• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

nekem nem volt ilyesmi gond velük. mástól azt hallottam, a garnikat basztassa :) de nálam ilyesmit se csináltak. aztán persze lehet, hogy az otok azért húzódtak félre egész napra a vége felé már, mert ezek randalíroztak odabenn...
 
nekem nem volt ilyesmi gond velük. mástól azt hallottam, a garnikat basztassa :) de nálam ilyesmit se csináltak. aztán persze lehet, hogy az otok azért húzódtak félre egész napra a vége felé már, mert ezek randalíroztak odabenn...

Hát nem egy hülye hal,esélyem nincs kifogni egy növényesben:)most hogy elbújt,egyből visszatért az élet az akiba.mennie kell...:shifty:
 
Kb egy hónapja lakik 1db a 98 literesemben.eddig teljesen szépen éldegélt,de az elmúlt egy hétben két változás is történt.Először is rászokott a granulátumra és a fagyi kajára.ő is fent van a víz tetején etetéskor.ez igazából nem gond.A gond az,hogy két napja agyon terrorizálja az otokat,ma pedig rászállt a galaxykra is(etetéskor béke van,előtte utána terror).Olyan mintha területet védene,csak épp a legforgalmasabb pontot nézte ki magának.Kinek mi a tapasztalata?kinövi a hülyeséget,vagy távolítsam el őt?
Nálam is hasonló volt a helyzet. Amikor kivettem őket, mindenki (pl. az otok is) a szokottnál látványosabban elöl voltak, ettek játszottak, stb. Nálam volt mikor agresszívabbak voltak, volt mikor kevésbé, de teljesen sosem volt peace time.
 
Kb egy hónapja lakik 1db a 98 literesemben.eddig teljesen szépen éldegélt,de az elmúlt egy hétben két változás is történt.Először is rászokott a granulátumra és a fagyi kajára.ő is fent van a víz tetején etetéskor.ez igazából nem gond.A gond az,hogy két napja agyon terrorizálja az otokat,ma pedig rászállt a galaxykra is(etetéskor béke van,előtte utána terror).Olyan mintha területet védene,csak épp a legforgalmasabb pontot nézte ki magának.Kinek mi a tapasztalata?kinövi a hülyeséget,vagy távolítsam el őt?
Nekem 2 van és ök néha kergetöznek. együtt uszkálnak az otokkal söt az otok van amikor a hátukra ülnek. Január végétöl vannak itt. nagyon szeretik a mikroba pár percig kezelt uborka szeletet, nem igazán van alga az akiban a fagyasztott artemiát.vizibolhát a fehér szunyoglárvát. vegyél hozzá még egyet és talán akkor nem lesz egyedül nekem 72 literben vannak kb. 8 cm re nöttek meg . sokszor a nagyobb leveleken pihennek .azért látom öket a levelek szélein eszegetni is.
 
Viselkedés: Eléggé társas,
Azért ne felejtsük el,hogy ez egy társas hal!
Ha többen vannak lehet egymással lesznek elfoglalva és nem ba...ják a többi halat!
Nekem jelenleg 6 db van belőle!
2 db kifejlett 10cm-es és 4 5cm-es!
Az otokat nem piszkálják!
 
Az ADA akváriumokat elnézve azt láttam, hogy kb 200 literenként volt 1! sziámi.
Még a giga méretű Sumida akváriumokban sem volt több inkább kevesebb. Gondolom ez sem volt véletlen.
Szerintem túl sokat akarunk betenni a relatív kis méretű akváriumainkba. Ezért van a sok kergetőzés és moha pusztítás is.
 
Utoljára módosított:
Nálam most egy kisebb került be, ő még tök békés. Piszmog az algán és elvan az otokkal, ha legel egy kis riccardiát nem baj, legalább nyírnom nem kell :)
 
Sziasztok!

Szerintetek Sziámi algaevő bánthatja az Amanda lazacokat? Csak mert elég drasztikus a méretkülönbség :confused:
 
Sziasztok!
Nem rég indítottam újból az akimat,és utána megjelent a fonalas alga vettem 2 sziámi algaevőt,az alga el is tűnt teljesen,de most már a növényeim látják a kárát főleg a papagájvirágom+Alternanthera reineckii lilacinám szinte megkopasztják ezeket a nővényeket,pedig kapnak eleséget,de folyton éhesek. :(

Mit lehet tenni,hogy ne kopasszák meg a növényeimet?
 
Nálam csak a jávai mohát csocsálták de én nem bántam . probálj meg más növényt választani igaz ezek a növények nekem nincsenek minden másnapteszek be nekik egy ujnyi uborkát amit megpuhitok a mikroba egy kávés csésze van rendszeresitve neki kb 2-3 percre teszem be kevés vizzel , aztán lehütöm majd ak akiba megy , lemegy az aljára és azon csámcsognak napközben. ki lehet probálni hátha jobban bejön nekik mint a növények
 
Nálam csak a jávai mohát csocsálták de én nem bántam . probálj meg más növényt választani igaz ezek a növények nekem nincsenek minden másnapteszek be nekik egy ujnyi uborkát amit megpuhitok a mikroba egy kávés csésze van rendszeresitve neki kb 2-3 percre teszem be kevés vizzel , aztán lehütöm majd ak akiba megy , lemegy az aljára és azon csámcsognak napközben. ki lehet probálni hátha jobban bejön nekik mint a növények

Köszi a segítséget megpróbálom,mert kedvelem őket,de a párom ezeket a nővényeket szereti és ha nem lesz változás akkor sajna halaknak kell menni.
De remélem az ubi jobban fog tetszeni nekik. :)
 
Sziasztok!
Nem rég indítottam újból az akimat,és utána megjelent a fonalas alga vettem 2 sziámi algaevőt,az alga el is tűnt teljesen,de most már a növényeim látják a kárát főleg a papagájvirágom+Alternanthera reineckii lilacinám szinte megkopasztják ezeket a nővényeket,pedig kapnak eleséget,de folyton éhesek. :(

Mit lehet tenni,hogy ne kopasszák meg a növényeimet?
sokkal többet segitenek a fonalas algamentesitésben , probálj meg mikroban puhitott uborkát vagy cukkinit adni nekik ha mikrozod akkor nem romlik meg hamar akár 1 napot is bent lehet és akkor talán azt eszegetik nem a növényeket
 
Már dobtam be nekik,elsőként csak nézegették utána az anci ment oda legelsőnek+ottoék,utána kóstolgatták a sziámiék is remélem beválik,de nézem a gébeknek is ízlik.
 
örülök mert lehet hogy a fonalasalga közben elöjön ujra ha a kiválto ok nincs megszüntetve.és a sziámiak azt is rendbe teszik folyamatosan. lehet hogy nekem is lenne ujra mindig látom hogy a cryptok leveleinek a szélén mennek végig takaritanak.
 
nálam is teljesen békések voltak, egymást vadul kergették (játszottak, elég mozgalmas életük van) de mást nem bántottak... (állítólag a hamis ormányos agresszív...) ezzel a pörgő temperamentummal persze így is őrületbe tudják kergetni a nyugisabb lakókat... -ezért is kellett távozniuk + eltüntették a jávaimat... :banghead::D kifogni szinte esélytelen... ugrálni szeretnek, mondjuk a rendes aksimból sosem akartak szökni, de egyszer ahogy tisztítottam őket a vederből ugrott ki... szerencsére észrevettem és visszakerült... :) nemrég külön tettem őket egy kis karantén és nevelő akváriumba ameddig el nem tudtam adni és ahogy molyoltam mellettük az egyikük gondolt egyet és kiugrott a vízből, laza 30 cm-t... :eek: beáll a vízfelület alá függőlegesen 1-2 cm-rel, aztán kilő mint a rakéta... :) lökött... :) ecsetalga ellen vettem őket ANNO -ügyes kis szolgálatot végeztek... ;)
 
nálam is teljesen békések voltak, egymást vadul kergették (játszottak, elég mozgalmas életük van) de mást nem bántottak... (állítólag a hamis ormányos agresszív...) ezzel a pörgő temperamentummal persze így is őrületbe tudják kergetni a nyugisabb lakókat... -ezért is kellett távozniuk + eltüntették a jávaimat... :banghead::D kifogni szinte esélytelen... ugrálni szeretnek, mondjuk a rendes aksimból sosem akartak szökni, de egyszer ahogy tisztítottam őket a vederből ugrott ki... szerencsére észrevettem és visszakerült... :) nemrég külön tettem őket egy kis karantén és nevelő akváriumba ameddig el nem tudtam adni és ahogy molyoltam mellettük az egyikük gondolt egyet és kiugrott a vízből, laza 30 cm-t... :eek: beáll a vízfelület alá függőlegesen 1-2 cm-rel, aztán kilő mint a rakéta... :) lökött... :) ecsetalga ellen vettem őket ANNO -ügyes kis szolgálatot végeztek... ;)


az enyémek most is megvannak. most is a sessiliflora vékony levelein mennek végig .még ök nagyon békések a serpákat nem zavarják a száguldásukkal.viszont az uborkát felváltva a gurámival csámcsogják. söt ha megy oda a gurámi akkor eliszkol mintha félne töle.most nem legelik a jávait.
 
tegnap rendeztem az akváriumot uj talaj meg nővények persze ki kellett a halakat is vadászni. de a sziámit könnyebben ki lehetett fogni mint a zebradániot. csal nagyobb hálo kellett hozzá
 
Back
Oldal tetejére