• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crypto peninsula

Gabika

Tapasztalt kertész
Üdv mindenkinek,


Szeretném bemutatni az átrendezett akváriumomat.
Technika:

Akvárium: 70x40x45(magas)

Világítás: ATI Sun Power T5 4x24W -os felfüggesztett lámpa (most még csak 2 fénycső megy)

Szűrés: Eheim professional 3 2075 (1250 l/h)

CO2: nagynyomású rendszer, 10kg Linde palack, DIY külső reaktor, Aqua Medic mágnes szelep, Papillon reduktor, ADA visszafolyásgátló szelep

A CO2 körülbelül 120 bubi/perc.

Táptalaj: Tropica 2,5 liter

Általános talaj: JBL Manado 10 liter + ADA Congo dekorkavics 8 kg + ADA Aqua Gravel L, dekorkavics 2 kg

Tápozás: Green Aqua Macro + Micro (6 ml/nap) + Easy Carbo 4 lm/nap

A szűrőben egy két ADA Bacter Ball
A talajban ADA Multi Bottom általános táprúd a Crypto -nak

Növények:

Eleocharis acicularis 4 cserép
Vesicularia ferriei 'Weeping' 1 adag
Anubias Barterivar Nana 1 cserép
Bolbitis heudelotii 2 darab
Cryptocoryne beckettii ''petchii'' 2 cserép
Cryptocoryne wendtii ''green'' 2 cserép


Élőlények:

10 db Galaxy Razbóra
6 db Amano garnéla
20 db Red Cherry
 
Re: 126 literes akváriumom.

Nekem tetszik, szép lesz ha beindulnak a növények, csak így tovább :thumbup:
 
Re: 126 literes akváriumom

Köszönöm.
Én is remélem, hogy minden rendben lesz majd.
 
Re: 126 literes akváriumom

Sok sikert hozzá, szép lesz nagyon! :thumbup:
 
Re: 126 literes akváriumom

Szép lesz ez :) Az aki sima mezei vagy opti? Reméljük az alga elkerül messziről :)
 
Re: 126 literes akváriumom

Sima mezei aki.
Remélem eltűnnek az algák majd hamar.
 
Re: 126 literes akváriumom

Üdv,


Az akváriumom most 21 napos.
Némi algám még van, de nem súlyos a helyzet.
A növények szépen fejlődnek bubiznak is rendesen.

A kép:
http://www.flickr.com/photos/48636354@N ... 2/sizes/l/

4601396832_acc99e5f25.jpg
 
Re: 126 literes akváriumom

Szia!
Nagyon jó lesz az aki, jó a fák elredezése! ;) :thumbup: Ha nem gond, kérdeznék! :D
Növényeket hol szerezted be? Az elején keveselltem a növények mennyiségét, de ha nem változott azóta a terved, akkor tényleg szépen bebokrosodott ez a mennyiség is. Parvuláddal mi lesz? Látom visszavágtad. Mennyi idő kell neki míg újraéled?
 
Re: 126 literes akváriumom

Szép lesz az aki! Egy kis algásodáson idővel úrrá tudsz lenni.

Figyelj arra, hogy a "mezei kő", amit súlyozásnak használsz esetleg okozhat vizkémiai dolgokat az akiban... Az egyik általunk épített akiban is volt ilyen gyűjtött kő súlyozásnak, nem bizonyított tény, de gyanítjuk, hogy hozzájárulhatott az utólag egyébként megoldott algásodáshoz.
 
Re: 126 literes akváriumom

katroc said:
Szia!
Nagyon jó lesz az aki, jó a fák elredezése! ;) :thumbup: Ha nem gond, kérdeznék! :D
Növényeket hol szerezted be? Az elején keveselltem a növények mennyiségét, de ha nem változott azóta a terved, akkor tényleg szépen bebokrosodott ez a mennyiség is. Parvuláddal mi lesz? Látom visszavágtad. Mennyi idő kell neki míg újraéled?

Szia,

A növényeket a Tropicaltól vettem.
A mennyiség nem változott, nem vettem bele újakat.
Most a parvula már új hajtásokat is hozott szépen terjed, megjelent több új hajtás az ültetettektől 2-3 cm-re.
Szép zöldek az új levelek. Amúgy új hajtásokat nálam kb. a 8. naptól hoz.

Itt a kép a parvuláról. Nem a legszebb kép, előre is elnézést kérek, de jól látszik a fejlődése.
Némi alga is van sajnos :(
http://www.flickr.com/photos/48636354@N ... 6/sizes/l/
 
Re: 126 literes akváriumom

keymaker said:
Szép lesz az aki! Egy kis algásodáson idővel úrrá tudsz lenni.

Figyelj arra, hogy a "mezei kő", amit súlyozásnak használsz esetleg okozhat vizkémiai dolgokat az akiban... Az egyik általunk épített akiban is volt ilyen gyűjtött kő súlyozásnak, nem bizonyított tény, de gyanítjuk, hogy hozzájárulhatott az utólag egyébként megoldott algásodáshoz.


Köszönöm.
Igen olvastam a beszámolót az épített akváriumotokról.
Én is arra gyanakszom, hogy amiatt van algám, de hála Istennek nem vészes.
Szerencsére már nem sokáig lesz benne, mert már nem sok kell a fának, hogy lent maradjon.
 
Re: 126 literes akváriumom

Szép lesz! :thumbup:
Esetleg vehetnél bele még 2 cserép parvulát, hogy gyorsabban dúsuljon. A rajta levő alga (nem jól látszik, talán staghorn) szerintem CO2 hiány/eloszlás miatt van, nálam is ugyanez volt a helyzet.
 
Re: 126 literes akváriumom

Gabika said:
katroc said:
Szia!
Nagyon jó lesz az aki, jó a fák elredezése! ;) :thumbup: Ha nem gond, kérdeznék! :D
Növényeket hol szerezted be? Az elején keveselltem a növények mennyiségét, de ha nem változott azóta a terved, akkor tényleg szépen bebokrosodott ez a mennyiség is. Parvuláddal mi lesz? Látom visszavágtad. Mennyi idő kell neki míg újraéled?

Szia,

A növényeket a Tropicaltól vettem.
A mennyiség nem változott, nem vettem bele újakat.
Most a parvula már új hajtásokat is hozott szépen terjed, megjelent több új hajtás az ültetettektől 2-3 cm-re.
Szép zöldek az új levelek. Amúgy új hajtásokat nálam kb. a 8. naptól hoz.

Itt a kép a parvuláról. Nem a legszebb kép, előre is elnézést kérek, de jól látszik a fejlődése.
Némi alga is van sajnos :(
http://www.flickr.com/photos/48636354@N ... 6/sizes/l/



Köszi szépen! Akkor gondolom szép adagokat adtak tropicanal! Nekem 54l-be kéne majd növény, de látom bőven elég lesz a te általad is rendelt mennyiség! ;)
A parvula szép lesz, idő kell neki. Az meg hogy algás, benne volt a pakliban, többen is írták hogy visszavágás után rohadni kezd, majd alga. De az új hajtások majd kárpótolnak! :thumbup:
 
Re: 126 literes akváriumom

Köszi szépen! Akkor gondolom szép adagokat adtak tropicanal! Nekem 54l-be kéne majd növény, de látom bőven elég lesz a te általad is rendelt mennyiség! ;)
A parvula szép lesz, idő kell neki. Az meg hogy algás, benne volt a pakliban, többen is írták hogy visszavágás után rohadni kezd, majd alga. De az új hajtások majd kárpótolnak! :thumbup:

Szívesen.
Én sem hittem, hogy ekkora adagokat fogok kapni.
Le a kalappal a Tropicas csapat előtt. :thumbup:
 
Re: 126 literes akváriumom

Üdv mindenkinek,

Az akváriumom átesett az első metszésen.
Az alga még jelen van de nem vészes.
A halak és a garnélák kb.: 1,5 hét múlva kerülnek bele.

Íme a nyírás utáni állapot:

http://www.flickr.com/photos/48636354@N ... 2/sizes/l/

4626591602_9ae90dc96a_b.jpg



Megszeretném kérdezni, hogy ha van algám bekapcsoljam a másik kettő fénycsövet is vagy hagyjam még inkább csak kettővel?
 
Re: 126 literes akváriumom

Üdv mindenkinek,

Az akváriumból kikerült az a fránya kő.
Látható is a pozitív hatás jelei.
(halak és garnéla még nincsenek benne).
A mohákon és a parvulán lévő folálalgák már nem is annyira látszanak mint amikor a kő benne volt.
Szeretnék még egy két növényt belerakni.
Mi a véleményetek.
Egyenlőre Bolbitis heudelotii -t néztem ki tudom eléggé igényes növény de szerintem szép lenne benne ha megmaradna.
Lehet kicsi az esély de hátha?
Szerintetek?
 
Back
Oldal tetejére