• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydorasok

Mindegy nekik, csak ne éles/hegyes kő legyen, sima kavics megfelel ha gömbölyű szemcséjű.

A lényeg hogy ne tudják megvágni a bajszukat.
 
Sziasztok!

Úgy döntöttem, szétszedem az akváriumomat a hétvégén , kvarchomokot megszüntetem. Néztem talajt de nem tudok dönteni az apró (1-2 mm) kavics, vagy a 4-6 mm-es sóder között. Nem igazán növényes akvárium lesz, inkább csak moha vasfára és kőre kötve, meg olyan növény ami vasfára kell növeszteni. Ezek tudatába melyiket válasszam.
 
Sziasztok!

Úgy döntöttem, szétszedem az akváriumomat a hétvégén , kvarchomokot megszüntetem. Néztem talajt de nem tudok dönteni az apró (1-2 mm) kavics, vagy a 4-6 mm-es sóder között. Nem igazán növényes akvárium lesz, inkább csak moha vasfára és kőre kötve, meg olyan növény ami vasfára kell növeszteni. Ezek tudatába melyiket válasszam.
1:2 keverék. 1 --> 1-2 mm-es, 2 --> a 4-6-os, de mindegy, mind jó lesz
 
Hát még elég béna vagyok ebben a témában, elképzelésem van is , meg megis vettem ami kell hozzá,már csak a szépérzék kell hozzá. Ha sikerül teszek fel képet.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
 
Na újra indítottam az akváriumot, mindent kimostam, kifőztem, mégse sikerült, nem akar a víz tisztulni, tegnap óta ugyanolyan homályos semmit nem tisztult. :(
 
Na újra indítottam az akváriumot, mindent kimostam, kifőztem, mégse sikerült, nem akar a víz tisztulni, tegnap óta ugyanolyan homályos semmit nem tisztult. :(
Ez az új talaj v. a régi. Ha a régi, gyanítom valami nem jó. A talaj, ha megfelelő, nem oldódó, nem szabad zavarosnak lennie. Egy vödörbe, 1/3-ig töltve, vizet ráengedve, 6-7 mosás és kész. Tartok tőle, hogy bánya sódered van, nem folyami. Folyaminál, még mosás nélkül sem különösen lesz zavaros.
Nem akar tisztulni???
Üres aki, sódert betesz, majd vízzel feltölt. Ez a sorrend?
 
Teljesen új minden, csak a növények nem, talaj, ami 1-2 mm-es apró kavics és 4-6 mm-es kaviccsal keverve (legalább 15x átmosva) alatta JBL általános talaj, Vasfa,lávakő, bujkáló 1 hétig áztatva körömkefével lesikálva. A szűrőbe nagyobb szivacsot raktam.Sajnos képet még nem tudok küldeni, de ha már engedi az oldal elküldöm. Nagyon el vagyok keseredve.
 
Emlékszem én is amikor akárhányszor újra "telepítettem" az akit mindig homályos volt,hiába mostam főztem,sose volt tiszta :( vártam kb 1 hetet és láááám tisztaság :D Kitartás! ;)
 
Teljesen új minden, csak a növények nem, talaj, ami 1-2 mm-es apró kavics és 4-6 mm-es kaviccsal keverve (legalább 15x átmosva) alatta JBL általános talaj, Vasfa,lávakő, bujkáló 1 hétig áztatva körömkefével lesikálva. A szűrőbe nagyobb szivacsot raktam.Sajnos képet még nem tudok küldeni, de ha már engedi az oldal elküldöm. Nagyon el vagyok keseredve.
Egyet nem értek: korább azt említetted, h nem növényes, inkább mohás, páfrányos akid lesz, fa dekorral. Akor miért kerül bele JBL táptalaj? Itt lesz a gond. A JBL táp egy finom agyagos talaj. Ha felkeveredik, akkor jaj. Vélhetőleg a nagyszemű talaj sem túl jó takaó erre.

Én elsőre, leszippantanám a vizet, s nagyon óvatosan vissza a tiszta vizet.
 
Én is úgy látom amikor igazítok valamit mintha por jönne ki a talajból. A táptalaj azért került bele, mert mindenki azt írta "kell bele", van 3 tő olyan növényem amit le kell ültetni.
Akkor megpróbálom a vízcserét.
 
Most már enged képet, ez még az élőnél is szörnyeb.
 

Attachments

  • 20160226_165527.jpg
    20160226_165527.jpg
    83.3 KB · Megtekintések: 5
  • 20160226_165607.jpg
    20160226_165607.jpg
    85 KB · Megtekintések: 5
Én is úgy látom amikor igazítok valamit mintha por jönne ki a talajból. A táptalaj azért került bele, mert mindenki azt írta "kell bele", van 3 tő olyan növényem amit le kell ültetni.
Akkor megpróbálom a vízcserét.
Ez simán le fog tisztulni. Türelem.
 
Reggelre már tisztult valamennyit. Még nem az igazi, de a következő vízcserénél igazítok rajta. Köszönöm a segítséget, ha van ötlet még szebbé tenni szívesen fogadom.
 

Attachments

  • 20160227_155015.jpg
    20160227_155015.jpg
    133.4 KB · Megtekintések: 6
  • 20160227_155128.jpg
    20160227_155128.jpg
    119.6 KB · Megtekintések: 5
Back
Oldal tetejére