• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydorasok

Na! Türelem, látod...
Én a heti vízcserénél óvatosan porszívóznám a talajt, mert említetted, hogy onnan zavarosodik. Nem kell nagyon felborzolni, csak a legfinomabb cuccot kiszippantanám. De letisztul ez szépen így is.
 
A büdösség, nyálkásodás megszűnt remélem végleg, a víz szépen tisztul, de megint ilyen fehér kis pihe szerűségek kavarognak a vízben, nagyon apró, csak közelről lehet észrevenni.
Valaki azt mondta, hogy teljesen el kell sötétíteni az akváriumot 3 napra és azok a valamik eltűnnek. Nem tudom jó megoldás-e, vagy valami más módszer van-e.
 
A büdösség, nyálkásodás megszűnt remélem végleg, a víz szépen tisztul, de megint ilyen fehér kis pihe szerűségek kavarognak a vízben, nagyon apró, csak közelről lehet észrevenni.
Valaki azt mondta, hogy teljesen el kell sötétíteni az akváriumot 3 napra és azok a valamik eltűnnek. Nem tudom jó megoldás-e, vagy valami más módszer van-e.
Alga ellen kell a sötét. Hagyd élni a vizet. Szűrd, gondozd. Menni fog. Jó lesz.
 
Oké, köszönöm. Remélem nekem is előbb-utóbb szép lesz az akváriumom, tudom sok türelem kell hozzá. Imádom nézni a kis harcsákat ahogy kotorászna, meg a többi halakat is.
 
Oké, köszönöm. Remélem nekem is előbb-utóbb szép lesz az akváriumom, tudom sok türelem kell hozzá. Imádom nézni a kis harcsákat ahogy kotorászna, meg a többi halakat is.
Szép lesz az, csak akarni kell. Türelem, gondoskodás, s némi korszerű technika, de sikerül.

Fotót azért ne feledd!
 
A következő vízcserénél szeretnék még egy kicsit alakítani a látványon és akkor teszek fel megint képet. A mai naptól féltem, mert az előző ilyenkor már megint zavaros volt, de most ez még mindig szépen tisztul.
 
A következő vízcserénél szeretnék még egy kicsit alakítani a látványon és akkor teszek fel megint képet. A mai naptól féltem, mert az előző ilyenkor már megint zavaros volt, de most ez még mindig szépen tisztul.
Egy jó talaj segít fenntartani a bio egyensúlyt. Lesz az a víz még kristály kriszta, csak kell neki időt adni.
 
Eltelt egy hét, megvolt a részleges vízcsere is, és gyönyörű tiszta a vizem, pedig kicsit variáltam a berendezésen. Még mindig nem az igazi , mert a moha nagyon csúnya, azt le kell cserélnem, meg valami az összhangba nem teljes, de így is tetszik nekem. Ígértem képet, sajna a telefonommal nem tökéletes a kép, de azért megmutatom. Köszönöm mintornak a sok segítséget és biztatást.
 

Attachments

  • 20160306_111021.jpg
    20160306_111021.jpg
    122.3 KB · Megtekintések: 7
Ma kicseréltem a mohát, egész jól néz ki. Nyertem egy játékba EASY-LIFE EASYCARBO 100 ml terméket, nagyon megosztottak a vélemények, amit olvasgattam, garnélák is vannak az akváriumba, azért lehet használni ezt a terméket? Valamelyik csoportba (nem itt) azt mondták, hogy a narancssárga köveket ne használjam, mert nem jó a harcsáknak, de nem vettem észre, hogy nem tudnak túrni a kövek miatt. Most jó így a talaj, vagy nem, mire megnyugszom, hogy rendben van, már csak néhány esztétikai javítás kell, valaki mindig jön a talajcserével. Azt hiszem kilépek a különböző csoportokból és maradok itt az akvakertészen, itt normálisan tudnak tanácsot adni.
 

Attachments

  • 20160308_182507.jpg
    20160308_182507.jpg
    117 KB · Megtekintések: 7
Ma kicseréltem a mohát, egész jól néz ki. Nyertem egy játékba EASY-LIFE EASYCARBO 100 ml terméket, nagyon megosztottak a vélemények, amit olvasgattam, garnélák is vannak az akváriumba, azért lehet használni ezt a terméket? Valamelyik csoportba (nem itt) azt mondták, hogy a narancssárga köveket ne használjam, mert nem jó a harcsáknak, de nem vettem észre, hogy nem tudnak túrni a kövek miatt. Most jó így a talaj, vagy nem, mire megnyugszom, hogy rendben van, már csak néhány esztétikai javítás kell, valaki mindig jön a talajcserével. Azt hiszem kilépek a különböző csoportokból és maradok itt az akvakertészen, itt normálisan tudnak tanácsot adni.
Ne a csoportokkal foglalkozz, hanem a kis jószágokkal a medencédben. Ha neked tetszik a talaj, s a rendszer is jól működik, akkor ne bántsd. Jó így a talaj. A magad örömére gondozd a medencét és ne másokéra.
A carbo-t én is tolom, a garniknak semmi bajuk tőle, pedig a GA-s adagolás szerint megy a vízbe.
 
Oké tudom-tudom, csak annyira tetszik most az akvárium és kis kezdőként szerettem volna megmutatni milyen szépen átalakult. Imádom nézni a harcsákat, meg a halakat ahogy uszkálnak, meg kotorásznak, szerintem most sokkal jobban érzik magukat, a színük is szebbek. A carbo-t így magába tudom használni, vagy kell még hozzá valami?
 
Oké tudom-tudom, csak annyira tetszik most az akvárium és kis kezdőként szerettem volna megmutatni milyen szépen átalakult. Imádom nézni a harcsákat, meg a halakat ahogy uszkálnak, meg kotorásznak, szerintem most sokkal jobban érzik magukat, a színük is szebbek. A carbo-t így magába tudom használni, vagy kell még hozzá valami?
Ez az!!! Gyönyörködj, leld örömed!!! Már megérte.:ROFLMAO: Szép is az a medence. Ha jól működik szét ne szedd. Csak stresszeled vele a halakat, s magadat is.
A carbot csak simán a medencébe, nem kell semmi. Én naponta teszek bele 10 ml-t 200 literes medibe.
 
Oké, megyek a héten átvenni és elkezdem, nagyon kíváncsi vagyok, mi fog változni. Köszönöm a biztató szavakat, most egyenlőre élvezem a látványt, és csak a kötelező karbantartást fogom megcsinálni.
 
Back
Oldal tetejére