• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Tegnap vettem ruccolát, kipróbáltam, hátha a páncélos hadezrednek is ízlik, nemcsak nekem. Sikere volt, az otok, garnélák is csipegették. Reggelre eltakarították az utsó morzsáig.

Az ecsetalga sajnos egyre csak terjed :confused:, nagyon érik az estőztetőn a lyuk-nagyobbítás.
Hujuj, azonnal barkácsold meg, mert meg sem fogod tudni állítani! Mikor nálam járt a festő és dobálta szét az ecseteit, csipesszel egyesével szedtem ki, le mindenhonnan, ahol csak találtam. A red moor fán lévő csoportot pedig nyakon spricceltem a napi carboval. Kifehéredtek és elhaltak. (valszeg valaki elfogyasztotta őket) Az áramlat rendezése óta csak néhol találok egy-két darabot, amit az aktuális vízcseréknél mindig kiszedek. Ruccola nekem eszembe se jutott ezidáig. Ezt kipróbálom én is. (y) Evett belőle a páncélos hadosztály is? Az tök jó. :)
 
Csütörtökön, ha minden igaz, lesz rá időm, meg is csinálom. Azt gondoltam, hogy ha lejjebb állítom az esőztetőt, az elég lesz - hát pechemre nem.., bár úgy tűnt ezidáig, hogy megállt a terjedés, sőt, mintha egy ideig kevesebb is lett volna. Most viszon az elmúlt héten egy sokkal trehányabb festő jött. Gondolkoztam én is a lily-pipe-on, de nem tudom, a kocka aksiban mennyire lenne egyenletes az áramlat.

Evett belőle a páncélos hadosztály is?
Igen, amanoéknak is nagyon ízlett, a redeket nem láttam - mármint enni, késő volt, amikor behajítottam és nem ültem ott sokáig, de gondolom ők sem vetették meg. Legközelebb majd olyankor is adok nekik, amikor ellenőrizni is tudom a fogyasztást. Van még belőle, nem ettem el mindet előlük. :D
 
Mondanám, hogy odaadom (neked adom) a Dennerle Lilyt, de nem vagy épp a szomszédomban :) Sajnos a tető miatt nekem nehézkesen van elhelyezve (hátul egy kicsi rés) és takarításkor, amikor veszem le a tetőt, nagyon óvatosnak kell lennem, mert jön vele a Lily is. Néhányszor már majdnem sikerült uszodát csinálnom, a nappaliból. Az esőztető ennyiből jobb volt, mert az mélyebben volt és nem akadt bele a tető, amikor leemeltem. Valószínűleg az esőztető fúrásával is jó eredményt fogsz elérni. Lehet, hogy én is kipróbálom. Valahol már olvastam erről, itt a fórumon, hogy mekkora az ideális lyuk, adott csőméreten. Úgy emlékszem, hogy egy 4-es vagy 5-ös fúrószár méret tökéletes lehet. Egyébként még annyit, hogy szerintem pont felfelé kellene irányítanod az esőztetőt, hogy csökkentsd az áramlás erősségét. Lefelé állítva, koncentráltan megy az aljzat felé a flow, ami felkavaró lehet :stop::)
 
Lefelé állítva, koncentráltan megy az aljzat felé a flow, ami felkavaró lehet

Nem fogalmaztam elég szabatosan, nem a lyukakat fordítottam lefelé, azok majdnem vízszintesen vannak, picit felfelé irányozva, az egész csövet toltam lejjebb. Így az előtérben a növények lengedezése csökkent, de a jelek szerint még túl erős az áramlat. A túl nagy kavarodást én sem szeretem ;).
 
Nem fogalmaztam elég szabatosan, nem a lyukakat fordítottam lefelé, azok majdnem vízszintesen vannak, picit felfelé irányozva, az egész csövet toltam lejjebb. Így az előtérben a növények lengedezése csökkent, de a jelek szerint még túl erős az áramlat. A túl nagy kavarodást én sem szeretem ;).
Nekem az első konyhaasztal-úsztatás után szigorúan megtiltották, hogy felfelé nézzen az esőztető. :oops: Úgyhogy nálam szép nagy lyukak vannak, fene se tudja, hogy mekkora fúrószál-méret, mert egy életlen ollóval voltam kénytelen csinálni. :D

Azt esetleg tapasztaltad már, hogy a nagy sóskaevészet végén az amanok nem teljesen átlátszóak, hanem sárgás-barnás színben látszanak át? A tegnap esti vizslatás alkalmával lettem rá figyelmes, hogy beszínezte őket a kaja. Az otot is, a szép sötétszürke helyett barnásabb lett a teste. Aztán lehet, hogy csak a szemem káprázott, de pont olyan volt a színük, mint az állott sóskalevélnek.
 
Azt esetleg tapasztaltad már, hogy a nagy sóskaevészet végén az amanok nem teljesen átlátszóak, hanem sárgás-barnás színben látszanak át?

Most, hogy mondod, tényleg nem mindig tűnnek egyforma színűeknek, de én inkább a petésséghez tudtam kötni a barnásabb színt-inkább rajtuk tűnt fel. A fiúkat általában átlátszónak láttam, de legközelebb majd megsasolom, ha sóskát kapnak.
 
Most, hogy mondod, tényleg nem mindig tűnnek egyforma színűeknek, de én inkább a petésséghez tudtam kötni a barnásabb színt-inkább rajtuk tűnt fel. A fiúkat általában átlátszónak láttam, de legközelebb majd megsasolom, ha sóskát kapnak.
Annyira azért nem fontos, csak gondoltam megkérdezem. A nálam lévő amanok még nagyon fiatalok, nem is tudom megkülönböztetni őket, hogy ki fiú, ki lány.
 
Persze, tudom, de engem is izgatnak az ilyen apróságok :). Nálam már könnyű megkülönböztetni a csaj amanokat a fiúktól - mind petés.
Megpróbálod majd őket kikeltetni, vagy nem vállalod? Baromi érdekes lehet, de tuti kiborulnék, ha nem sikerülne. :(
 
Megpróbálod majd őket kikeltetni, vagy nem vállalod? Baromi érdekes lehet, de tuti kiborulnék, ha nem sikerülne.

Eljátszottam már a gondolattal, vállalnám is, de azt hiszem, hogy agyon csapnának, ha előállnék azzal, hogy nem elég a 3 aki, kell még 1 negyedik is... Talán majd nyáron - akkor jobban el lehet adni a projectet, :D nem kell fűteni nekik, elég a nap fénye, hogy legyen algájuk.
 
Pedig nem nehez: a fiuk oldalan, a labak felett csak pontok vannak, a lanyoken pedig olyan pontok, amiknek egy reszet elkentek oldalra.
Óóó, azt láttam, hogy különbözőek a pöttyeik, de azt nem tudtam, hogy nem szerint váltakozik. Köszönöm. :D

Eljátszottam már a gondolattal, vállalnám is, de azt hiszem, hogy agyon csapnának, ha előállnék azzal, hogy nem elég a 3 aki, kell még 1 negyedik is... Talán majd nyáron - akkor jobban el lehet adni a projectet, :D nem kell fűteni nekik, elég a nap fénye, hogy legyen algájuk.
Abszolút átérzem a +1 akava helyzetet. :D
 
Megcsináltam az esőztető lyuk nagyobbítást. Volt egy elfekvő esőztetőm, gondoltam, szárazon mégiscsak jobb fúrni, meg a szűrő sem áll addig. Tök jól sikerült - 4-mm-es most a lyukméret. Node majdnem lyukra futottam vele, mert nem gondoltam, hogy hosszban eltérhet a másiktól.. hát, elég passzosan, de befért pont az aksiba. Ha már homár, a pumpát is kitisztítottam, meg a többi csövet is. Az már most látszik, hogy jóval több víz jön így, a pumpa eddig tuti vissza volt fojtva. Bár azt nem néztem meg, hogy az eddig használt esőztetőn mekkorák a lyuksik. A fűtést is beüzemeltem, nehogy megfázzon a maradék oto banda, anélkül már csak 21 fok volt a víz.

És jöjjön egy kép is:

46.JPG Jobb oldalról lehet, hogy kiszedem az anubiast, túl nagy a levele oda.
 
Kievttem a fent említett anubiast, ment a sügisbe, illetve onnan egy kisebb levelűre cseréltem. Az űrt a helyén meg majd benövi a trident, meg a windelow - most még piciny hajtások. Egy kis lángmoha is került még oda.


47.JPG 48.JPG

Bal oldalon a tripartia is kezdi szépen belakni a reinecki mini mellett neki szánt helyet.
 
Fogytán voltak a tápjaim, meg a vízgyártó gyantából is kevés volt már, úgyhogy feltankoltam a készleteket. Nomeg persze szert tettem 1 pár Stiphodonra, nagyon bírom a kis bumfordi fejüket. Természetesen, ha már ott jártam, a növények között is szétnéztem, jött velem egy Rotala is, amit bal oldalon a Ludwigia elé el is ültettem. Persze még nőnie kell, de már így sűríti ott a teret. Remélem a gébek ki vannak éhezve, és ízlik nekik a pemzli.



53.JPG
 
Sütőtök szezon lévén, gondoltam kipróbálom mit szólnak a lények egy kis újdonsághoz. Hatalmas sikert aratott , ilyen még nem nagyon volt, hogy az összes fajta algalegelő szerzet rácuppant volna, egymást lökdösve félre a szeletekről.
Sikerült a legújabb lakóimat is lencsevégre kapni. Bemutatom Géb Urat és Becses Nejét:

54.JPG

55.JPG

56.JPG
 
Sütőtök szezon lévén, gondoltam kipróbálom mit szólnak a lények egy kis újdonsághoz. Hatalmas sikert aratott , ilyen még nem nagyon volt, hogy az összes fajta algalegelő szerzet rácuppant volna, egymást lökdösve félre a szeletekről.
Sikerült a legújabb lakóimat is lencsevégre kapni. Bemutatom Géb Urat és Becses Nejét:

View attachment 41131

View attachment 41132

View attachment 41133
Ez érdekes. :)Viszont kérdezném, hogy nyersen , főve vagy csak leforrázva, raktad be?
 
Back
Oldal tetejére