• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

Ma bő 1/3 vízcsere full RO vízzel. Előtte mértem foszfátot, ami még mindig mérhetetlen.
Úgyhogy vízcsere után megint adtam 0,5 mili foszfátot, de most RO-ban feloldva, és úgy öntöttem bele.

Vízcsere utáni értékek:
pH: 6,73
EC: 558
PO4 egy bazi nagy nulla. 😭
Nem tudom, merjek-e több foszfátot tolni a vízbe? @evavigh @NagyViktor mit javasoltok?

@Szépe Kálmán a TDS-el nem tudom mitévő legyek. Vasfák vannak bent, pár szem megkövesedett fa és az ágas-bogas fa egy bazaltra lett ragasztva. Tudtommal egyik sem kellene, hogy orbitális pályára állítsa a TDS-t.

Ma beültettem a plusz Cyperus helferiket, persze mikor merüljön le a fényképezőkép akkuja, ha nem a kattintás előtt egy szempillantással. 🤬
Ígérem, hogy holnap pótolni fogom a mulasztást.

Köszönöm, hogy benéztél a Ligetbe. 🙂
 
Utoljára módosított:
Ma bő 1/3 vízcsere full RO vízzel. Előtte mértem foszfátot, ami még mindig mérhetetlen.
Úgyhogy vízcsere után megint adtam 0,5 mili foszfátot, de most RO-ban feloldva, és úgy öntöttem bele.

Vízcsere utáni értékek:
pH: 6,73
TDS: 558
PO4 egy bazi nagy nulla. 😭
Nem tudom, merjek-e több foszfátot tolni a vízbe? @evavigh @NagyViktor mit javasoltok?

@Szépe Kálmán a TDS-el nem tudom mitévő legyek. Vasfák vannak bent, pár szem megkövesedett fa és az ágas-bogas fa egy bazaltra lett ragasztva. Tudtommal egyik sem kellene, hogy orbitális pályára állítsa a TDS-t.

Ma beültettem a plusz Cyperus helferiket, persze mikor merüljön le a fényképezőkép akkuja, ha nem a kattintás előtt egy szempillantással. 🤬
Ígérem, hogy holnap pótolni fogom a mulasztást.

Köszönöm, hogy benéztél a Ligetbe. 🙂
Szia.
Nincs véletlenül átállítva a mérőd?
Nagyon sokakat mérsz.
Az ro vizet mérted már?
 
Ma bő 1/3 vízcsere full RO vízzel. Előtte mértem foszfátot, ami még mindig mérhetetlen.
Úgyhogy vízcsere után megint adtam 0,5 mili foszfátot, de most RO-ban feloldva, és úgy öntöttem bele.

Vízcsere utáni értékek:
pH: 6,73
TDS: 558
PO4 egy bazi nagy nulla. 😭
Nem tudom, merjek-e több foszfátot tolni a vízbe? @evavigh @NagyViktor mit javasoltok?

@Szépe Kálmán a TDS-el nem tudom mitévő legyek. Vasfák vannak bent, pár szem megkövesedett fa és az ágas-bogas fa egy bazaltra lett ragasztva. Tudtommal egyik sem kellene, hogy orbitális pályára állítsa a TDS-t.

Ma beültettem a plusz Cyperus helferiket, persze mikor merüljön le a fényképezőkép akkuja, ha nem a kattintás előtt egy szempillantással. 🤬
Ígérem, hogy holnap pótolni fogom a mulasztást.

Köszönöm, hogy benéztél a Ligetbe. 🙂

Alapból milyen típusú a tápod? Amíg van a talajban tápanyag, arra is lehet alapozni akár. Csak foszfátot nem biztos hogy jó emelni, de tápozási típustól is függ.
 
Alapból milyen típusú a tápod? Amíg van a talajban tápanyag, arra is lehet alapozni akár. Csak foszfátot nem biztos hogy jó emelni, de tápozási típustól is függ.
Táptalaj nincsen, csak ISTA pH 5,5. Alatta csak ADA Bacter 100 és ADA Clear Super.
Tápozás Colombo Flora Grow Proval megy, heti 8 ml, napi 3 ml Excel.
A táp összetételét a csatolt képeken láthatod @NagyViktor
FGP 01.jpg FGP 02.jpg
 
Utoljára módosított:
GG-s mérőkanál 0,5 ml-es vége, amit egy 3 decis műa palackban összezütymöltem.
View attachment 94359

Ez a fél milis kanálka nem tűnik kis adagnak. A lötty beöntése után is mértél? Érdemes lenne, hogy tudd, hogy ez az adag mennyire emelte meg egyáltalán a szintet. Így jobban lehetne tervezni az adagolást.
Lehet, hogy ez a talaj ennyire durván szippantja fel a foszfátot. Amíg nem telítődik valamelyest, én naponta adagolnám a port.
 
Miért izgat téged ennyire a foszfát egy garnélás akváriumban? Főleg, hogy a növényeid nőnek szépen.

Azért izgatja, mert ramaty állapotban voltak a növényei. Én is adtam volna plusz foszfátot.

Stabil ph és rendszeres vizcsere kell a garnélázáshoz más nem nagyon!

És a következő válasz mindkettőtöknek szól. Adriánnal volt már csörténk (jó értelemben) ebben a témában. @mmccannon szerintem növényes aquascapet szeretne garnikkal. Ez nem teljesen ugyan úgy működik, mint egy sima garnis üveg. Ebben a növények igényeit is figyelni kell. Ez volt az a pont, ahol korábban elbeszéltünk egymás mellett. Ami szerintem fontos, hogy 30%-nál ne legyen nagyobb vízcsere, hogy a stabil körülmények megmaradjanak. Ja és a cserevizet az akváriumba öntés előtt sózd. Stabil PH-val egyetértek. Viszont felhívom a figyelmet a stabil GH-ra is (növények szivattyúzhatják a Ca-t)
 
Azért izgatja, mert ramaty állapotban voltak a növényei. Én is adtam volna plusz foszfátot.



És a következő válasz mindkettőtöknek szól. Adriánnal volt már csörténk (jó értelemben) ebben a témában. @mmccannon szerintem növényes aquascapet szeretne garnikkal. Ez nem teljesen ugyan úgy működik, mint egy sima garnis üveg. Ebben a növények igényeit is figyelni kell. Ez volt az a pont, ahol korábban elbeszéltünk egymás mellett. Ami szerintem fontos, hogy 30%-nál ne legyen nagyobb vízcsere, hogy a stabil körülmények megmaradjanak. Ja és a cserevizet az akváriumba öntés előtt sózd. Stabil PH-val egyetértek. Viszont felhívom a figyelmet a stabil GH-ra is (növények szivattyúzhatják a Ca-t)
Természetesen, költői kérdés volt a részemről :)
Amire rá szerettem volna mutatni:
Garnéláknak és növényeknek erősen eltérő igényeik vannak.
Növények szeretik az erős fényt – garnélák utálják.
Növényeknek szükséges a tápozás – garnélák jobban örülnének, ha nem volna, különösen érzékenyek a nitrát szintre.
Növények igénylik a nagyobb vízcseréket, a garnélák nem élik túl.

Meg lehet úgy is fogalmazni, hogy az ember NÖVÉNYES akváriumot alakít ki, amelyben – amúgy – garnélákat is tart. De azt látni kell, hogy ilyenkor nem a garnélák érdeke az első.

Ja, és amennyiben az ember betartja a max. 10-15%-os vízcserét tökéletesen irreleváns, hogy a cserevizet előre sózza, vagy az akváriumban állítja be a TDS-t.
 
Természetesen, költői kérdés volt a részemről :)
Amire rá szerettem volna mutatni:
Garnéláknak és növényeknek erősen eltérő igényeik vannak.
Növények szeretik az erős fényt – garnélák utálják.
Növényeknek szükséges a tápozás – garnélák jobban örülnének, ha nem volna, különösen érzékenyek a nitrát szintre.
Növények igénylik a nagyobb vízcseréket, a garnélák nem élik túl.

Meg lehet úgy is fogalmazni, hogy az ember NÖVÉNYES akváriumot alakít ki, amelyben – amúgy – garnélákat is tart. De azt látni kell, hogy ilyenkor nem a garnélák érdeke az első.

Ja, és amennyiben az ember betartja a max. 10-15%-os vízcserét tökéletesen irreleváns, hogy a cserevizet előre sózza, vagy az akváriumban állítja be a TDS-t.
Mindig tanul valamit az ember
 
Ez a fél milis kanálka nem tűnik kis adagnak. A lötty beöntése után is mértél? Érdemes lenne, hogy tudd, hogy ez az adag mennyire emelte meg egyáltalán a szintet. Így jobban lehetne tervezni az adagolást.
Lehet, hogy ez a talaj ennyire durván szippantja fel a foszfátot. Amíg nem telítődik valamelyest, én naponta adagolnám a port.
Az első után megmértem, és mérhetetlen érték jött ki.
Magam is a talajra gyanakszom, de ez az egész nem csak garnizás szempontjából, de akvakertészkedés szempontjából egy roppant hasznos tanulási folyamat kezdete.
Szóval nem csüggedek, csak igyekszem jól csinálni.
 
Miért izgat téged ennyire a foszfát egy garnélás akváriumban? Főleg, hogy a növényeid nőnek szépen.
Azért, mert egy totál kipunnyadt. Szeretnék rájönni az okára.
Emellett ez az első aktív talajos akvám, szóval újabb tapasztalatokkal és ismeretekkel van lehetőségem gyarapodni.
 
Azért izgatja, mert ramaty állapotban voltak a növényei. Én is adtam volna plusz foszfátot.



És a következő válasz mindkettőtöknek szól. Adriánnal volt már csörténk (jó értelemben) ebben a témában. @mmccannon szerintem növényes aquascapet szeretne garnikkal. Ez nem teljesen ugyan úgy működik, mint egy sima garnis üveg. Ebben a növények igényeit is figyelni kell. Ez volt az a pont, ahol korábban elbeszéltünk egymás mellett. Ami szerintem fontos, hogy 30%-nál ne legyen nagyobb vízcsere, hogy a stabil körülmények megmaradjanak. Ja és a cserevizet az akváriumba öntés előtt sózd. Stabil PH-val egyetértek. Viszont felhívom a figyelmet a stabil GH-ra is (növények szivattyúzhatják a Ca-t)
Majdnem eltaláltad @Bálint Nagy :) @TGY__ viszont tévedtél :(
Garnis a medence, ahol a növények funkcionálisak: a frissen vedlett egyedek, meg az újszülött kis CRS manók el tudnak bújni.
A növények java lassú növekedésű (Anubias, Crypto, Cyperus), egyedül a Myrio volt stem, pont azért kapott helyet, hogy az esetleges plusz és garnizásnál nemkívánatos cuccot felzabálja. Sajnos, az beadta a kulcsot.
Ha minden összejön @Denior elvisz a GA-ba, ahol tanácsot tudok kérni stem-ügyileg.
 
Back
Oldal tetejére