• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crypto peninsula

Re: 126 literes akváriumom

Nekem bejön az aki, természetesnek hat, a bolbitises kép jó lett. Algád van?
 
Re: 126 literes akváriumom

Szépek a fotóid, jó a bolbitis is - bár még fiatal azért ilyen üde ;)
A total fotó is jól sikerült, nekem bejön, hogy egy kis vöröses szín is van, megbolondítja az akváriumot. Elszórva egy kis aljönényzet részlegesen jót tenne, és kicsit meg kellene regulázni a növényeket, hogy valami fazonja legyen. De tényleg jó ránézni ügyes vagy. :angel:
 
Re: 126 literes akváriumom

amit brilliant.love meg :D .

edit.....Kis ragyogó.szerelem.Ha kis hogyan mondja meg
 
Re: 126 literes akváriumom

Köszönöm :D Örülök, hogy tetszik.

inadsz said:
Nekem bejön az aki, természetesnek hat, a bolbitises kép jó lett. Algád van?

Van némi fonálalga, de nem jelentős a mohán van.

Elszórva egy kis aljönényzet részlegesen jót tenne, és kicsit meg kellene regulázni a növényeket, hogy valami fazonja legyen.

Van parvula , de nem tudom miért nől ilyen lassan.
A regulázást, hogyan érted?
Adhatnátok néhány tippet :) ,hogy hogyan nyírjam meg, hogy nézne ki jól.


Üdv,
Gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Az akvárium közepétől hátrafele tényleg jól néz ki, én el tudnék képzelni előre köveket, nagyjából mint Orpheus akváriuma...sokat dobna a látványon!
 
Re: 126 literes akváriumom

dekalabda00 said:
Az akvárium közepétől hátrafele tényleg jól néz ki, én el tudnék képzelni előre köveket, nagyjából mint Orpheus akváriuma...sokat dobna a látványon!

Én is gondolkodtam rajta csak nem tudom, hogyan bírnám elhelyezni, hogy jól is nézzen ki, meg melyik kő lenne jó.
Azon is gondolkodtam, hogy kisebb köveket kellene elhelyezni pl indiai megkövesedett fát venni és mondjuk azt kisebb darabokra törni és azokat szépen elhelyezni szerintem az sem nézne ki rosszul vagy juharlevél követ.
Vagy dekor kavicsot használni az előtérben, még nem tudom melyik nézne ki jól.
 
Re: 126 literes akváriumom

Szia.

Szerintem is jó ötlet volt a piros növény (az aranymetszésben van ;) ), a helyedben a bolbitis alatt valahol megnyírnám, mert úgy is kb. két új hajtás jön elő rajta idővel és a levágott részt elültetném az anya tő mellé, tehát egy kicsit bedúsítanám. Előtéri növényt is meg kellene egy kicsit sokszorozni (így egy kicsit hiányérzetem van), vegyél még jó pár cserép parvulát ;) . Mohát is fazonra kellene nyírni! Ezek már szerintem kissebb dolgok, hiszen ahogy látom a képeken, az aki nagyon jól üzemel :thumbup: .
 
Re: 126 literes akváriumom

Labirintkopoltyus said:
Szia!

A Bolbitis nagyon szép! ;) Irigykedem-irigykedem ;) Remélem enyém is majd ilyen szép lesz!

Üdv: András.


Köszönöm.
Biztosan a Tiéd is ilyen lesz vagy még szebb :thumbup:
Amikor vettem még anno a cserépben amiben jött csodálkoztam mert nem egy volt hanem két db volt benne.
Nem hittem volna. Köszönöm ezúttal is a webshop link moderálva srácoknak a szép növényeket :thumbup:
Remélem ilyen egészséges is marad a többi növénnyel együtt.

Visszatérve az előtéri részen gondolkodom még, hogy mi legyen.

Üdv,
Gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Üdv mindenkinek,

Ideírom, mert nem tudom hova nyithatnék topikot ebben a témában.
Nos a segítségeteket szeretném kérni.
Tudnátok e nekem olyan oldalakat ha lehet hazait, de külföldi is jó amelyek segítenek biotóp akváriumok tervezésében, berendezésében, hogyan kel kialakítani, stb



Üdv,
Gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Üdv,

Régen írtam már.
Az akváriumban megritkítottam a növényeket rendesen.
A jávai mohát szinte teljesen kiszedtem.
A helyére majd valószínűleg karácsony moha kerül, de lehet, hogy semmi, nem tudom még biztosan.
Azon is gondolkodtam már, hogy az előtérbe teszek dekor homokot vagy dekor kavicsot szerintetek jó ötlet?
A parvula nálam nem terjed annyira mint másnál ezért gondolkodom patakmeder kialakításában már csak valami jó ötlet kellene valami inspiráció.
itt a kép a jelenlegi helyzetről:
http://www.flickr.com/photos/48636354@N ... /lightbox/
Azért mutatom meg mivel már máshogy néz ki mint ahogyan a versenyre küldtem.
A Bolbitis az üveg falán csak azért van ott, mert nincs szívem kidobni na meg persze hátha jól jön még.
A növények szépek és egészségesek.


gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Nekem nagyon tetszik, igényes munka!!! A két esőztető egymással szemben nem okoz(ott) gondot?
 
Re: 126 literes akváriumom

De igen kezdetben még nem láttam előre.
Úgymond kioltotta egymást a két esőztető és nem jutott el úgymond "mindenhova" a flow rendesen.
Lehet hosszabb akváriumban jó, de nálam csak 70 cm hosszú.
Most, hogy a hátoldalra tettem kicsit felfelé irányítva jobb a co2 eloszlás is.
Hamarosan elkészül a külső reaktorom is Levi85 tervei alapján amit megosztott velünk a DIY topikban.
Remélem nekem is jól szuperál majd.

Addig is azon gondolkodom amit a fentiekben írtam.
Azon is gondolkodtam már, hogy az előtérbe teszek dekor homokot vagy dekor kavicsot szerintetek jó ötlet?
A parvula nálam nem terjed annyira mint másnál ezért gondolkodom patakmeder kialakításában már csak valami jó ötlet kellene valami inspiráció.

Üdv,

Gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Hali,

Nem akartam új topikot nyitni ezért itt kérdezem meg.
Tudnátok segíteni azonosítani a növényeket amiket Amano úr helyez el ebben az akváriumban.

NOA1ughz ... re=related


Üdv,

Gábor
 
Re: 126 literes akváriumom

Sziasztok,

Az akim átrendezésre kerül.
Mivel nem nagyon vagyok megelégedve a mostanival.

Az általános talaj és a dekorhomok elrendezése nagyából ilyen lesz felülnézetből:
http://www.flickr.com/photos/48636354@N08/5338761637/

A dekorkavics: ADA Aqua Gravel L
A dekorhomok pedig: ADA Congo dekorhomok (Congo Sand) SS

Cryptocoryne wendtii ''green''
Vallisneria nana
Eleocharis acicularis
anubias barteri nana "mini"
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Anubias barteri var. nana
Bolbitis heudelotii


Szerintetek jó lesz?
Minden építő ötletet szívesen fogadok.


Üdv,
Gábor
 
Back
Oldal tetejére