. elég furcsa, hogy a co2 szint így is magas, de gondolom a növények amit "termelnek", amiatt van. A többi érték rendben van kb? 140 a TDS.

köszi

Nem vennék mérget a mérés megbízhatóságára :) A nitrát 25-50-25 ugrása kb. lehetetlen. 10 vagy 20 ppm CO2-t mérni kolorimetriásan szerintem elég nagy kihívás. Jók ezek az értékek, bár a nitrátot 15 alá vinném a helyedben, ha a garnélák érdekét szem előtt tartjuk.



Szerk: a dátum és az időpont alapján az első három esti, a negyedik reggeli..
 
Nem vennék mérget a mérés megbízhatóságára :) A nitrát 25-50-25 ugrása kb. lehetetlen. 10 vagy 20 ppm CO2-t mérni kolorimetriásan szerintem elég nagy kihívás. Jók ezek az értékek, bár a nitrátot 15 alá vinném a helyedben, ha a garnélák érdekét szem előtt tartjuk.



Szerk: a dátum és az időpont alapján az első három esti, a negyedik reggeli..

rendben :) köszi,
a nitrátot hogyan tudnám levinni? :) tápokból vegyek vissza?
 
Back
Oldal tetejére