• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Szívesen! Még nem vettem ki a darabokat még mindig nem untak rá, szerintem folyamatosan rágták. Mondjuk az is igaz, hogy nagyon jó édes tök volt. Lehet, hogy a garnélák meg az otok édesszájúak? :LOL:
Szia!
Ezt a tökös kaját én is kipróbálom. Épp ma kaptam 3db-ot a szomszédtól. Holnap meg is kóstoljuk. :joyful:
 
Lehet, de akkor mi a magyarázat a sóska evésre?

Lehet, hogy ínyencek, és a pikáns ízeket is csipázzák. :D Reggel kivettem volna a sütőtök maradványokat, de nem volt mit.

Fél délelőtt az akvában matattam, megnyírtam az előtérben a reineckii minit, a nyesedékkel tovább sűrítettem a terepet. Az előtérbe szabadult, és lelkesen terpeszkedő moha csomókat kiszedegettem. Az acicularist is megnyírtam kicsit, meg kiporszívóztam közüle a pár elszbadult sütőtök rostot.

57.JPG
 
Géb asszonyság kitolt velem. A sütőtökös fotó óta nem láttam, hiába lestem, gondoltam elbújt valahová. Az akvárium hátsó részét nézegetve, valami a technikai rekeszben megmozdult. Naná, hogy a géb volt az. Úgyhogy tecnikai rekesz szétszed, gébvadászat indul - persze csak a kis kerek garnélaháló fér be oda.. Szerencsére viszonylag hamar sikerült elkapnom a grabancát, és visszatoloncolni a nagy közös lébe. Persze, ha már ott jártam, meg a vadászattal jól felkavartam a leülepedett szmötyit, ki is takarítottam a finom szűrőszivacsot, meg kiporszívóztam az egészet. Hát, szó mi szó, ráfért. Szerencsére nem a szűrőanyagra ugrott.
 
Köszönöm szépen! :joyful:

Mutatok egy honnan indult az akva április táján képet. A fényképész tudományom akkor még a béka feneke alatt volt 6 méterrel - mára talán elértem a béka szintet. :LOL:

63.JPG


És a most (kis nyírás, hajzat igazítás után - nem vágtam vissza durván a hygrophilát, csak egy csipetnyi fazonírozást kapott, tetszik, ahogy elfekszik a víz színén) megemelt lámpával, így nem ég ki a jobb sarok.

64.JPG

És egy majdnem felülről:

65.JPG
 
Ismét történt egy pici alakítás, középről az anubias, ami eddig takarta az átlátást a völgyön, átkerült bal elölre a fissi bokrok alá, ismét egy jó kis nyírás is ráférne az akvára, de most ez fért csak bele.

View attachment 42023
Nagyon tetszetös kis akvarium, örülnenk egy fotonak, ahol a hatter megvan vilagitva es atlatni a kis völgyön, tuti szep lenne!(y)
 
Nagyon tetszetös kis akvarium, örülnenk egy fotonak, ahol a hatter megvan vilagitva es atlatni a kis völgyön, tuti szep lenne!

Köszönöm a dícséretet, meg az ötletet is a háttér megvilágításával. Eddig a hátsó megvilágítású képeket úgy csináltam, hogy az üvegre irányítottam a lámpát, de most, hogy ezt írtad, bevillant, hogy a tetőtéri gipszkartonra (ez a háttér) íráyított fénnyel is lehetne fotózni.
Íme az eredmény:

71.JPG
 
Valahogy ez a napló is kimaradt. Elismerésem. Belelapozgattam nem semmi változáson ment át. Szakítok időt a végiglapozgatásra.
Jól látom a halakat benne? Kubotaiak? Ez a faj a következő kiszemelt példány :)
 
Jól látod, 10 kicsi zöldike is úszkál gyöbgydániók és urok társaságában. Nekem is nagy kedvenceim.
Én is már nagyon várom a hétvégét. 10db-ot szeretnék az egy szép csapat lenne. nagyon megtetszett az összeállításod, mind színekbe,mind fajokra. Látszik benne a sok szeretet és gondoskodás.
 
Én is már nagyon várom a hétvégét. 10db-ot szeretnék az egy szép csapat lenne. nagyon megtetszett az összeállításod, mind színekbe,mind fajokra. Látszik benne a sok szeretet és gondoskodás.

Köszönöm, igyekszem szeretgetni a növényeket is, meg az összes többi lényikét is benne. Először valami piros halat nézegettem a meglévő dániók és urok mellé, de túl sok lett volna szerintem, aztán megláttam a Kubotait, ésnem volt kérdés, hogy velem jönnek-e.

A halukat a barlangosba szánod?
 
Köszönöm, igyekszem szeretgetni a növényeket is, meg az összes többi lényikét is benne. Először valami piros halat nézegettem a meglévő dániók és urok mellé, de túl sok lett volna szerintem, aztán megláttam a Kubotait, ésnem volt kérdés, hogy velem jönnek-e.

A halukat a barlangosba szánod?
Lenyiket?? Te Nő vagy? Bocsass meg nem tudtam.
Nem abba szanom abba nagyok lennenek, es elvinnek az aranyt. Urok vannak benne. Anonymousba mennek, amint kitudom venni belole a gyemant neonokat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lenyiket?? Te Nő vagy? Bocsass meg nem tudtam.
Nem abba szanom abba nagyok lennenek, es elvinnek az aranyt. Urok vannak benne. Anonymousba mennek, amint kitudom venni belole a gyemant neonokat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Henrik, ezen en is behaltam, nekem valahogy leesett az evavigh, de mindig van uj a nap alatt, ahogy rakerdeztel... kegyetlen egy manus vagy, nagyon birlak!:)
Megnevettettel.
 
Köszönöm a dícséretet, meg az ötletet is a háttér megvilágításával. Eddig a hátsó megvilágítású képeket úgy csináltam, hogy az üvegre irányítottam a lámpát, de most, hogy ezt írtad, bevillant, hogy a tetőtéri gipszkartonra (ez a háttér) íráyított fénnyel is lehetne fotózni.
Íme az eredmény:

View attachment 42059
Jo lett, kicsit meg több feny es tip-top lesz!
 
Henrik, ezen en is behaltam, nekem valahogy leesett az evavigh, de mindig van uj a nap alatt, ahogy rakerdeztel... kegyetlen egy manus vagy, nagyon birlak!:)
Megnevettettel.
Hat kosz. Eszembe sem jutott ilyesmi. Valahogy a nevben nem kerestem nevet. Denever avatar... Meglepodtem. Nem mintha szamitana mondjuk de legalabb ezt is tudom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére