• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crypto erdő

pfg

Kertész szaki
Az első igazán növényes akváriumom, rengeteg növénnyel, nulla tervezéssel, csak úgy beültetve. Az akváriummal magamat akartam ki róbálni, na meg persze a technikát meg ismerni, tápozást kitapasztalni.

Technika:
2X24 W Hagen Glo armatúra
Eheim Ecco Pro 200 szűrő gyári töltettel.
Nagynyomású CO2 szett 2 kg palackkal. Papillon reduktor, AM mágnes szelep, DAZS bubiszámláló, a difiket cserélgetem, tödeltem :lol: , volt GA és DAZS is, végül ami bevált a GA japán kicsi difije.

Növények:
Anubias nana, Bacopa monnieri, Cryptocoryne bullosa , C. parva, C. undulata, C. wenditi „tropica”, Rotola rotundifolia, Valesneria spiralis.

Talaj: Sera Floradepot kb. 2 kg. rajta gyöngykavics.
Táp: GA Wellness csomag
A projekt 2009. augusztus 18-án indult és 2010. január 30-án ért véget.

Érdekesége az akváriumnak az előtérben látható Hemianthus micranthemoides szőnyeg. A C. bullosa egyik cserepében volt egy kis növény szál. Kb. 5 cm hosszú volt a szálacska, nem tudtam mi lehet, de szép zöld volt hát leültettem az előtérbe, és hát ez lett belőle.
Az új berendezésben már ez az 5 centis szálacska fedi a talaj 70%-át.

6676029_f1e5064ded257d543ff32e8a79adb798_m.jpg
 
nagyon jól néz(ett) ki :) lehet én vagyok a hülye, h nem vettem észre de szerintem nem írtad, hány literes. és még pár képet megnéznék róla ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére