• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Bismarck said:
Sziasztok,

Sajnos, nekem is szépen lelegelték a jávai mohámat a Red Moor ágakról. A növény nagyon próbálkozik, de hiába, nincs esélye rendes leveleket hozni, csak ott ahol a közözés miatt még nem fértek hozzá a márnák. Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne a fa ágakat felkötözni? Esetleg más mohafaj?
Köszi
M

Sziámival nem lesz mohád, vagy csak egy moha szerű valamid lesz. Borzalmas rombolást csinálnak és féktelen az étvágyuk. Nagyon jó szolgálatot tesznek alga írtásal, de több kárt okoznak a növényekben.
 
viktorlantos said:
Bismarck said:
Sziasztok,

Sajnos, nekem is szépen lelegelték a jávai mohámat a Red Moor ágakról. A növény nagyon próbálkozik, de hiába, nincs esélye rendes leveleket hozni, csak ott ahol a közözés miatt még nem fértek hozzá a márnák. Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne a fa ágakat felkötözni? Esetleg más mohafaj?
Köszi
M

Sziámival nem lesz mohád, vagy csak egy moha szerű valamid lesz. Borzalmas rombolást csinálnak és féktelen az étvágyuk. Nagyon jó szolgálatot tesznek alga írtásal, de több kárt okoznak a növényekben.

Mivel nincs szívem bántani a halakat, így valószínű a megmaradt moha távozik a kisebb akváriumba. Red moor ágak "növényesítésére" van tipped?
Köszi
 
Dina80 said:
Sziasztok.
A sziámi ormányos márnát árulják repülő róka néven?
Én úgy tudom, hogy a hamis sziámi algázót árulják repülő róka néven. Én sajnos már többször befürödtem vele, mert a kereskedőnek lövése se volt, hogy a két hal nem ugyanaz.

Egyébként véleményem szerint csak kis korba eszik az algát. Nekem is volt a 60 literesben, épp a minap ajándékoztam el, már közel 10 cm volt, egész nap csak egy anubias levélen csücsült és várta az esti kajázást, de az alga közelébe se ment (pedig az rengeteg van).
 
Van hamis is. De szerintem ez nem a flying fox. Ez 3 különböző hal.
Inkább ott lehet a probléma, hogy néhány helyen rossz megnevezéssel árulnak halat.
 
Én vietnámi algázóként ismertem meg!
Egyik kedvenc halam!5db van az akimban, 1 10cm-es a többi6-8cm körüli!
Csapatban szoktak legelészni de sokszor lazsállnak!
Az artémiarákot,krillrákot nagyon szeretik!

Jani.
 
A hamis is nagyra nő?Kistestű(5-6cm) halakat szeretnék a most induló akiba.Ezt a mérete túlnövi mindkét faj?
 
"Ez alapján a sziámi algaevő csapatban szeret lenni, de egyedül vagy párban is tartható."

Ezt meg tudom erősíteni, ugyanis jó darabig nekem is egyedül volt egy 20 literesben 7-8 cm koráig. Majd a 280 literesben kapott 4 társat és nagyon jól elvoltak.
 
Emperor_ said:
"Ez alapján a sziámi algaevő csapatban szeret lenni, de egyedül vagy párban is tartható."

Ezt meg tudom erősíteni, ugyanis jó darabig nekem is egyedül volt egy 20 literesben 7-8 cm koráig. Majd a 280 literesben kapott 4 társat és nagyon jól elvoltak. Néha azért egymásnak ugrottak és csatáztak, ekkor az egyik elszürkült. Most olyan négy évesek és már nem piszkálják egymást. Néha még algázni is látom őket :D .

Olyat, hogy más halat bántottak volna még nem láttam. A legkisebb halam egy árva Amanda lazac nem több 2 cm-nél, a legnagyobb Sziámi olyan 13 cm-es.
Akkor simán összerakhatnám coryval meg otoval?
 
Dina80 said:
A hamis sziámi algaevő viszont agresszíven viselkedik fajtársaival szemben.
Ezt én is meg tudom erősíteni. Egy 60 literesben volt egy hamis és egy igazi sziámi algaevőm. A hamis állandóan kergette az igazit, szegény nem győzött bujkálni, az egész élete csak a menekülésből állt. De a corykat és az ancikat is molesztálta etetéskor. Én senkinek nem ajánlom a hamis verziót, csak megkeseríti a többi hal életét és még algát se eszik! :thumbdown:
 
Boooooo said:
Dina80 said:
A hamis sziámi algaevő viszont agresszíven viselkedik fajtársaival szemben.
Ezt én is meg tudom erősíteni. Egy 60 literesben volt egy hamis és egy igazi sziámi algaevőm. A hamis állandóan kergette az igazit, szegény nem győzött bujkálni, az egész élete csak a menekülésből állt. De a corykat és az ancikat is molesztálta etetéskor. Én senkinek nem ajánlom a hamis verziót, csak megkeseríti a többi hal életét és még algát se eszik! :thumbdown:
Véleményem szerint életér kérdése, hogy mennyire agresszívek. Nálam van a nagy medencében 4db, szépen felosztották maguk között a területet, a határszéleken van csetepaté de csak szigorúan egymásközt, más halra rá sem bagóznak. Persze nálam van búvóhely rendesen, ha akarnak akár napokra is el tudnak tűnni egymás látóteréből.
 
akkor jól megoszlanak a vélemények.Lehet inkább lemondok a vásárlásáról. :roll:
 
Sziasztok,

Lehetséges, hogy a márnák lerágják a növények új, fiatal hajtásait?
Az anubiasok friss hajtásainak legvége szabályosan eltűnik, de csak a legvége. Illetve az Ocelot green friss levelei is meg vannak csócsálva.
Köszönöm
:D
 
Nekem még nem fordult elő hogy ilyet tettek volna az anubiasaimmal,pedig jó régóta tartom mind a kettőt.
 
Back
Oldal tetejére