• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crystal Red Shrimp

Igéző

Főkertész
Érdekelne pár nagyon egyszerű kérdés a garnélákkal kapcsolatban és úgy tudom van itt 1-2 szaki ;) , aki meg is tudná válaszolni ezeket.
Mi a maximum és minimum hőmérséklet, amit úgy általában figyelembe kell venni? Tudom, hogy ez fajonként változó, de talán össze lehetne foglalni röviden.
Az én Crystal Red-jeim sajnos kimúltak és mi tagadás nagyon sajnálom őket, mert igazi kis gyöngyszemek voltak. Tetőtéri fűrdöszobámban tartottam őket egy nano akiban és néha bizony 28-30 C° -ra is felment a hőmérséklet. Arra gyanakszom, hogy ez vitte el őket :(
Esetleg ha tudtok arról is valamit, hogy lágy, vagy kemény vízben érzik jól magukat. Az is érdekelne, hogy mivel etetitek őket?
Kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra, jó és roszra egyaránt....

crs-s.jpg
 
Szia Igéző,

Ami a hőmérsékletet illet tényleg nem túl egyszerű a dolog, de nagy vonalakban a Caridina fajoknak kell a legalacsonyabb hőmérséklet, mondjuk úgy, hogy 20-26 fok, a Neocaridina fajoknak már kicsit melegebb kell, 22-28 fok, a sulawesi garnéláknak kell a legmelegebb, 26-30 fok. Sajnos az általad leírt 28-30 fok nagyon sok a CRS-nek. Már a 28 fokot sem viselik el hosszabb ideig.

Sajnos pár éve nekem is volt egy nagyon rossz élményem a CRS ekkel és a meleggel.. Nyáron, mikor hasonló hőség volt, kicsit túl is lett etetve egy este, éjszaka az összes (kb 100-150 db) CRS ment le...

A CRS, sőt a Caridina fajok nagy része lágy vízben érzi jól magát, bár ha megfelelően van hozzászoktatva az új helyhez, akkor kemény vízben is megélnek, de ilyenkor tényleg nagyon kell figyelni arra, hogy lassan legyenek beszoktatva az új akváriumba.

Ami pedig az etetést illeti: igyekszem minél változatosabban etetni, gyakorlatilag mindig mást kapnak, de minden héten kapnak spenótot és többféle speciális CRS/garnéla eleséget is használok.
 
Köszi a választ, a te 150 db.- odhoz képest nekem csak négy pusztult el :cry: de ez is megviselt. Hát ezentúl még jobban fogok ügyelni rájuk, ha még lesznek, semmi esetre sem fogom őket a tetőtérben tartani. A víz az lágy nálam, úgyhogy azzal nem lehetett baj és kajálni is kaptak leginkább valami spéci Dennerle granulátumot, kimondottan garniknak . Olvastam itt a fórumon, hogy száraz tölgy, vagy bükk leveleket is szivesen eszegetnek.
 
Ez egy elég érdekes kis garnéla, valahol a youtube on video is van ilyen jószágról. Időnként japán és egyéb távol keleti bidder honlapokon lehet találkozni 1-1 ilyen példánnyal, de sajnos nem örökíti ezt a színt, sehogy sem tudták stabilizálni...
 
Sziasztok! Szeretnék csinálni egy garnélás akváriumot/tenyészmedencét, 60l-es aki lenne, de nem tudom milyen szűrést válasszak hozzá? Legtöbb helyen úgy olvasom, hogy nagyméretű szivacsszűrő + légpumpa jó nekik, de nem tudom milyen teljesítményű légpumpára van szükség, amiket nézegettem mindnek gyanúsan alacsony a légszállítása. Vagy jó lehet egy powerhead nagyméretű szivaccsal?, de ebben az esetben attóltartok túl nagy áramlásnak tenném ki őket. Köszi a segítséget!!! Esetleg konkrét típusokkal is bombázhattok.
 
Sziasztok!
Szerintetek a címben szereplő -Crystal Red Shrimp" ugyanaz lenne ,mint a caridina serrata? Ha a képeket nézem nagyon hasonlít...Illetve érdekelne, hogy valóban eszi az ecsetalgát vagy csak reklámfogás?
 
Idézve szentgyo blogjából:

"Hát mostanában már nem hívnak egy garnélát sem C. serrata-nak. Van az úgynevezett “serrata group” ahova a crs, tigris, meg ilyesmit szoktak besorolni, szóval ez nem konkrét faj, de ezek a garnélák nem esznek ecsetalgát. Sőt, szerintem semmilyen garnéla nem eszi az ecsetalgát, esetleg az Amano, de kétlem. Talán a sziámi algaevő, ami megeszi."
 
Sziasztok!

Nekem az ecsetalgát ette a sziámi algaevő és az amano garnéla is. Egy titka volt nálam a dolognak, hogy nem adtam nekik kaját és nagyon hamar feltalálták magukat.

üdv
 
Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit. Amikor pl egy red bepetésedik és lerakja a petéit akkor lehetséges hogy azok a peték ´´futkosnak´´ az aljzatonn? Mert nálam rengeteg ilyen kis 1 miliméteres kagylószeruségek vannak.....
 
A garnélák nem rakják le a petéiket, hanem a hasuk alatt hordozzák mindaddig míg, azok ki nem kelnek és saját életet nem tudnak élni. Kb úgy, mint a pókok. Ha azok mozognak, akkor már kikelt kisrákokról van szó, vagy ha nincs garnéla formájuk akkor valami más élőlény (csiga pl).
 
Hát akor ezek tényleg nem azok..... Szombaton ha Isten is úgy akarja , eljutok a GA shopba és viszek beloluk :D Koszonom a válaszod.
 
baji66 said:
Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit. Amikor pl egy red bepetésedik és lerakja a petéit akkor lehetséges hogy azok a peték ´´futkosnak´´ az aljzatonn? Mert nálam rengeteg ilyen kis 1 miliméteres kagylószeruségek vannak.....
Szia!

Azok kagylósrákok lesznek. Ezek ugyan úszkálnak, de a talajon mászkáló változat is nagyon hasonlóan néz ki:
Ha egy garnéla nem a hasa alatt hordozza, hanem eldobja a petéit, az azt jelenti, hogy a peték nem voltak életképesek. Az egészséges peték kikelésükig az anya hasa alatt maradnak.
 
Igen igen ok lesznek azok csak ezek a tajaon repesztenek :D És pontosan ezek az állatok hogy kerultek az akiba? Hasznos esetleg káros élolények ezek?
Koszonom a válaszod :!: ;)
 
baji66 said:
Igen igen ok lesznek azok csak ezek a tajaon repesztenek :D És pontosan ezek az állatok hogy kerultek az akiba? Hasznos esetleg káros élolények ezek?
Koszonom a válaszod :!: ;)
Garnélás akváriumban gyakori jószágok. A petéik bárhogy bekerülhettek, új növénnyel vagy állattal. Ártalmatlan jószágok, de ha túl sok van, az nem jó jel. Alapvetően mikrobákat, törmeléket esznek, de imádják a dögöt is. A halak beleinek állítólag nem tesz jót, ha túl nagy mennyiségben esznek kagylósrákot. Vegyszeres kiirtásuk sajna nem lehetséges, ők is rákok, ami nekik árt az a garnéláknak is.
 
Hát van belole azért egyár....Futkosnak a talajonn a parvula kozt.Halaim nem eszik mert nem férnének hozzá és csak fekete neonok lakják az akit./és persze garnélák/. Ha nem ártalmasak és nem csinálnak nagy ´´bulit´´ akkor nem is gondolkozom a kiirtásukon. :)
 
Sziasztok! Segítsetek!! csináltam egy kis méretű akit, növényekkel, bele crystal red és red cherry garnéla.. Túlbuzgóságomban mivel darabra vettem sera florenette növénytáp tablettát, belenyomtam vagy 5-öt az akiba, plusz csepegtettem előírt mennyiségű folyékonyat is.. a tablettából ez olyan ötszörös túladagolást jelent (és erre sajnos csak most jöttem rá).. hazautaztam hétvégére, ott maradtak a vegyszerekkel a rákocskák.. okozhat ez náluk bajt? utazzak vissza, vagy túlélik? 2 napról van szó..
 
zsanz88 said:
Sziasztok! Segítsetek!! csináltam egy kis méretű akit, növényekkel, bele crystal red és red cherry garnéla.. Túlbuzgóságomban mivel darabra vettem sera florenette növénytáp tablettát, belenyomtam vagy 5-öt az akiba, plusz csepegtettem előírt mennyiségű folyékonyat is.. a tablettából ez olyan ötszörös túladagolást jelent (és erre sajnos csak most jöttem rá).. hazautaztam hétvégére, ott maradtak a vegyszerekkel a rákocskák.. okozhat ez náluk bajt? utazzak vissza, vagy túlélik? 2 napról van szó..

CRS garniknál nem annyira jó a túltápozás.
De a másik baj az, hogy nem szerencsés redekkel összezárni őket, mert el fogják nyomni a CRS populációt nagyon rövid időn belül.
 
Back
Oldal tetejére