• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Bocsi de ezen most nagyot nevettem, az Éva név ritkán takar férfit - bár igaz nicknevemben ékezet nélkül van. :D
Hajlamos vagyok atfutni ilyesmin. Nincs ekezet, es egybe is van irva. Nem tertem meg ki ra reszletesebben. Meghat ha regen is de ciril az en nyelvem es meg mindig cirilul gondolkodom. Mai napig oroszra forditok sokmindent es ugy ertem meg igazan.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Bagoly ugye?

Igen, annak jó lesz! :ROFLMAO: Egy gyöngybagoly. Fiúk, rég nevettem ennyit!

Meghat ha regen is de ciril az en nyelvem es meg mindig cirilul gondolkodom

Így már értem, kicsit nehezebb dolgod van, hgy fordítgatnod kell.

De elmesélek egy sztorit, hogy lásd, hogy a magyar anyanyelvűeknek sem esik le minden elsőre, amit magyarul írnak le.

Amikor születtem, édesapám az NDK-ban dolgozott. Megtáviratozták neki az érkezésem, amely így hangzott: "Megszületett Évike". A kinti kollegáinak büszkén mutatta a sürgönyt, hogy megszületett az első gyereke, majd hozzátette: azért azt megírhatták volna, hogy fiú lett-e vagy lány!
 
Utoljára módosított:
Igen, annak jó lesz! [emoji23] Egy gyöngybagoly. Fiúk, rég nevettem ennyit!



Így már értem, kicsit nehezebb dolgod van, hgy fordítgatnod kell.

De elmesélek egy sztorit, hogy lásd, hogy a magyar anyanyelvűeknek sem esik le minden elsőre, amit magyarul írnak le.

Amikor születtem, édesapám az NDK-ban dolgozott. Megtáviratozták neki az érkezésem, amely így hangzott: "Megszületett Évike". A kinti kollegáinak büszkén mutatta a sürgönyt, hogy megszületett az első gyereke, majd hozzátette: azért azt megírhatták volna, hogy fiú lett-e vagy lány!
Szep :).
Akkor nektek is az elsok kozott volt mikrosuto meg videomagno. Talan audi 80 as is.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Itt már èn is fulladoztam a röhögéstől...[emoji38]
Emberek, ha már így összejött ez a baglyos-nagyfülű denevéres csapat, ha újra otthon járok üljünk be egy kávéra vagy pizzára valahová:)
Benne vagyok deee mikor es hol leszel majd otthon?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Click to expand...
Itt már èn is fulladoztam a röhögéstől...
Emberek, ha már így összejött ez a baglyos-nagyfülű denevéres csapat, ha újra otthon járok üljünk be egy kávéra vagy pizzára valahová

Benne vagyok szívesen én is. :)
 
Délelőtt kapott az akva egy jó erős karbantartást. Vízcsere (múlt héten sajnos kimaradt), nyírás itt-ott, alga vakarás. Hihetetlen, hogy a hogy a mohapárnák mennyi szötymőt magukba tudnak szívni.
Az üveg és a reineckii mini levelek pontalgásodnak. Tervezem Nitrát, Foszfát és Kálium tesztek beszerzését, vakrepüléssel nem emelném a tápozást a végtelenségig.

Kipróbáltam @rutilans által írt karfiolt. Az amanok rástartoltak, le se lehet vakarni róla - de hát ők haspókok, vagy Gombóc Artúrok. A szívósszájú népségnél is bejön, mind legelte. A cherrik - illetve kettő megkóstolta, aztán fujjogva odébb állt.

Hoztam pár képet is:

72.JPG 73.JPG

74.JPG 75.JPG

76.JPG 77.JPG
 
Ma reggel a kisebbik fonalalgázó már munkához látott, a mini fissi fácskákat tisztogatta nagy lelkesedéssel. A két nagy közül egyet láttam jobb hátul a susnyásban dekkolni. Estére a "kicsi" mellett az egyik nagy is úszkált elöl. Remélem a harmadik is jól van és a szégyenlősségen kívül nincs egyéb, ami visszatartja, hogy előjöjjön.
 
Ma vízcserénél gondoltam, kiporszívózom rendesebben a mohacsomóimat, le is szakítottam 2 telepet. Szerencsémre egyben megmaradtak a telepek, vissza tudtam ragasztani könnyen. A bal oldalon a Rotalák ismét kaptak pici nyírást, sűrítést.
A "tengeralattjárókból" továbbra is csak kettőt látok egyszerre, viszont nem tudom, hogy a 2 nagyobb közül mindig ugyanazt látom-e, vagy váltva jönnek elő.
Képzeljétek, az egyik Buce-m bimbóval lepett meg! Már nézegetem 3 napja, most már biztos, hogy nem levél! :)

80.JPG

81.JPG Tudom, a kép kissé vacak, a Buce kissé algás, de az enyém! És virágzik! :)

82.JPG Bezzeg ezt a Fissis oldalt sokkal könnyebb fotózni!
 
Az előtérben ismét nyírni kellett a reineckii minit, egész szép mezővé kezd alakulni. Az ecset kérdés pedig határozottan javulni látszik, az előtérben alig látni már, a virágzó buce is kezdi levetni a bundát magáról. A fonalalgázók látványosan legelnek. Zöld pontalga továbbra is van, most főként a leveleken látom.
Pénteken megrendeltem a vízteszteket (Kálium, foszfát, nitrát), meg por tápokat is, hogy azonnal tudjak adagolni, ha valamiből hiány lenne. Kálium és foszfát hiány sanszos, de majd kiderül. Na meg muszáj volt egy buce sp. red-et is hozzácsapni. :)

Pár vízcsere utáni kép:

83.JPG Picit közelebbről a susnyás, meg a buce:



84.JPG 85.JPG
 
Az előtérben ismét nyírni kellett a reineckii minit, egész szép mezővé kezd alakulni. Az ecset kérdés pedig határozottan javulni látszik, az előtérben alig látni már, a virágzó buce is kezdi levetni a bundát magáról. A fonalalgázók látványosan legelnek. Zöld pontalga továbbra is van, most főként a leveleken látom.
Pénteken megrendeltem a vízteszteket (Kálium, foszfát, nitrát), meg por tápokat is, hogy azonnal tudjak adagolni, ha valamiből hiány lenne. Kálium és foszfát hiány sanszos, de majd kiderül. Na meg muszáj volt egy buce sp. red-et is hozzácsapni. :)

Pár vízcsere utáni kép:

View attachment 43117 Picit közelebbről a susnyás, meg a buce:



View attachment 43118 View attachment 43119
A pont algára,(ahogyan @Nigro is írta itt a fórúmon) az lehet foszfát hiány is. De majd a teszt úgy is meg mutatja.
 
A pont algára,(ahogyan @Nigro is írta itt a fórúmon) az lehet foszfát hiány is. De majd a teszt úgy is meg mutatja.

Igen, a pont algából gondolom, hogy kevés lehet, meg abból, hogy több helyen szó volt arról is, hogy a nagy mennyiségű szűrőanyag is szereti elszipkázni a foszfátot. Hát nálam minimum 15 l szűrőanyag van a szűrőrekeszben, ebből 10 l substrat, a többi lávakő. Ja és a talaj emeléshez használt lávakövet nem is számoltam.
A kálium hiányra meg a hátsó steamek és némely reineckii mini levél lyukasodásából gondolok. Egyelőre 1 ml-t visszavettem a micro tápból, hátha relatív K-hiányról van szó. Vaktában nem adnék több macro-t.
 
Megérkeztek a várva várt tesztek, gyorsan pancsoltam is velük. A kálium teszt második fázisát picit nehéz volt értelmezni, de csak összejött. Nitrátot gondoltam, hogy nem kevés: 50, Kálium úgy gondoltam kevés, de nem: 15, Foszfát nem annyira vészesen kevés: 0,6, azért feltornázom 1-re. Makro-t nem adok majd pár napig, csak a foszfátot, vízcserekor pedig több vizet cserélek. (Most már van mivel, vettem még két 20 l-es vödröt).

Az új buce, amit küldtek a GA-s fiúk/lányok, nagyon szép, hatalmas bokor, rengeteg fiatal hajtással! Köszönöm @viktorlantos -nak és a csapatnak! Betelepítettem őket rögtön, egy hajtást letörtem sajnos amikor kivettem a növényt - nincs gyökér rajta - remélem megmarad.

88.JPG Az egyik tő új buce a szélesebb, sötétzüld levelével

87.JPG Nem kell sok és kibomlik a virág. Tegnap óta is sokat nőtt a bimbó.

És egy totál kép:

86.JPG Nem bírtam ki, hogy a völgyben lévő fára ne rakjak egy kis buce reded. :)
 
Megérkeztek a várva várt tesztek, gyorsan pancsoltam is velük. A kálium teszt második fázisát picit nehéz volt értelmezni, de csak összejött. Nitrátot gondoltam, hogy nem kevés: 50, Kálium úgy gondoltam kevés, de nem: 15, Foszfát nem annyira vészesen kevés: 0,6, azért feltornázom 1-re. Makro-t nem adok majd pár napig, csak a foszfátot, vízcserekor pedig több vizet cserélek. (Most már van mivel, vettem még két 20 l-es vödröt).

Az új buce, amit küldtek a GA-s fiúk/lányok, nagyon szép, hatalmas bokor, rengeteg fiatal hajtással! Köszönöm @viktorlantos -nak és a csapatnak! Betelepítettem őket rögtön, egy hajtást letörtem sajnos amikor kivettem a növényt - nincs gyökér rajta - remélem megmarad.

View attachment 43214 Az egyik tő új buce a szélesebb, sötétzüld levelével

View attachment 43215 Nem kell sok és kibomlik a virág. Tegnap óta is sokat nőtt a bimbó.

És egy totál kép:

View attachment 43216 Nem bírtam ki, hogy a völgyben lévő fára ne rakjak egy kis buce reded. :)
Az a nitrat rengeteg. Jol olvasom? 50mg/l?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az a nitrat rengeteg. Jol olvasom? 50mg/l?

Hát, most elbizonytalanítottál, ahogy megnéztem a skálát a cseppteszten, lehet, hogy nem jól olvastam le?
89.JPG a nyíllal jejólt szín volt, de így jobban megnézve, nem vagyok benne biztos, hogy melyik skálát kell néznem
 
Back
Oldal tetejére