• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

Azért ez részben átjött, de az ötlet szerintem növényesítve jól ki fog jönni. 👌

Aztan, ha bontanad majd, mar most bejelentkzek az aranyrogokre. Átvenném őket frodo kő árban 😅
Inkább cseréljünk, aranyat adok frodóért.;)
 
No, ma járt nálam Fórum-angyalkáim egyike, @evavigh és segített kötözni/beültetni a növényeket. 🥰
Növények, amik bekerültek:
- Anubiasok (A. nana petite, A. pangolino)
- C. albida brown
- Riccardia
- Fissidens 'Mini'
- Rotala butterfly
- Hydrocotyle tripartita mini
- Myriophyllum guyana
- Cyperus helferi

Majd folyt. köv., mert kerül még bele Cyperus, meg ez, meg az, de mára elfogyott a puskapor.

A mesés poppy és Aqua Rebell mini is bekerült, Tetra X700 rákötve. Indítsunk! Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 😩
Nem baj. Van másik! Összecsövez, igazgat, indít. Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 🤬

Mivel nincs más, most egy Aqua Clear akasztóssal fog muzsikálni egy jó hosszú ideig. 😕

Az üveg csecse-becsékkel:
IMG_1714.JPG

És az akasztóssal:
IMG_1715.JPG

Ez utóbbi látványhoz hosszútávon hozzá kell szokni, meg ahhoz, hogy papírtörlővel suvickolom a vízfelszínt.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a ligetbe.🙂
 
No, ma járt nálam Fórum-angyalkáim egyike, @evavigh és segített kötözni/beültetni a növényeket. 🥰
Növények, amik bekerültek:
- Anubiasok (A. nana petite, A. pangolino)
- C. albida brown
- Riccardia
- Fissidens 'Mini'
- Rotala butterfly
- Hydrocotyle tripartita mini
- Myriophyllum guyana
- Cyperus helferi

Majd folyt. köv., mert kerül még bele Cyperus, meg ez, meg az, de mára elfogyott a puskapor.

A mesés poppy és Aqua Rebell mini is bekerült, Tetra X700 rákötve. Indítsunk! Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 😩
Nem baj. Van másik! Összecsövez, igazgat, indít. Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 🤬

Mivel nincs más, most egy Aqua Clear akasztóssal fog muzsikálni egy jó hosszú ideig. 😕

Az üveg csecse-becsékkel:
View attachment 94004

És az akasztóssal:
View attachment 94005

Ez utóbbi látványhoz hosszútávon hozzá kell szokni, meg ahhoz, hogy papírtörlővel suvickolom a vízfelszínt.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a ligetbe.🙂
Van egy EccoPro 130 a szekrény tetején, ha gondolod szombat reggel nálad kezdek vele. :)
 
No, ma járt nálam Fórum-angyalkáim egyike, @evavigh és segített kötözni/beültetni a növényeket. 🥰
Növények, amik bekerültek:
- Anubiasok (A. nana petite, A. pangolino)
- C. albida brown
- Riccardia
- Fissidens 'Mini'
- Rotala butterfly
- Hydrocotyle tripartita mini
- Myriophyllum guyana
- Cyperus helferi

Majd folyt. köv., mert kerül még bele Cyperus, meg ez, meg az, de mára elfogyott a puskapor.

A mesés poppy és Aqua Rebell mini is bekerült, Tetra X700 rákötve. Indítsunk! Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 😩
Nem baj. Van másik! Összecsövez, igazgat, indít. Orrán-száján folyik a víz mindenhol. 🤬

Mivel nincs más, most egy Aqua Clear akasztóssal fog muzsikálni egy jó hosszú ideig. 😕

Az üveg csecse-becsékkel:
View attachment 94004

És az akasztóssal:
View attachment 94005

Ez utóbbi látványhoz hosszútávon hozzá kell szokni, meg ahhoz, hogy papírtörlővel suvickolom a vízfelszínt.

Köszönöm, hogy bekukkantottál a ligetbe.🙂

Jól kibabrált velünk ez a két nyüves szűrő!
Azért az se volt pite, amikor a súlyozó követ félig ledobta a megbokrosodott első fa..
 
A növények jól vannak, metszeni még nem kell. 😃
A víz eléggé opálos, de majd rendbejön.

Méricskéltem: pH 6,76 és TDS 258 ppm
Az utóbbi sok, de ezt egyenlőre annak tudom be, hogy a kis akasztós, a maga 390 l/h teljesítményével még nem szivornyázta ki az összes port meg mittoménmit. Azt sem tartom kizártnak, hogy az Anubias kötözgetés után gacsiba kezemmel a kelleténél kicsit több GH+ került a mérőkanálkába.
Holnap majd mérek csepptesztekkel is, de még nem vagyok csúcs parascaper formában. 😩

Tegnap kimaradt egy apró részlet: két süncit rögtön indítás után bevágtam a ligetbe. Ma egész nap lobogó antennákkal rodeóztak az akvában. Ez nem is annyira rossz jel.
 
Kivettem a "krumplit", amivel le volt súlyozva az elülső fa. Utána mit látok? Előkerült az a szkép, amit elképzeltem! :love:
OK, a növényeknek kell még egy kis idő, mire erőre kapnak, már amelyik akarja. Egyenlőre a Miryo guayana egy része punnyad.
M guayana.jpg

A Riccardia új hajtása viszont már kidugta levélkéjét a cérna alól. 😁
riccardia.jpg

Felül a Tripartita mini kezdi otthon érezni magát.
T mini.jpg

És akkor jöjjön az "egész alakos":
liget FULL.jpg

Nagyon köszönöm, hogy betértél a Kristály Ligetbe. 🙂
 
Kivettem a "krumplit", amivel le volt súlyozva az elülső fa. Utána mit látok? Előkerült az a szkép, amit elképzeltem! :love:
OK, a növényeknek kell még egy kis idő, mire erőre kapnak, már amelyik akarja. Egyenlőre a Miryo guayana egy része punnyad.
View attachment 94139

A Riccardia új hajtása viszont már kidugta levélkéjét a cérna alól. 😁
View attachment 94140

Felül a Tripartita mini kezdi otthon érezni magát.
View attachment 94141

És akkor jöjjön az "egész alakos":
View attachment 94142

Nagyon köszönöm, hogy betértél a Kristály Ligetbe. 🙂

Plusz foszfátot adhatnál, lehet, hogy az attól - illetve annak a hiányától - punnyad.
 
Plusz foszfátot adhatnál, lehet, hogy az attól - illetve annak a hiányától - punnyad.

Azért az érdekes, hogy láthatóan egy része meg nemsokára ki fog ugrani az akvából.

Ugyanaz a táp meg, mint a füvészkertben. A méretbeli különbség miatt itt csak 8 mili megy (a füvészkert 16-ot kap).
Na, holnap mérek, és meglátjuk, hogy mennyi az annyi.
 
Mértem a víz paramétereit, és @evavigh Nálad a pont.

pH 6,32
TDS 283 (magas, mert @Szépe Kálmán 130-180 közötti értéken tartja CRS-eit)
KH 4
Fe <0,05 ppm
NO3 1 ppm
PO4 mérhetetlen
Hőm: 23,3 Celsius

GA-féle porból 0,5 ml (GlassG-es mérőkanál) KH2PO4 ment a vízbe.
GH milyen értéken van?
NO3-at 15re, PO4-et 1re vidd fel
Nálam rendszerint alacsony PH és foszfát szint miatt olvadnak a növények indításkor, de GH és KH is ludas lehet ha túl alacsony, főként ha keményvizes növényekről van szó.
 
GH milyen értéken van?
NO3-at 15re, PO4-et 1re vidd fel
Nálam rendszerint alacsony PH és foszfát szint miatt olvadnak a növények indításkor, de GH és KH is ludas lehet ha túl alacsony, főként ha keményvizes növényekről van szó.

GH-t nem tudok mérni, olyanom nincs.
A pH-nak ab ovo alacsonynak kell lennie ebben az akvában, mert CRS-ek fognak lakni benne.
Csak az M. guayana olvad. Meglepő, hogy a C. albida brown, a mini Anubias, és minden egyéb növény már új hajtásokat hoz.

Kiindulásnak @Szépe Kálmán által megadott vízparamétereket tartom szem előtt:
pH: 5,5-6,0
TDS: 130-180 ppm
KH: 0
GH: 4
Hőm: 22-23 Celsius

Ha azt nézem, hogy mindössze 5 napos az akva, akkor annyira nem rossz a helyzet.
A bejáratás alatt szerintem sikerül majd a megcélzott értékeket beállítanom.

Ja és @evavigh után had tanácsoljam, hogy a későbbiekben mindig nézd a GH-t, nehogy Ca hiány alakuljon ki a garniknál. És 8 körül tartom minden növényesben a GH-t a caridináknak pont emiatt.

Majd egyszer veszek GH csepptesztet, de nem ma, mert eddigis a kevésből rengeteget költöttem erre a setupra. 😬
 
GH-t nem tudok mérni, olyanom nincs.
A pH-nak ab ovo alacsonynak kell lennie ebben az akvában, mert CRS-ek fognak lakni benne.
Csak az M. guayana olvad. Meglepő, hogy a C. albida brown, a mini Anubias, és minden egyéb növény már új hajtásokat hoz.

Kiindulásnak @Szépe Kálmán által megadott vízparamétereket tartom szem előtt:
pH: 5,5-6,0
TDS: 130-180 ppm
KH: 0
GH: 4
Hőm: 22-23 Celsius

Ha azt nézem, hogy mindössze 5 napos az akva, akkor annyira nem rossz a helyzet.
A bejáratás alatt szerintem sikerül majd a megcélzott értékeket beállítanom.



Majd egyszer veszek GH csepptesztet, de nem ma, mert eddigis a kevésből rengeteget költöttem erre a setupra. 😬

Viszek szerdán GH tesztet - csak el ne felejtsem...
 
Back
Oldal tetejére