• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydorasok

Emperor_

Tapasztalt kertész
Corydorasok.

113667.jpg
 
A sterbai,a nanus, és a panda elég kicsi és nem csinál kárt mert nem túr annyira. Talán a nagyobb testű corydorasok nem valók bele...
 
Hali!

Nekem 2 schwartzi és 3 similis van és a frissen ültetett glossot sem bántják.Igaz, hogy én megtiltottam nekik a turkálást. :)
 
Emperor_ said:
Ha engem valaki megkérdez, hogy milyen halat biztosan ne tegyen növényes medencébe a Corydorasok ugranak be. Nagyon sokszor túrták szét az általam betelepített növényeket.

Megdöbbenve láttam, hogy Cliff Hui - Destiny nevű remekében nem kevés Corydoras sterbai garázdálkodik. Nem igazán értem, miért vannak bent és hogy hogy nem túrják ki a talajtakaró növényeket...

4Z8clVvUKnY

Szia Emperor

Az a helyzet, hogy egy aquascaper akváriumba az állatokat leghamarabb egy hónap után helyezik be, talán később. Ez idő alatt, ideális körülmények között, a legtöbb növény képes annyira megerősödni, gyökeresedni, hogy a Coryk nem tudják kiásni őket. Szóval, ha mondjuk hónapokkal később kerültek be a halak, akkor meg esélyük sincs.
 
Sziasztok!

Nekem erre a Corydoras kérdésre az a válaszom hogy szerintem nagyon minimálisan túrnak legalább is az enyémek nem észre vehető módon. Egy növényt se szoktak kitúrni ezzel szemben az ancik remek pusztításokat szoktak végezni!Ráadásul nálam az ancik üldözik a corykat...
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Nekem erre a Corydoras kérdésre az a válaszom hogy szerintem nagyon minimálisan túrnak legalább is az enyémek nem észre vehető módon. Egy növényt se szoktak kitúrni ezzel szemben az ancik remek pusztításokat szoktak végezni!Ráadásul nálam az ancik üldözik a corykat...

Mintha csak nálam lenne :lol: Ugyanez a helyzet :idea:
 
Arizona azért ennyire nem vicces :D Amikor minden szombaton délelőtt próbálom helyre állítani a heti pusztítást és délután már ugyan az a helyzet jobb esetben vasárnap délutánra formálják vissza úgy ahogy ők elképzelték a dolgokat. De döntöttem menniük kell mert nem állapot ami van :D Ráadásul egész nap bent vannak egy vasfa alatt és nem eszik az algát hanem a coryknak beszórt kaját eszik meg és ilyenkor kitör a kaján a banda háború... Szóval kinek kell 2 anci? Szerintem inkább vissza boltba hátha kell nekik és majd eladják valakinek. Már előre sajnálom őket :twisted:
 
Kedvenceim....
Corydoras panda - Panda páncélosharcsa

Tudományos név : Corydoras panda
Magyar név: Panda páncélosharcsa
Csoport: Harcsák
Származás: Dél-Amerika, A Rio Pachitea és mellékfolyói
Testhossz: 5-7 cm
Természetes élőhely: Gyors folyású lágy vizek.
Viselkedés: Társas, rajokban él. A vízfenék közelében úszik.
Táplálkozás: Mindenevő, kedveli a grindal férget, tubifexet.
Szaporítás: Elég nehéz
Medence: Minimum 80 literes
Halnépesség: 80 literre 6-8 hal
Dekoráció: Éles szemcséktől mentes finom homok, növények, gyökerek.
Hőmérséklet: 22-28°C
pH: 5,8-7,8
Keménység: 2-20 NK°
113667.jpg

Megjegyzés: Az utolsó években az ismert páncélosharcsafajok száma megsokszorozódott, és egyre-másra találnak szebbnél szebb, új fajokat. Egyik ilyen új faj a fekete foltjai után pandának elkeresztelt páncélosharcsafaj. Sárgásszürke testén három sötét, majdnem fekete folt van: a szem környékén és a homlokrészen, a hátúszón, ez áthúzódik a hátrészre, és a faroktól faroktőben egy majdnem kör alakú nagy folt. Ezek a foltok valóban a pandamackóra emlékeztetnek. A sok akvarista által ismert páncélosharesafajok, így a paleatus vagy schultzei, 150-300 ikra lerakására is képesek, a pandáknál ez a szám 4-10 db volt ívásonként. Az ivadékok felnevelése könnyű, és etetésük sem jelent gondot. Az 1-1,5 cm-es nagyságú halak rajza már azonos szüleikkel, de legalább egy év szükséges teljes fejlettségük eléréséhez. Az ivadékok igen csekély száma következtében sajnos széles körben nehezen fog elterjedni ez az igen szép páncélosharcsa.

113676.jpg
 
Labirintkopoltyus said:
Arizona azért ennyire nem vicces :D Amikor minden szombaton délelőtt próbálom helyre állítani a heti pusztítást és délután már ugyan az a helyzet jobb esetben vasárnap délutánra formálják vissza úgy ahogy ők elképzelték a dolgokat. De döntöttem menniük kell mert nem állapot ami van :D Ráadásul egész nap bent vannak egy vasfa alatt és nem eszik az algát hanem a coryknak beszórt kaját eszik meg és ilyenkor kitör a kaján a banda háború... Szóval kinek kell 2 anci? Szerintem inkább vissza boltba hátha kell nekik és majd eladják valakinek. Már előre sajnálom őket :twisted:

Ezt mondom én is! Detto ez a helyzet, fa alatt laknak, és nem eszik az algát stb... Én is túl adok rajtuk mert én mindennap ültetek miattuk.. :)
 
Levinennek teljesen igaza van, hogyha meggyökeresednek a növények a kicsi cory-k nem tudják kitúrni a növényeket az aljzatból.
Szerintem is az ancik nagyobb kárt okoznak mint a cory-k. 4db panda corym van mégsem turnak szét semmit az akiban. Az ancik bezzeg...... :(
 
Érdekes, de nálam sem bántották a glossostigmát. 6 foltos cory lakik 91 literben, de a glossó olyan ütemben és alapossággal terjeszkedett, hogy ki kellett szednem, mert mindenre rámászott. A coryknak esélyük sem volt. :) Szóval szerintem ha jól van elültetve (!) a növény, megkapja a megfelelő tápozást, fényt és CO2-t, akkor hamar meg tud erősödni, és nem szedik ki.

Egyébként a corykkal szerintem inkább az a baj, hogy az aljzat egyenetlenségeit, a szépen megformált dombokat nagyon hamar kiegyenlítik illetve átrendezik.
 
Jelentem a pandáim száma min. 1 példánnyal több, ma reggel vette észre a párom a kis apróságot. Nagyon vagányul kavart. A HC-t ugyan kinyírták nálam,
de ezzel együtt nagyon csípem(jük) a kis pislogókat. :D :D
 
A Cory-k tényleg nagyon jó fej halak (nekem is volt anno, a kedvenc halam volt). Kár, hogy az előtér növényszőnyeggel nincsenek jóban ezért komoly növényes akváriumban egyben sem láttam őket.
 
Szia Kápi!

Gratulálok a kis jövevényhez.
Szeretném megkérdezni mennyi panda cory-t tartassz együtt? A szaporitásukhoz kell valamilyen feltételnek megfelelni?
 
Szia Kocsa!

Egy aki átalakítása okán kerültek hozzám öten. Sajnos pár hétre rá egyikük elpusztult, számomra ismeretlen okból, mivel a többiek láthatóan jól érezték magukat. Azt sem tudom mennyi idősek lehetnek. Éppen most tervezgettem, hogy veszek még négyet, szerintem kb. ennyi kell, hogy valóban csapatról beszélhessünk. Szaporításukra nem is gondoltam, lévén kezdő akvarista vagyok és a pandák ha jól tudom, nem sokasodnak túl könnyen. Bocsi, de nem tudok segíteni ebben a témában, ez csak úgy megtörtént, megoldották. :lol: Nagyon jó fejek, igazi arcok.
 
Szia Kápi!

Köszönöm a válaszodat.
Igazából nem akarom szaporitani, csak kiváncsi voltam hogy a közösben csak úgy megtörténhet-e a dolog.
 
Igen, megtörténhet. Nem tettem semmit az ügy érdekében, nem raktam át másik akiba a párocskát (nem biztos, hogy eltalálnám melyik a fiú és melyik a lány, lehet rosszul tippelnék :lol: ), hogy lerakják az ikrákat. Talán egy momentum, ami szerepet játszhatott a szaporulatban, a heti egyszeri 50 %-os vízcsere. A kicsi egyre bátrabb, naponta többször látom kimerészkedni a "susnyásból", de még nem csatlakozik a többiekhez.
 
oRphEus said:
Egyébként a corykkal szerintem inkább az a baj, hogy az aljzat egyenetlenségeit, a szépen megformált dombokat nagyon hamar kiegyenlítik illetve átrendezik.
Ezzel kapcsolatban érdeklenének a tapasztalataitok. Bár azt írtam, hogy megfigyelésem szerint a coryk kiegyenlítik az aljzat egyenetlenségeit (dombokat), de utóbb elbizonytalanodtam, nálam ugyanis rengeteg a maláj tornyos csiga, és ők is jelentős aljzatmozgatást végeznek. Így lehetséges, hogy a kiegyenlítődés inkább nekik köszönhető..? Mindenesetre érdekelne azok tapasztalata, akik maláj tornyosokkal nem, ellenben corykkal és dimbes-dombos aljzattal rendelkeznek. :)
 
Vagy éppen a szűrő által keltett áramlatok ahogy nálam is inkább ez az ami megfigyelhető.

Szerintem a kettő kombinációja lesz a megoldás. ;)
 
Back
Oldal tetejére