• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Crystal Grove (Kristály Liget)

mmccannon

Bölcs Ent
Sziasztok!


Eljött ez az idő is, amikor először fogok hozzá saját elképzelésem megvalósításához.
Már hónapok óta legózok, és úgy érzem, hogy megtaláltam azt a hardszkép pontot, ahonnan tovább szeretném tolni a szekeret.

Technikai adatok:
Akvárium: Gyukker márkájú 45 x 32 x 32 cm (bruttó 45 liter)
Világítás: Gyukker márkájú inox lámpatestbe rejtett dimmelhető fényágyú
Aljzat: ADA aljzatadalékok, ISTA pH 5,5
Dekor: vasfa és megkövesedett fa
Szűrés: egy veterán Tetra ex700 gyári műanyag ki-befolyókkal (üvegekre lesznek lecserélve ... majd)
Szűrőmédia: Seachem mátrix, pumice és perlon (Seachem Purigen is lesz ... majd.)
Co2: nem lesz
Tápozás: FGP, Seachem Excel
Növények:
- Anubiasok (A. nana petite, A. pangolino, A. micro, A. nana bonsai)
- Cryptók (C. pygmaea, C. parva, C. albida brown),
- Páfrányok: (Microsorum mini, M. Thors Hammer, M. narrow), Crepidomanes malabaricum, Bolbitis heteroclita Difformis
- Fissidens 'Miroshaki'
- Staurogyne repens
- Hydrocotyle tripartita mini
- Myriophyllum guyana
Élőlények: CRS garnélák @Szépe Kálmán jóvoltából

Az egész a doboz dojoban kezdődött:
IMG_1655[1].jpg

Azután minden szögből megnéztem, hogy a koncepció mennyire állja meg a helyét egy akváriumban:
IMG_1619[1].jpg IMG_1620[1].jpg IMG_1622[1].jpg IMG_1623[1].jpg

Most már jöhetnek majd a növények is:
IMG_1666[1].jpg

Ezt a kis kuckós barlangot szerintem díjazni fogják a garnélák:
IMG_1665[1].jpg

Köszönettel tartozom amiért eljutottam addig, hogy salátafejes életemben először merjek nekifogni saját elképzelésem megvalósításához:
Valamennyi fórumtársnak, akik bejegyzéseiből, naplóiból tanulhattam.
@Nigro és @viktorlantos amiért sok-sok évvel ezelőtt kizökkentettetek komfortzónámból, ha nagyon lassan is, de bele merjek vágni a növényes akvarisztikába.
Az egész GA csapatnak, amiért mindig segítetetek, támogattatok, még haltenyésztős időszakomban is.
@Keinrath Adrian és @Szépe Kálmán @SMAdrián amiért elgarnítottatok.
@xman @matrai @evavigh a bátorító szavaitokért.
@Gyukker nagylelkű ajándékodért (akvárium és világítás).
@Szépe Kálmán amiért (még mindig) türelemmel neveled a garnikat, várva, hogy fogadóképes legyen az akváriumom.

Végül, de nem utolsó sorban @evavigh @ZaCK @bamboocha46 és @star67 amiért a számomra különösen nehéz időszakban kinyújtottátok felém kezeiteket❣️

Köszönöm, hogy betértetek a ligetbe. 🙂
 
Utoljára módosított:
Nagyon ígéretes és izgalmas koncepció! Kiváncsian várom a folytatást. Nagyon sok lehetőség rejlik még benne! 🤗
Növényekben mi az elképzelés? Mármint elhelyezés szempontjából. 🙂
 
Nagyon ígéretes és izgalmas koncepció! Kiváncsian várom a folytatást. Nagyon sok lehetőség rejlik még benne! 🤗
Növényekben mi az elképzelés? Mármint elhelyezés szempontjából. 🙂
Mivel nem szeretném elrejteni a fák karakteres részét, javarészt kislevelűekkel fogok dolgozni.
A Miryo hátra fog kerülni, a stau a fák közötti kis szigetbe, a Cryptók és a malabaricum elszórtan (egy-egy folt).
Az anubiasokat pedig hátulról előre haladva szeretném kötözni, tehát a microval kezdem, és előrefelé haladva látni fogom, hogy a nagyobbakból mennyi az "elég".
A Microsorumokat meg ehhez mérten és mennyiségben fogom betűzdelni a talaj közeli zugokba.
 
Ma olyan kövezős napom támadt, de nem tudtam eldönteni, mihez csatlakozzak: a Júdeai Népfronthoz, a Júdea Népe Fronthoz, vagy a Júdeai Nemzeti Fronthoz. :unsure:
Emellett csalódnom kellett, mert a Majorban @ZaCK csak kővel tudott szolgálni, álszakállal nem. 😕

Bánatomban így "kelletlenül" részletgazdagítani kezdem a ligetet. :D
kövek.jpg

Ígérem, folyt. köv. 🙂
Köszi, hogy benéztél. 🤗
 
Utoljára módosított:
No, megköveztem az akit. :eek:
Nem volt könnyű, ilyen finomításban nincs gyakorlatom, még.

Első lépésként kiválasztottam azokat, amikről úgy gondoltam, hogy textúrában és formában passzolnak.
Utána Amano sensei módszerét igyekeztem bevetni: 5-6 cm magasságból leejtettem a nagyobb köveket, a kisebbeket pedig közelébe szórtam. Utána ecsettel kicsit megigazgattam az aljzatot.
Hogy "leellenőrizzem", megsprickoltam a fákat és a köveket. Szerintem vagy a szűz kéz szerencséje, vagy tényleg elfogadhatóra sikeredett a dolog.

Ti hogy látjátok? Mi lett jó, és mi lett rossz?
Mi az, amin tuningolnom kell?

Bal oldal közelről:
L close.jpg

Középső rész közelről:
Mid close.jpg

Jobb oldal közelről:
R close.jpg

Felülnézet:
TOP.jpg

Elölről nézve:
front.jpg

Köszi, hogy ismét bekukkantottál a ligetbe. :)
 
No, megköveztem az akit. :eek:
Nem volt könnyű, ilyen finomításban nincs gyakorlatom, még.

Első lépésként kiválasztottam azokat, amikről úgy gondoltam, hogy textúrában és formában passzolnak.
Utána Amano sensei módszerét igyekeztem bevetni: 5-6 cm magasságból leejtettem a nagyobb köveket, a kisebbeket pedig közelébe szórtam. Utána ecsettel kicsit megigazgattam az aljzatot.
Hogy "leellenőrizzem", megsprickoltam a fákat és a köveket. Szerintem vagy a szűz kéz szerencséje, vagy tényleg elfogadhatóra sikeredett a dolog.

Ti hogy látjátok? Mi lett jó, és mi lett rossz?
Mi az, amin tuningolnom kell?

Bal oldal közelről:
View attachment 93791

Középső rész közelről:
View attachment 93792

Jobb oldal közelről:
View attachment 93793

Felülnézet:
View attachment 93794

Elölről nézve:
View attachment 93795

Köszi, hogy ismét bekukkantottál a ligetbe. :)
VERY fasza!
Talán jobb oldalra hátra egy épphogy kilátszó követ!
 
No, megköveztem az akit. :eek:
Nem volt könnyű, ilyen finomításban nincs gyakorlatom, még.

Első lépésként kiválasztottam azokat, amikről úgy gondoltam, hogy textúrában és formában passzolnak.
Utána Amano sensei módszerét igyekeztem bevetni: 5-6 cm magasságból leejtettem a nagyobb köveket, a kisebbeket pedig közelébe szórtam. Utána ecsettel kicsit megigazgattam az aljzatot.
Hogy "leellenőrizzem", megsprickoltam a fákat és a köveket. Szerintem vagy a szűz kéz szerencséje, vagy tényleg elfogadhatóra sikeredett a dolog.

Ti hogy látjátok? Mi lett jó, és mi lett rossz?
Mi az, amin tuningolnom kell?

Bal oldal közelről:
View attachment 93791

Középső rész közelről:
View attachment 93792

Jobb oldal közelről:
View attachment 93793

Felülnézet:
View attachment 93794

Elölről nézve:
View attachment 93795

Köszi, hogy ismét bekukkantottál a ligetbe. :)

Nagyon csini lett, jól sikerült a kövezés! (Nem mondtad ki, hogy Jehova)

No de hogy mondjak valami talán használhatót is.. Élőben nem tűnt fel, de így fényképen a hátul középen lévő kő nekem zavaró. Van ott az a marha f*sza szűk nyiladék a két központi faág között, az a kő meg belerondít. Ha nincs támasztó szerepe, én áttenném oda, ahol a két faág között nagyobb a space.

Mórickát is segítségül hívtam, skiccelje már le, hogy gondolom:

93797-7b1db32d8f3ab7881d974f72978934eb.jpg
 
VERY fasza!
Talán jobb oldalra hátra egy épphogy kilátszó követ!
Köszönöm, Adrián!
Jobboldalon ugyan már nem sok hely van - oda (is) kerülnek stemek.
De feltúrom a kőraktáramat, hátha találok egy kisebb darabot.
(Már csak akkorák vannak, amivel simán függőlegesbe állítod a pizzai ferde tornyot. :p)
 
Nagyon csini lett, jól sikerült a kövezés! (Nem mondtad ki, hogy Jehova)

No de hogy mondjak valami talán használhatót is.. Élőben nem tűnt fel, de így fényképen a hátul középen lévő kő nekem zavaró. Van ott az a marha f*sza szűk nyiladék a két központi faág között, az a kő meg belerondít. Ha nincs támasztó szerepe, én áttenném oda, ahol a két faág között nagyobb a space.

Mórickát is segítségül hívtam, skiccelje már le, hogy gondolom:

View attachment 93801

Pontosabban a szkép nem mondta, ennek ellenére megköveztem. :D

Tökéletesen igazad van, megnedvesítve a hardszképet nekem is feltűnt.
De már késő, mert 1) csak az a kő tartotta meg a két ágat, 2) FBS-el jól össze is ragcsáztam azokat.
Remélem, hogy a fák közötti kis "szigetbe" elültetendő Rotalák (egy kis zöld buckát szeretnék ott fenntartani belőle) majd jótékonyan eltakarják.
 
Menő lett, ez egy garnéla luxusszálló lesz. :cool: Nem beszélve arről, hogy azt hittem elsőre aranyrögöket használtál kövek helyett. Aztán, biztos abban hogy nem így tettél még nem vagyok 🤔😂
Nekem nagyon tetszik a dinamikája, főleg a jobb oldal. Az nagyon izgalmasan néz ki. Nekem egy kicsit talán a bal oldal, azokból is a legszélső felfelé mutató fa nekem egy kicsit kiesik a képből. Mondjuk így van egy békés és egy vad oldala.

És aza korábbi posztodban fotózott kis odú az zseniális, ha garnéla lennék uralnám az egészet. :love:
 
Pontosabban a szkép nem mondta, ennek ellenére megköveztem. :D

Tökéletesen igazad van, megnedvesítve a hardszképet nekem is feltűnt.
De már késő, mert 1) csak az a kő tartotta meg a két ágat, 2) FBS-el jól össze is ragcsáztam azokat.
Remélem, hogy a fák közötti kis "szigetbe" elültetendő Rotalák (egy kis zöld buckát szeretnék ott fenntartani belőle) majd jótékonyan eltakarják.

És tényleg, teljesen kiment a fejemből, hogy összeragasztottad...
 
Menő lett, ez egy garnéla luxusszálló lesz. :cool: Nem beszélve arről, hogy azt hittem elsőre aranyrögöket használtál kövek helyett. Aztán, biztos abban hogy nem így tettél még nem vagyok 🤔😂
Nekem nagyon tetszik a dinamikája, főleg a jobb oldal. Az nagyon izgalmasan néz ki. Nekem egy kicsit talán a bal oldal, azokból is a legszélső felfelé mutató fa nekem egy kicsit kiesik a képből. Mondjuk így van egy békés és egy vad oldala.

És aza korábbi posztodban fotózott kis odú az zseniális, ha garnéla lennék uralnám az egészet. :love:
Köszönöm @xman Norbi. :love:
Natess, lebuktam. Mások befőttesüvegbe meg párnacihába rejtik kincsiket, gondoltam újítok. :D

A liget a hosszú évek alatt összehordott darabokból áll (szám szerint 4), tehát abból dolgoztam, amim van. De az összeállításnál pont az volt a szándékom, amire rámutattál: fák életútja, eróziója. Jobboldalt egy fiatal, erőteljes, középen két öreg, amiken meglátszik a szél és az idő vasfogának nyoma, míg a baoldali elhalt ág. Az elhalton Tripartita mini lesz, itt-ott némi mohával, tehát egy másik faj élettere, ahogyan az erdőkben is.

Most belegondolva, ráébredtem, az a legnagyobb baj a hardszképpel, hogy "el kell magyarázni". Nem elég egyértelmű. Megint tanultam valamit. :)
 
Azért ez részben átjött, de az ötlet szerintem növényesítve jól ki fog jönni. 👌

Aztan, ha bontanad majd, mar most bejelentkzek az aranyrogokre. Átvenném őket frodo kő árban 😅
 
Back
Oldal tetejére