• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cryptocoryne beckettíí

N-dee

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Cryptocoryne beckettíí(Beckett vízikelyhe)
Család: Araceae
Származás: Sri Lanka
Magasság: 10-25cm
Növekedés: Lassú
Elhelyezés: Középen
Világítás: Alacsony-közepes
Hőmérséklet: 24-28°C
pH: 6.5-7.5
Keménység: 3-14NK°
Tartás: Könnyű

cryptocoryne-beckettii-petchii-pot.jpg

Ültetni kisebb csoportokban érdemes, az akvárium középső tartományába. Kedveli a tápanyagokban gazdag talajt. Fényigénye alacsony, viszont az erősebb megvilágítást is jól tolerálja. Alapvetően zöld levelei vannak, de az akváriumban uralkodó körülmények(világítás erőssége, CO2 trágyázás, tápsózás) függvényében ezek vöröses-barnás színekben is pompázhatnak. Szaporítása az anyatőről leválasztott kis hajtások 4-5db-ból álló, csoportos ültetésével lehetséges.

37820077.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire bírják a cryptocorynek, különösen a becketti
az akváriumon belüli átültetést? Most sok fényt kap de kevésbé fényes helyre szeretném átteni
esztétikai okokból. a növény már kb 3 hónapja kifogástalan állapotban van és nő szépen.

Meg szabad kockáztatni dolgot?
 
Nálam van egy akvárium amiben kifejezetten sötét helyre van ültetve, és gyönyörű, viszont az átültetést nem nagyon szokta tolerálni (nálam), lassan tér magához, de aztán ha nincs hozzányúlva, szépen fejlődik.
 
feca101 said:
Nálam van egy akvárium amiben kifejezetten sötét helyre van ültetve, és gyönyörű, viszont az átültetést nem nagyon szokta tolerálni (nálam), lassan tér magához, de aztán ha nincs hozzányúlva, szépen fejlődik.
Köszi a gyors választ!

Még az érdekelne, hogy hogyan is lehet a crypteket szaporítani? Olvastam hogy az anyanövény mellé növő kis hajtásokat lehet levágni és átültetni
de ehhez szinte elkerülhetetlenül meg kell bolygatni az anyanövény körüli talajt. Nem sérti ez a növényt?
 
Megsérti, de ha óvatosan vágod le a hajtást és az anyanövény gyökerét kevésbé bolygatod, gyorsan kiheveri és meg sem fog látszódni rajta. Ha jól érzi magát gyorsan terjed ( persze saját magához képest ), és sok mellékhajtása van folyamatosan.
 
tibicuk said:
Nincs tapasztalatom,de szerintem simán.Lévén mocsári növény.


Köszi Tibicuk! Közben utánnanéztem simán tartható emersként, de az ADA katalógusban is szerepel Wabi tálban. Megpróbálom ;) !
 
Volt egy hatalmas, két éves beckettii tövem, ami szó szerint eltűnt az akváriumból. Két napig nem voltam itthon és erre jöttem haza. Az első gondolatom az volt, hogy valaki kiszedte a növényem, annyira abszurd volt a látvány. Gondolom ez a rettegett "crypto melting"és a garnélák eltakarították a hullákat. A töve még megvan, épnek tűnik, szerintetek van még esélye a növénynek? Az égvilágon semmi előjele nem volt a dolognak és nem is változtattam semmit mostanában, a hőmérséklet is állandó volt.
 
Kösz a biztató híreket. Érdekes módon csak az az egy növény tűnt el, pedig az akvárium tele van a fajtársaival és még C. balansae is akad. Gondolom ez arra utal, hogy valami belső öngyilkos hajlama volt a növénynek és nem a körülmények változása okozta. Az Otocinclusaim jól jártak, gyanúsan jóllakottan néz ki az összes.
 
Köszi a választ. Ahogy írtam is már nincsenek ott, az eladó javaslatára tettem, de gyanús volt, rákérdeztem és elültettem. Azóta már nőnek az új hajtások.

Véletlenül felkavarodott kissé az aljzat és ráültek a levelekre. Nem gond, vagy próbáljam letisztogatni őket?
 
Köszi a választ. Ahogy írtam is már nincsenek ott, az eladó javaslatára tettem, de gyanús volt, rákérdeztem és elültettem. Azóta már nőnek az új hajtások.

Véletlenül felkavarodott kissé az aljzat és ráültek a levelekre. Nem gond, vagy próbáljam letisztogatni őket?
Kicsit legyezgesd meg a leveleket, a por elnyeli a fény egy részét. A kötözéssel kapcsolatban az érdekelt, honnan jött az ihlet :) Valamiért nem lep meg, hogy egy eladótól(elnézést a kivételt képező kevesektől).
 
Allitolag a folyekon CO2 beakaszthat rendesen a crypto-nak. Az elmult idoben egy kicsit lelkesebben adagoltam a folyekony carbot es eleg ramatyul allnak szegenyek. Ma lesz a karbantartas es sokat le kell majd csipegessek. Remelem hamaroasan ossze szedi magat. Volt erre mar pelda evekkel ezelott(y)
 
Back
Oldal tetejére