• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Sziasztok!
Jelenleg nincs gondom ezekkel a halakkal!
3db van most belőle és legalább 3-4 évesek!
Mióta kevesebbet etetek és 3 nap van ami böjt nap azóta látom őket ténykedni is!:)
Gondolkodok még 3db beszerzésén!
 
Sziasztok!
Jelenleg nincs gondom ezekkel a halakkal!
3db van most belőle és legalább 3-4 évesek!
Mióta kevesebbet etetek és 3 nap van ami böjt nap azóta látom őket ténykedni is!:)
Gondolkodok még 3db beszerzésén!
Nekem is volt két kisebb példányom, de agresszívnak tűntek. Az otokat, garnélákat is folyamatosan piszkálták és ha jól tudom, később csak fokozódik náluk ez a dolog. Menniük kellett.
 
Én nem vettem észre,hogy a 3 db sziámi a 11 db oto bármelyikét piszkálta volna!
De tény,hogy volt egy zűrös időszakuk!
Most normálisan viselkednek!(y)
 
Sziasztok!

Meg szeretném dicsérni a topik névadóját. Egy nagy (10cm-es) példány egy hét alatt lelegelte egy bő 400l aksiból az ecsetalgát, pedig volt elég sok. Szó volt róla itt hogy a fonalgát és a mohát is megeszi egyenlőre nálam nem sőt figyelem és ha fonalalgához ér továbbáll.
 
Valaki tapasztalt már olyat hogy a Sziámi csigát eszik?
Én éppen ma arra lettem figyelmes, hogy felkap egy csigát és elkezdi a házából kiszippantani. Ez több percig tartott, majd elejtette és többször újra felvette.
Meg is örökítettem:

P1110066.JPG
 
Sziasztok!
Nálam is bekerült bruttó 42 literbe egy fiatal kis sziámi kb. 3 hete, mert elöntött az ecsetalga, fonál alga és még ki tudja, hogy mi (nem nagyon volt kedvem és időm nézegetni). Mindenkinek csak ajánlani tudom! Ecsetalga gyakorlatilag nincs, pedig a parvula mini szálai tele voltak vele, ezen kívül az összes zavaró alga eltűnt. Ami maradt, az egy kis zöld pontalga és néhol barna alga. Néha Otonak képzeli magát és együtt úszik velük, de nagyon szelíd hal, tényleg mindenkinek ajánlom. Nagyon bánom, hogy eddig nem volt ilyen halam!
 
Sziasztok.Január vége ota van 2 sziámi ormányos márnám.72 literesbe vettem az ecsetalga miatt még picik voltak, de azecsetalgát megszüntették nagyon rövid idö alatt,Május elején jöttek a kis törpe szivoharcsák 4 en mert a hydrocotyle levelein a barna alga megjelent,igazi kis rendmániásak alga terén,de sohasem bántja a sziámi a kis otokat,viszont a jávaimohát megritkitotta,kb 10 cm esek de jolérzik magukat nálam.
 
Sziasztok!

Nálam is rendesen elrendezték az ecset algát..pedig csak kettő kb. 6 centis példány van egy 160-as akváriumban viszont amikor elfogyott az alga rászoktak a növényekre az egyiket teljesen le is legelték annyira ízlett nekik!:)
 
Az enyém péntek este költözött be az akváriumba. Vasárnap reggel ha jól láttam egy galaxy kiúszott a növények közül (pihenőhelyük lámpakapcsolásig), egy egyenesen neki a sziáminak. Párszor elkergette a kis galaxy a sziámit. Szinte egész nap fel-le úszkált, nyolcasozott, szemlélte a vízfelszínt. Hétfőre lenyugodott és ekkor láttam először enni. Egy hulló halkaját is elkapott és kóstolgatta az ecsetalgákat. Mostanra pedig elég falánk lett. A halakkal is jól kijön már, nem vettem észre, hogy zavarnák egymást. Vannak oto-im is, néha velük úszik.
 
A sziámi ormányos márnáim /2 van/ 4 otom igen van amikor együtt usznak. megeszi a fagyasztott arthemiát fehérszunyoglárvát a mikroba elöfözött uborkaszeletet , muszáj kapniuk mert csak zöld pontalgát látok azt is keveset. és a száraz lemezes serát is.Az enyémek januárba kerültek az akiba és nagyon jol vannak.most kb 8 cm esek.valoszinü nem lesznek nagyobbak már,
 
Kb egy hónapja lakik 1db a 98 literesemben.eddig teljesen szépen éldegélt,de az elmúlt egy hétben két változás is történt.Először is rászokott a granulátumra és a fagyi kajára.ő is fent van a víz tetején etetéskor.ez igazából nem gond.A gond az,hogy két napja agyon terrorizálja az otokat,ma pedig rászállt a galaxykra is(etetéskor béke van,előtte utána terror).Olyan mintha területet védene,csak épp a legforgalmasabb pontot nézte ki magának.Kinek mi a tapasztalata?kinövi a hülyeséget,vagy távolítsam el őt?
 
Back
Oldal tetejére