• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Az igazi sziámi nem agresszív a többi hallal, a hamis sziámi viszont igen! Sőt azok egymást is gyilkolják.
 
Tegnap kaptam 10 Bumblebee-t Szentgyo-tól, azt gondoltam az akim lakóival jól meglesznek. Panda, Otocinclus és két Sziámi ormányos. Tegnap egész este
az aki előtt ültem és örültem, mert a garnélák kezdték felderíteni a medencét és nem láttam a halak részéről sem aggasztó megmozdulást. Ma este viszont azt vettem észre, hogy az egyik sziámi bántalmaz egy kis "dongót", szegény még vergődött. Sajnos elkéstem a megmentésével. Azonnal elkezdtem a két sziámi eltávolítását, ez kb. két óra hosszát tartott és elvesztettem az akva vizének a 3/4-ét is közben, valamint találtam még egy áldozatot. A két rókát is sajnálom,
jelenleg egy 23 literesben vannak, ami méretüknél fogva ( kb. 7 cm ) alkalmatlan a tartásukra. Légyszi segítsetek az elhelyezésükben!!!!!!!
Előre is köszi, a szállítást megoldom.
 
Érdekes ez a hamis, nem hamis kérdés a sziáminál. Még nagyon régen olvastam ezt a cikket az Edakon és azóta is bennem van, hogy nehogy a hamisat vegyem. De igazat megvallva, még a boltokban nem is találkoztam a hamis változattal. Gondolom ez azért is van, mert az üzletek részéről se nagyon merül fel igény erre. Arra gondolok, hogy nagyobb kihívás lenne hamisat venni, mint az eredetit. :) Ez jutott eszembe a kérdésről.
 
Egy előző témában ( viewtopic.php?f=22&t=318 ) ecseteltem nektek hogy a garnéláimat valami terrorizálta. Arra jutottunk, hogy vagy az ancim vagy a sziámi ormányosom. Sajnos nem fog kiderülni melyik volt a ludas mert mind a kettőtől megszabadultam időközbe, de az biztos hogy azóta a garnélák teljesen rendbe vannak. Még a hiányzó végtagok is visszanőttek (irigylésre méltó tulajdonság :D). Én személy szerinte a sziámira tippelek. Kinézetre egyébként nem hamis volt. Legalább is véleményem szerint, de mivel igen nehéz megkülönböztetni a kettő fajtát egymástól nem mondhatom biztosra......
 
SZIasztok!

Nekem is régóta vannak siamensiseim, egy 160l es akvában, tele növénnyel, régebben volt fonalalga is , szépen bepuszílták örömömre,de az ecset algához nem nyúlnak, a garnélák sem....fagyasztott táppal és szárított algakockával etetem őket, néha a garnikkal együtt kapnak tölgy levelet is, azt imádják! A gondom csak az , hogy már nem az első esetem , hogy egy két példány el kezd fogyni, szinte csont soványak lesznek és elhullanak :cry: :shock: Eszenek rendesen, más hal nem bántja őket, és 4en vannak(voltak :cry: :cry: ) csak az akvában. Tápot nem használok az akvában, szóval mérgezés nem lehet...a szűrésem 1250l/h 130l vízre...ammónia nem lehet, főleg hogy más élőlény nem pusztul el...
Valaki észlelt már ilyesmit rajtuk???
 
Más hallal már jártam így. Megöregedtek a vége fele lefogytak és elpusztultak. Persze ettől még lehet betegség, de ők sem az erejük teljében úsznak át a másvilágra az életciklusuk végén.
 
viktorlantos said:
Más hallal már jártam így. Megöregedtek a vége fele lefogytak és elpusztultak. Persze ettől még lehet betegség, de ők sem az erejük teljében úsznak át a másvilágra az életciklusuk végén.

Értem, csak hogy ezek még csak 4-7cm es példányok..lett volna még idejük megöregedni...lehet a tenyészet volt beteg, túltenyésztett??? Vagy én nem tudom, 4 siamensisem járt már így..egyik sem érte el a végleges mnéretét. :(
 
5 db SAE-ból nálam 1 pusztult el hasonló tünetekkel, nem evett, bujkált, lesoványodott és vége lett. Kifejlett 12-13 cm-es, 4-5 éves példány volt.

Kaja, medence méret, szűrés nálam is OK. Nem tudtam mire vélni a dolgot :roll: .
 
Emperor_ said:
5 db SAE-ból nálam 1 pusztult el hasonló tünetekkel, nem evett, bujkált, lesoványodott és vége lett. Kifejlett 12-13 cm-es, 4-5 éves példány volt.

Kaja, medence méret, szűrés nálam is OK. Nem tudtam mire vélni a dolgot :roll: .


Minap az jutott eszembe, hogy lehet a kemény víz az oka??? Mert nálunk a lehető legkeményebb, szó szerint látni egy hét alatt mennyi víz párolog, mert látni a vízkő csíkokat a különböző vízállásoknál:(
/OFF: Amúgy ti, nyitott akinál nem küzködtök a vízkő nyomaival a felszín közelében???/
 
nálam most ketten vannak, másfél évesek lassan, de mostanság az egyik bújkál folyamatosan. néha 1-2percig előjön kergetőzik majd megint elbújik.
Amugy kb a jávai mohámon élnek :( többen is irták már:D rászoktak pedig nem akartam.
 
Feccc said:
/OFF: Amúgy ti, nyitott akinál nem küzködtök a vízkő nyomaival a felszín közelében???/

Óvatosan, ecetes zsepivel takarítsd meg. Sajnos előbb utóbb csúnya lesz. Egyébként vízszint szabályzó és/vagy lágyvíz a végeleges megoldás. ;)
 
Feccc said:
...
Minap az jutott eszembe, hogy lehet a kemény víz az oka??? ...

Lehet. De a többi 4-et nem különösebben érdekli, jó pár éve éldegélnek gond nélkül.
Sőt befogadtam egyet kb fél éve. Annak is kutya baja.

Én valamilyen egyedi emésztő rendszerbeli túlérzékenységre gondoltam. Esetleg rosszabb minőségű Vörös szúnyog lárva.
 
Emperor_ said:
Feccc said:
...
Minap az jutott eszembe, hogy lehet a kemény víz az oka??? ...

Lehet. De a többi 4-et nem különösebben érdekli, jó pár éve éldegélnek gond nélkül.
Sőt befogadtam egyet kb fél éve. Annak is kutya baja.

Én valamilyen egyedi emésztő rendszerbeli túlérzékenységre gondoltam. Esetleg rosszabb minőségű Vörös szúnyog lárva.

Hát, valószinűleg igazad van, lehet a fagyasztott kaják nem a legjobb minőségűek talán... :?
 
Sziasztok,

Sajnos, nekem is szépen lelegelték a jávai mohámat a Red Moor ágakról. A növény nagyon próbálkozik, de hiába, nincs esélye rendes leveleket hozni, csak ott ahol a közözés miatt még nem fértek hozzá a márnák. Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne a fa ágakat felkötözni? Esetleg más mohafaj?
Köszi
M
 
Back
Oldal tetejére