• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydoras pygmaeus

Mennyire érzékenyek ezek a halak? Egy 60-as aksiban vannak, azaz csak voltak mert pár órája szinte egyszerre elpusztult az összes, 10-en voltak, 1 tartja magát. Otok és rubin tetrák vannak velük, velük semmi probléma. Kis 200L/h belsőszűrő szűri a vizet, az akiban ro víz van. Lehetséges, hogy a pH mászott el, arra érzékenyek lehetnek?
 
Mennyire érzékenyek ezek a halak? Egy 60-as aksiban vannak, azaz csak voltak mert pár órája szinte egyszerre elpusztult az összes, 10-en voltak, 1 tartja magát. Otok és rubin tetrák vannak velük, velük semmi probléma. Kis 200L/h belsőszűrő szűri a vizet, az akiban ro víz van. Lehetséges, hogy a pH mászott el, arra érzékenyek lehetnek?
Őszintén szólva, én kétszer próbálkoztam velük, 3-4 db volt, pár hónapon belül mindig elhullottak.... látszólagos ok nélkül.
Azóta sem vettem.
Azért ez rejtélyes amit írtál.
Ez vmi mérgezésnek tűnik.
 
Őszintén szólva, én kétszer próbálkoztam velük, 3-4 db volt, pár hónapon belül mindig elhullottak.... látszólagos ok nélkül.
Azóta sem vettem.
Azért ez rejtélyes amit írtál.
Ez vmi mérgezésnek tűnik.

Rögtön mértem vizet, minden normális. Azért csináltam egy vízcserét, de a többi hal jól van, csak a cory-k hullottak el. Kb. egy hete voltak nálam. Korábban volt 6 albínó pygmeus corym, elég drágán, 1000ft-rt vettem darabját Terraplázán, de aztán pár hónap után őket se láttam az akváriumban.
Valószínűleg én se próbálkozok velük többet.
 
Nálam megvannak és még szaporodnak is és különböző akvákban. Én azt gondolnám nem túl érzékenyek. Talán betegek voltak már mikor hoztad őket és mostanra döglöttek meg.
 
Rögtön mértem vizet, minden normális. Azért csináltam egy vízcserét, de a többi hal jól van, csak a cory-k hullottak el. Kb. egy hete voltak nálam. Korábban volt 6 albínó pygmeus corym, elég drágán, 1000ft-rt vettem darabját Terraplázán, de aztán pár hónap után őket se láttam az akváriumban.
Valószínűleg én se próbálkozok velük többet.
Lehet valamilye bél vagy gyomorgyulladással fertőzöttek lehettek, mindenesetre sokatmondó, hogy csak most kerültek hozzád és a korábbi állományodnak semmi baja...
 
Az alábbi három tápból melyiket ajánlanátok a kis kupakoknak?
JBL NanoMix
Dennerle NanoGran
Dennerle Complete Gourmet Menu
 
Szia Niki vagy Atti!

Ti mivel etetitek őket?
A harcsák mindenevők, ennek megfelelően mindent kapnak, amit épp a garnélák is. Legyen az forrázott házi spenót, vagy éppen garnélatáp. Eddig nem panaszkodtak.:)
A születendő picik állítólag a biofilm réteget nyalogatva is felnőnek, de majd meglátjuk, mert pár nap és kikelnek...;)
 
Az alábbi három tápból melyiket ajánlanátok a kis kupakoknak?
JBL NanoMix
Dennerle NanoGran
Dennerle Complete Gourmet Menu
Megvallom, egyiket sem ismerem, de van kb. 15 féle kaja és épp ami leesik nekik, befalják.
Azt észrevettem, hogy a JMC High Protein nagy kedvencük.
 
A harcsák mindenevők, ennek megfelelően mindent kapnak, amit épp a garnélák is. Legyen az forrázott házi spenót, vagy éppen garnélatáp. Eddig nem panaszkodtak.:)
A születendő picik állítólag a biofilm réteget nyalogatva is felnőnek, de majd meglátjuk, mert pár nap és kikelnek...;)
De jo! Kivancsi vagyok a folytatasra! Nagyon jol erzik magukat. Es a palacsintak is! Boldogok nalatok a joszagok! Mondjuk en is lennek hal azokban az akikban!:love:
 
Az e-öblön (.co.uk végű) keresztül vettem.
Megjegyzem, hogy a Hi Protein mellett még a Hi Gro-t érdemes venni. A többi termékük csapnivaló.
Ok köszi.nem túl bíztató a csomagolása,de már nem tudom mivel próbálkozzak.mivel első lakói az akvának,nincs máshonnan leeső kaja,és amit eddig kaptak ahhoz hozzá se nyúlnak..
 
Back
Oldal tetejére