• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydorasok

Komolyan mondom, ezek a cory pygmik borzalmas fosós banda.
Megvannak a dryads indulása óta, 20 darab van, nincs mellettük nagy testű hal, de annyi a produkciójuk, hogy heti egyszer 5 percre előúsznak csapatban a susnyásból, kicsit illegetik magukat, és visszamennek megint egy hétre.

Cory habrosus sokkal jobb hal ebből a szempontból, szinte mindig látok egyet-egyet.
 
Megvannak a dryads indulása óta, 20 darab van, nincs mellettük nagy testű hal, de annyi a produkciójuk, hogy heti egyszer 5 percre előúsznak csapatban a susnyásból, kicsit illegetik magukat, és visszamennek megint egy hétre.
Nálam ugyanez a helyzet :( én is többet vártam tőlük...
 
Sziasztok. Lassan egy éves akiba elsőre beszerzett (sötétebb) cory- m meghatározásában kérnék segítséget. Trilineatusnak adták, de egyértelműen nem az. Sterbai- nak nem elég pöttyös a feje, és az úszója se narancs. Nanusnak nagy, tán a napoensis fele hajlok. Persze trilineatusnak adták, idén már azt is kaptam. Volt egy a sötétből is, azt is elhoztam, ne árválkodjon. Még az is gyanús, hogy mix, de akkor egész jól sikerült, nekem legalábbis tetszik.DSC_0088.JPG DSC_0087.JPG
 
Szerintem napoensis a leírások szerint. Én 4et szereztem be, persze nem ezen a néven :) Ma viszont őrületes násztáncot tolnak és ikrákat pakolnak... Jópofa kis halak :D
 
Mennyire elborult ötlet egy 2 éves, tehát eléggé letömörödött, és némiképp mulmos ISTA Plant Soil talajra telepíteni egy csapat Corydoras Sterbait? :D Gyep, vagy olyan növény, amit ki tudnának túrni, nincs. A szűrés nagyon erős, tehát ha fel is verik a mulmot, azzal csak jót csinálnak végül is. Kinek mi a véleménye? :)
 
Mennyire elborult ötlet egy 2 éves, tehát eléggé letömörödött, és némiképp mulmos ISTA Plant Soil talajra telepíteni egy csapat Corydoras Sterbait? :D Gyep, vagy olyan növény, amit ki tudnának túrni, nincs. A szűrés nagyon erős, tehát ha fel is verik a mulmot, azzal csak jót csinálnak végül is. Kinek mi a véleménye? :)
Nalam nanusok vannak, a sterbai fajt annyira nem ismerem, amivel talan segiteni tudok hogy nalam a bazalt talajt nem turjak fel, viszont minden dombot amit csinalok azt tukorsimara egyengetnek idovel. Szerintem nagy bajt nem csinalnanak.
 
Végig olvasva a topikot még mardt néhány kérdésem. Lehet- e őket garnélàkkal tartani? Vagy levadásszák a talajon bóklászó fél- egy centis garnélákat?
Ill. az etetésük jobbára algatabletta és forrázott zöldségek? Szeretnék felkészült lenni mielőtt beszerzek néhányat.
 
Végig olvasva a topikot még mardt néhány kérdésem. Lehet- e őket garnélàkkal tartani? Vagy levadásszák a talajon bóklászó fél- egy centis garnélákat?
Ill. az etetésük jobbára algatabletta és forrázott zöldségek? Szeretnék felkészült lenni mielőtt beszerzek néhányat.
Szia!

Nalam egyutt vannak red cherrykkel es ha nem is minden kis garnela no fel de van szaporulat. Ha van boven moha vagy surun noveny ahol a kis garnelak bujkalhatnak, akkor nem tudjak oket megenni.

Etetesuket tekintve en felvaltva adok magas feherjetartalmu kajat pl tubifex, vorosszunyoglarva, daphnia, illetve lemezes vitaminos tapot. Most epp daphniaval etetek egy ideje azota nincs ivas, rendszeres tubifex vagy vorosszunyoglarva etetes eseten az ikrazas is rendszeres.

Tapatalkkal küldve az én GT-I9506 eszközömről
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni nemrég rá találtam a fekete páncélosharcsára és ö most nagyon meg tetszett, de nem találtam róla sehol hogy menyi idősen lesznek ivarérettek olvastam azt is hogy egy éves koruk után de azt is hogy valakinek 3 hónaposan már ikrát is rakót. Szeretném majd szaporítani ha beszereztem mert azt olvastam hogy nem nehéz valakinek van ebben tapasztalata?
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni nemrég rá találtam a fekete páncélosharcsára és ö most nagyon meg tetszett, de nem találtam róla sehol hogy menyi idősen lesznek ivarérettek olvastam azt is hogy egy éves koruk után de azt is hogy valakinek 3 hónaposan már ikrát is rakót. Szeretném majd szaporítani ha beszereztem mert azt olvastam hogy nem nehéz valakinek van ebben tapasztalata?

Változó, de kb fél évesen már képesek egészséges ikrákat rakni. Ha leívnak akkor a levelekre, vagy akvárium üvegre szoktak. Érdemes kivenni egy külön aksiba az ikrákat, egyszerű szivacsszűrővel járatni az akváriumot és malachit zöldet és szoktunk nyomni a vízbe, hogy az ikrák ne penészedjenek be. Kikelés után pedig sórákkal lehet etetni a kishalakat egy ideig amíg nem elég nagyok a száraz táphoz, illetve a vágott tubifexhez.
 
Back
Oldal tetejére