• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Vízcsere kapcsán kipróbáltam a múltkor vett Dennerle nano aljzattisztítót, amikor vettem, kérdeztem @viktorlantos -tól, hogy működhet-e nagyobb vízoszlop esetén - nem fűztél hozzá sok reményt. No, puding próbája az evés, jelentem van elég felhajtóerő, a 3. pumpálásta jött is a víz. Találtam egy hozzá passzoló hosszabbító plexi csövet, pont leér így kényelmesen lehet vele mulmozni, egyszerűen tökéletes. Még a fissiket is ki tudtam porszizni vele, úgy hogy nem szakítottam le az egészet. Természetesen a nanoban is fogom használni.
A múlt héten az új nano indítása miatti időhiány okán egy vízcsere kimaradt, volt szmötyi rendesen. A Tripartiát likvidáltam a Reineckii mini közül, amióta betette oda a lábát, kiritkult a mini. A nagy nyírás még várat magára.
Az előszűrő szivacsokat viszont kicseréltem a sűrűbbre. A pumparekeszben lévő szivacsra is ráférne már egy alapos ganajozás..

Így nézünk most ki:

199.JPG
 
Nekiestem végre az ollóval ennek az akvának is. A jobb hátsó sarok és bal oldalon a Fissi bokrok voltak terítéken. Iszonyat mennyiségű mohát ritkítottam ki - metszettem meg. A legutóbb vett Buce tövet kivettem a sötétségből és látható helyre tettem.
Az előtérben a Reineckii mini nagyon le van gatyásodva valamitől. Kicsi, deformált leveleket hoz és olyan mintha elkopna, sokkal sűrűbb volt. Veszek neki táptabit a legközelebbi rendelésnél, hátha az a baja.

A Mini Fissi is ollóért kiált, de ahhoz ma már nem volt lelki erőm. Meg ha még 1 órát pancsolok a vízben, nem csak úszóhártyám nő, de biztos brekegni is kezdek. :p

No, ilyen most:

254a.JPG Igen, jól látjátok, az üvegről most nem takarítottam le az algát.
 
Ma nagyon ráértem, kapott egy kis átalakítást az akva. A Tigris Tankból kikerült fákkal, kövekkel került kiegészítésre a scape, illetve középen a völgyben lévő fát áthelyeztem, ezzel kinyílt a völgy. Így most sokkal jobban tetszik.
Az előtérben a reineckii mini-nek szerintem kálcium hiánya van. Amióta áttértem RO-ra és csapvizet nem adok hozzá, azóta kezdett el satnyulni, kiveszni, torz hajtásokat hozni. Mindenesetre a héten leálltam a micro és macro tápokkal, csak excelt meg foszfátot adtam.
Legközelebb a cserevízhez teszek csapvizet is, meglátom, változik-e valami.

:snaphappy:

211a.JPG
 
Ma nagyon ráértem, kapott egy kis átalakítást az akva. A Tigris Tankból kikerült fákkal, kövekkel került kiegészítésre a scape, illetve középen a völgyben lévő fát áthelyeztem, ezzel kinyílt a völgy. Így most sokkal jobban tetszik.
Az előtérben a reineckii mini-nek szerintem kálcium hiánya van. Amióta áttértem RO-ra és csapvizet nem adok hozzá, azóta kezdett el satnyulni, kiveszni, torz hajtásokat hozni. Mindenesetre a héten leálltam a micro és macro tápokkal, csak excelt meg foszfátot adtam.
Legközelebb a cserevízhez teszek csapvizet is, meglátom, változik-e valami.

:snaphappy:

View attachment 49772
Mennyi a kh-d?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem lehet, hogy az RO vízben alig van CO2, mivel állni hagyod?
A csapvízben pedig nagyon sok lehet. (Vagy nagyon kevés... például ahol nyílt ivóvíztároló "tavakban" tárolják, ott gondolom kevesebb, de ez Magyarországra nem jellemző?)

Ha korábban számottevő volt a nagy vízcserékkel bejutó C mennyisége, akkor lehet, hogy ezen a fronton is történt változás.

Reineckii elég kényes low techben, lehet, hogy ebből sok következtetést nem is igazán lehet levonni...
 
Utoljára módosított:
Nem lehet, hogy az RO vízben alig van CO2, mivel állni hagyod?
A csapvízben pedig nagyon sok lehet. (Vagy nagyon kevés... például ahol nyílt ivóvíztároló "tavakban" tárolják, ott gondolom kevesebb, de ez Magyarországra nem jellemző?)

Ha korábban számottevő volt a nagy vízcserékkel bejutó C mennyisége, akkor lehet, hogy ezen a fronton is történt változás.

Reineckii elég kényes low techben, lehet, hogy ebből sok következtetést nem is igazán lehet levonni...

Lehet az is simán, bár előtte is csak kb. 1/3 rész volt a csapvíz. A RO vizet igaz, hogy leengedem, hogy a cserére meglegyen, de fedetten áll, nem nyitva - ez nem tudom, számít-e valamit a CO2 megtartásában vagy sem. Viszont mostanában a mulmot is porszívóztam. Onnan is lehet kevesebb CO2. A TDS is kevesebb, mint akkoriban, amikor csapvíz is volt hozzákeverve. Azért gondoltam a kálcium problémára, mert elég sok a satnya, torz hajtás. Nem tudom, hogy CO2 probléma okozhat-e ilyet.
A lámpát is kb. akkor cseréltem le Chihiros A plus 451-re a COB-LED-ről, bár szemre nem tűnik kevésnek a fény.
Tényleg nem tudom, melyik tényező lehet a bűnös.
 
Lehet az is simán, bár előtte is csak kb. 1/3 rész volt a csapvíz. A RO vizet igaz, hogy leengedem, hogy a cserére meglegyen, de fedetten áll, nem nyitva - ez nem tudom, számít-e valamit a CO2 megtartásában vagy sem. Viszont mostanában a mulmot is porszívóztam. Onnan is lehet kevesebb CO2. A TDS is kevesebb, mint akkoriban, amikor csapvíz is volt hozzákeverve. Azért gondoltam a kálcium problémára, mert elég sok a satnya, torz hajtás. Nem tudom, hogy CO2 probléma okozhat-e ilyet.
A lámpát is kb. akkor cseréltem le Chihiros A plus 451-re a COB-LED-ről, bár szemre nem tűnik kevésnek a fény.
Tényleg nem tudom, melyik tényező lehet a bűnös.
Szia, reicki minitapasztalatom nekem annyi hogy nálam a legszebb formáját kb 1,5 évesen hozta, szereti ha megvan tépázva alsó leveleket törd le nyugodtan ha meg már hoz léggyökereket vedd ki vágd le az alját s mehet vissza nálam is voltak torz levelek meg ilyenek bagoztam se rá! sokminden lehet a ludas, lehet nemtetszett neki a fénycsere, néz meg egy hónap múlva! a képen amúgy nemlátszik hogy valami is torz lenne! (y)
 
Szia, reicki minitapasztalatom nekem annyi hogy nálam a legszebb formáját kb 1,5 évesen hozta, szereti ha megvan tépázva alsó leveleket törd le nyugodtan ha meg már hoz léggyökereket vedd ki vágd le az alját s mehet vissza nálam is voltak torz levelek meg ilyenek bagoztam se rá! sokminden lehet a ludas, lehet nemtetszett neki a fénycsere, néz meg egy hónap múlva! a képen amúgy nemlátszik hogy valami is torz lenne! (y)

Köszönöm a bíztatást!
Nélam eddig gyönyörűen fejlődött, nem győztem nyírni, visszasűríteni. Ha megnézed a múlt év végi képeimet, egy gyönyörű, tömött vörös szőnyeg volt az előtérben.
Most meg ilyen:

211b (1).JPG 211b (2).JPG
 
Köszönöm a bíztatást!
Nélam eddig gyönyörűen fejlődött, nem győztem nyírni, visszasűríteni. Ha megnézed a múlt év végi képeimet, egy gyönyörű, tömött vörös szőnyeg volt az előtérben.
Most meg ilyen:

View attachment 49811 View attachment 49812
Ezzel kapcsolatban, szerintem kérdezd meg @Pendulum -ot , mert szerintem ő tudna adni rá egy jó választ.:);)
 
Nem. Ferro-ra vagy csak szimplan folyekony vasra. Talalkoztam ilyesmivel az enyemben is. Stau is igy kerte a vasat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Én az ADA vasban gazdag táptabiját néztem, bennem is felötlött a vashiány, illetve, hogy a táptalaj kezd merülni esetleg, végtére is áprilisban lesz 1 éve, hogy elindult az akva. Vas tesztem pesrsze nincs. A Micro megy 2 ml/ adagban.
 
hmm olyan mintha nemvenne fel tápanyagot.. gatyán néz ki.. :facepalm:

Az az érdekes, hogy nem mindenhol ennyire gatya. Legelöl középen a leggázabb, 2 oldalt, illetve a mini fissi háta mögött egész normális méretű és formájú leveleket hoz. Az Indianba is oldalról vágtam le a magasabb részeket, azok teljesen OK-k voltak. Lehet, hogy ott árnyékosabb volt, és nem volt annyira kikényszerítve a tápanyag felvétel? Vagy ez elvetélt ötlet?
 
Back
Oldal tetejére