• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Sziasztok!

Nekem is van az akimban 6db ilyen algázó.
De, van egy kis baj velük az utóbbi időben. Sajnos elkezdték bántani a Hydrocotyle Tripartita Japan növényemet, az új hajtásokat lerágják szerintem, de ami nagyon látványos, az az, hogy a szép leveleket is lerágják. Tehát nem szép kerek a levele már, hanem csúnya rágott, gondolhatjátok milyen szép. Illetve lehet tudja is valaki milyen szép tud lenne.
Már csak abban reménykedek, hogy majd a Hygrophila pinnatifida növényem új hajtásait nem fogja bántani, mert az akkor garantált költözés lesz számukra.

- Van valami jó módszer, esetleg kaja, amitől leszoknának eme jó szokásról?

- H
a mégis ki szeretném fogni (430L aki) valami okos ötlet, hogy lehet őket a legkönnyebben befogni, mert azért ekkora teknőben nem egyszerű feladat lássuk be!:DD

Köszönöm válaszotok!;)

Üdv.
Laci
 
Sziasztok!

Nekem is van az akimban 6db ilyen algázó.
De, van egy kis baj velük az utóbbi időben. Sajnos elkezdték bántani a Hydrocotyle Tripartita Japan növényemet, az új hajtásokat lerágják szerintem, de ami nagyon látványos, az az, hogy a szép leveleket is lerágják. Tehát nem szép kerek a levele már, hanem csúnya rágott, gondolhatjátok milyen szép. Illetve lehet tudja is valaki milyen szép tud lenne.
Már csak abban reménykedek, hogy majd a Hygrophila pinnatifida növényem új hajtásait nem fogja bántani, mert az akkor garantált költözés lesz számukra.

- Van valami jó módszer, esetleg kaja, amitől leszoknának eme jó szokásról?
- Ha mégis ki szeretném fogni (430L aki) valami okos ötlet, hogy lehet őket a legkönnyebben befogni, mert azért ekkora teknőben nem egyszerű feladat lássuk be!:DD

Köszönöm válaszotok!;)

Üdv.
Laci
Nekem 2 van a 72 literesben nyagyon szeretik a sera vipachipset a mikroban 2-3 percig kis porcelán csészében és vizben mikrozott karikára vágott uborkát régen a jávai mohámat kostolgatták de amiota plusz kaját kapnak azota nem bántják a növényeket.nem válnék meg tölük
 
Nekem is volt 6 darab az 500 literesbe, amire megnőttek egyre jobban áttértek az algaevésről a halkajákra, a növényeket nem bántották sosem, bár ennek oka lehetett, hogy spirulinát is kaptak bár nem kimondottan nekik szántam.
A befogásuk kemény téma volt, mert villámgyorsak és ha megneszelik, hogy rájuk vadászunk akkor eltűnnek mint a villám a növényesben. Nekem a sarkoknál sikerült megfognom őket két hálóval.

üdv
 
Kapnak halkaját ahogy eddig is (diszkoszkaja), algatabit is kapnak, de továbbra is látom, hogy eszik a növényeimet.:((
Valaki feltudja nekem vezetni, hogy melyik sziámi milyen algát eszik.
- van 3 fajtám, de nem tudom melyik milyen algát eszik.

Köszi.
u.i.: Lehet csökkentem a létszámot, vagy kiveszem és cserélem kicsikre, és alapból max 3 rakok bele.
 
Kapnak halkaját ahogy eddig is (diszkoszkaja), algatabit is kapnak, de továbbra is látom, hogy eszik a növényeimet.:((
Valaki feltudja nekem vezetni, hogy melyik sziámi milyen algát eszik.
- van 3 fajtám, de nem tudom melyik milyen algát eszik.

Köszi.
u.i.: Lehet csökkentem a létszámot, vagy kiveszem és cserélem kicsikre, és alapból max 3 rakok bele.


Szerintem sziámi algázo valodi csak egy fajta van amelyiknek végig fut a fekete csik az egész testén a farokuszoján is Nekem ilyen van és ö a sera algatabit szereti a hikari algát nem igazán a hamis sziámi algázot nem ismerem .Itt a forumun is a Tomi irt rola de már régen, ird be a googléba és talán rájössz milyen halad van ALGAEVŐ PONTYFÉLÉK THAIFÖLDRŐL - TUDNIVALÓK - AKVÁRIUM MAGAZIN magazin - Hotdog.hu
 
Utoljára módosított:
Én 3 napja kaptam egy kifejlett 10cm körüli példányt, beletettem a 112l-esbe és láss csodát, ecsetalga nyekk:D Nagyon szépen legelészik és nekem úgy tűnik, hogy nem is olyan nyugtalan. Ha megijed akkor hirtelen bezúz a növények biztonságos fedezékébe. Egyelőre a jávai mohámon nem látom a fogyatkozás jelét, de hát csak 3 nap telt el, viszont a saggitariaról és anubiasról lassan teljesen eltűnik az ecsetalga. Néha látom, hogy pihenésképpen ráfekszik egy-egy nagyobb levélre. Azért a szaporodására kíváncsi lennék, de neten erről csak azt írták, hogy akváriumban nem szaporodik. Esetleg valakinek van valami tapasztalata vagy többletinfója ezzel kapcsolatban?
 
Mennyi ido alatt none meg egy kis peldany? 64L be gondoltam tenni 2 darabot aztan a kovetkezo atrendezesnel eladnam es vennek ujra kicsit. Kivitelezjeto ez 1 ev alatt? Vagy gyorsabban no?
 
Azén akváriumom 60x30x40 méretes. kettö van benne januárban 1 éve vannak itt de kb 7-8 honap alatt megnött 10 cm-re ketten vannak de nagyon aranyosak soha nem bántják a többi halat néha kergetöznek.szeretnek minden fagyasztott és lemezes tápot ha nincs elég alga.Nagyon nehéz kifogni öket mert igazi rakéták.Én nem válnék meg tölük.a jávai mohát legelte régen de a többi növényhez nem nyult.most egy kevés fonalalgám volt a moha között azt szépen kiszedegette közüle.jelenleg is kb 10 cm esek. de vigyázz hogy az igazit vegyed mert van hamis is
 
Na, ha már az orrom elé került ismét a topik, akkor gondoltam leírom ami azóta történt.
Tehát kifigyeltem melyik rágja a növényemet, és azt sikerült kiemelnem.
Hozzáteszem ez a ( Fonál zabáló, ezüst test és a farok uszony előtt egy fekete paca.)
Na ez a fajta sziámim rágta a növényt. Sikerült kivennem belőle 3db ból 2db példányt, de igazából a harmadikat már nem is nagyon akartam, mert a 3 közül is csak a legnagyobb rágta a növényt.

Ami kellett hozzá:
- nyugtatót bevenni
- 2 nagyobb méretű háló
- egy kis rész a nagy akváriumban a sarok felé
- és megpróbálni beszorítani, így vagy úgy.. de ennek ellenére is nagyon gyorsan kellett reagálni, mert a hálóból is pillanatok alatt kiszabadul.
Elkaptam a hálóval, és semmit sem kímélve kirántottam a vízből, mert kb 4x megszívatott, hogy kisurrant a hálóból.:D

Nagy nehezen, de sikerült, és most már nagyon sok hajtás van azóta azon a növényen!

Így a létszám csökkent kettővel.
3db eredeti sziámi
1db ezüst, farok uszony előtt fekete paca ( crossocheilus reticulatus [köszi vik.]:D)
1db hamis ami abban merül ki, hogy ugyan úgy megvan a testén a csík, de ennek közel nem annyira éles mint az eredetié, és ugye nem lóg bele a farok uszonyba a csík, hanem csak az uszony előttig.

Sok sikert azoknak akik nagy akiban akarják lehalászni, és főleg növényesben..:devil:
Én már megjártam ezt az utat, többször nem nagyon kérek belőle!:DD
 
Utoljára módosított:
101352.jpg

az ö neve sziámi ormányos márna .nekem ilyen van kettö.ök szeretik az ecsetalgát a fonalalgát, a vizben uszva a vizvöl is kajál láthatatlan moszatot
 
Sziasztok!

Az utóbbi időben az akiban levő 2 sziámi közül az egyik elég furcsán viselkedik.

- sokszor felúszik, és a felső leveleken fekve tölti az időt, amit korábban nem tett
- nyitva tartja a száját, úgy úszkál
- néha "csobog" a vízfelszínen

A csíkja szép fekete.

Eközben a másik ugyanúgy viselkedik, mint eddig ugyanabban a vízben. 100 literes low-tech akiban vannak guppikkal és ancikkal már vagy másfél éve, de ilyet nem produkáltak eddig. Tud valaki tippet adni, mi lelhette?

Előre is köszönöm!
 
Ez gyakori a sziämiknäl,idősebb peldänyok tele eszik magukat es utána mehet a szieszta!
 
Köszönöm! Remélem tényleg csak ez a helyzet, mert kicsit ijesztő, hogy folyton nyitva van a szája, mintha valami a torkán akadt volna :S
 
Szerintetek van különbség a sziámi algázó és a vietnámi algázó között? A helyi "halas" boltban vannak olyan sziámi-szerű halak, amelyeket fonál algázó, más néven vietnámi algázóként árulnak. A neten rákeresve nem sok mindent találtam. Nem tudom, hogyan jött a név, a boltos sem tudta megmondani. Olyan jó amikor hozzá kicsit sem értők árulnak díszhalakat.
 
Szeretném megosztani hogy ha elfogyott az alga és ne a növényeket kostolgassa akkor mit adjunk enni nekik. 2 honapja vannak amano garnéláim is.Nekik betett mikrozott spenotot és csalánt nagyon szeretik a spenotot és a csalánt puhára mikrozom ,még a vizben uszkálo maradékot is elkapják
 
Az ezüst fonalalgázó is eszi a jávai mohát és társait? Sziámi algázóm is van, nagyot segítettek az ecsetalga eltüntetésében, de a fonalalgához nem nyúlnak... Viszont a sok szép moha (karácsony, jávai) szépen lassan eltűnt, elhalt. Szeretném megtudni, hogy melyik a felelős a két hal közül.
 
szerintem az ezüst fonalalgázo a ludas , ha kapnának egyéb nekik valo enni valot az algán kivül akkor nem ennék meg a mohát. a sziámi algázom nem eszi az biztos pedig szép a jávai mohám és kapnak a halak és az amano garnélák 2-3 naponta mikroba fött spenotot , nagyon szeretik még a kékpajzsos páncélos harcsák is rá cuppannak.
 
Nálam Staghorn volt, azt szépen lelegelte a Sziámi, viszont az Ecsetet nem akarja eltüntetni, igaz csak az egyik növény 2-3 eldugott levelén látok -addig jó, tudom... :rolleyes: Bár ma került be mellé 3 halacska, mit ne mondjak teljesen fellelkesült -mert egy hónapja kb. már csak egyedül volt a medencében, átlakítás miatt- eddig se volt lusta, de azóta úgy tisztogat mint valami született háziasszony... Reméljük az ecset is szemet szúr neki... :D
Régebben mikor voltak Sziámiaim -mondjuk ők nem is kaptak külön zöld eleséget- , de a Jávait úgy lebombázták, hogy alig bírt utána magához térni... :confused:
 
Back
Oldal tetejére