• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydoras pygmaeus

A planáriát megeszi vajon?
Garnélás tapasztalata van valakinek?

Tibi, ismered a régi bölcsességet: ami planáriát eszik, az előbb inkább bekajálja a kis bébi garnélákat!:vamp:
Halászd ki a csigákat és a fenbendazol kezelés sem halaknak, sem garnéláknak, sem növénynek nem árt, csak a dögökkel végez 3 nap alatt. Sokaknak van már erről pozitív tapasztalata, saját topikban találsz róla szuper beszámolókat.
 
Azt nem mondanám hogy, tenyésztettem de társas akvában szaporodtak nálam. Hét darabot vettem, egyszer csak azt vettem észre hogy, kilencen vannak. Ekkor jobban körül néztem és kivettem öt ivadékot és felneveltem őket egy külön aksiban. Ma már együtt úszik a csapat.:)
 
Megkérdezhetem mivel etetted őket az első hetekben?Szeretnék előre felkészülni mielőtt belevágok.
 
Sera micron-al. Gyorsan nőttek két hét után már össze morzsolt lemezes táppal és fagyi cyclops-al meg tablettás harcsa táppal.
DSCF0321.JPG
DSCF0315.JPG

Itt már kicsit nagyobbak . Először pettyesek kb. egy hónaposan érik el a felnőtt szinüket.
 
Mi korábban tartottuk a nagyobb változatot a Habrosus-t. Egy hangyányit sem tudta megmozgatni a homokos aljzatot.
Na most ez a halacska a fele méretben azokénak. :)
A boltban van egy aki amiben homok van és kb 50 van belőlük. Az aprószemű homok sem mozdul meg. Viszont ahogy a fenti írásban is van jobban preferálják pl a Vörös szúnyoglárvát, mint a spirulina fenéklakóknak való eledelt.
Az új fás nagy akváriumunkba ők kerülnek be a héten az első lakók között. Nagyon jó fej halacsok. Csak ajánlani tudom őket.

Etettesukkel kapcsolatosan milye tapasztalataitok vannak? Nem mondanam,hogy valami nagy harcosok kaja ugyben, meg amugy sem, de nagyon jo pofak. R.espei-kel, zold neono-kal, galaxy-kal, oto-kal egyutt tartom, a rengeteg rilit nem is emlittve, tehat kapkodniuk kell rendesen...;))
 
garnéla populációval mi a helyzet, mennyire veszélyesek rájuk??
Gondolok itt az újszülött garnikra.

Tapaszatalatom szerint 100% artalmatlanok, sot meg bocsanatot is kernek, ha valamelyiknek veletlenul neki mennek....:angelic:
 
Sziasztok!
Nálam 8db van az akváriumban, de sajnos nem nagyon akarnak mutatkozni. Nagyon félénkek, alig mozdulnak ki a gyökér mögül. Ha mégis kinn vannak és meglátnak valakit, hanyatt-homlok menekülnek vissza. Többen írtátok, hogy hozzácsapódnak más halakhoz is. Ha valamilyen bátrabb, aktívabb halat raknék melléjük (pl. endlert) lehetséges, hogy megbátorodnának?

Megoldodott a panik helyzet? Barmilyen bekes kissebb meretu hal megfelel nekik bandazasra.....
 
Megoldodott a panik helyzet? Barmilyen bekes kissebb meretu hal megfelel nekik bandazasra.....

Nem igazán. Van melletük 8 endler guppi. Na azok aztán pörögnek egész nap, de nem izgatja a harcsákat, ugyan olyan félénkek, mint eddig voltak.Az érdekes az, hogy vízcserekor, mikor matatok az akváriumban (szűrő és világítás nem megy), egyszerre előjönnek, és bandába verődnek. Lehet az áramlás vagy a fény (ami elég gyenge) zavarhatja őket. Vagy csak azért verődnek bandába ilyenkor, mert stresszelnek, és így próbálnak védekezni.
 
Egy hónapja szereztem be 4 db-ot. Két napja vettem észre egy kis ivadékot, úgy közlekedett az aljzaton, mint a rakéta.
Jelenleg 4 Otoval és Sakurákkal vannak egy 54 l-es akváriumban.
Célszerű kivenni őket és külön fölnevelni?
 
Egy hónapja szereztem be 4 db-ot. Két napja vettem észre egy kis ivadékot, úgy közlekedett az aljzaton, mint a rakéta.
Jelenleg 4 Otoval és Sakurákkal vannak egy 54 l-es akváriumban.
Célszerű kivenni őket és külön fölnevelni?
Egyik lakó sem tűnik veszélyesnek, szerintem nem kell zargatni őket.
 
Otoból van három kicsi ezek már kb. másfél centisek. Most már biztos megmaradnak. Coryból is van őt, A régebbi szaporulatokat is beleszámolva 20-nál tartok. Tudom ez nem sok de nem célom a tenyésztés de mindig örülök a kicsiknek.:)

Milyen körülmények között szaporodtak nálad az ottok,az amandák és a coryk?
 
Az amandák nem szaporodtak csak abban a társas akváriumban vannak amandák is amelyikben szaporodtak. Egyébként egy sima csapvizes low tech-ben semmi extra. Profitozok és carbozok.



Milyen körülmények között szaporodtak nálad az ottok,az amandák és a coryk?
 
Sziasztok!

Nálam is leívtak, dobok pár képet. Először nyomják ezt a "T" pozíciót mint az Otocinclusok, aztán a nőstény a hasúszói közt tart 1-2 ikrát, amit végül kergetőzés után a növények leveleire tapaszt.
31490956423_c3240a53fa_c.jpgDSC_0595 by stanci stanci, on Flickr

32182071311_fd4f7aa627_c.jpgDSC_0588 by stanci stanci, on Flickr

31490958603_735819a9ae_c.jpgDSC_0575 by stanci stanci, on Flickr

31459853614_46e848d09b_c.jpgDSC_0573 by stanci stanci, on Flickr

Érdekes, hogy némelyiknek tök fekete a szeme:
31490957723_d794b0aa62_c.jpgDSC_0582 by stanci stanci, on Flickr
 
Nálam is van egy csapat, egész aktívak. jönnek-mennek, néha elhagynak egy-két főt, akkor azok elbújnak valami gyökér mellé és várakoznak :) Lefényképezni is nehéz őket, mert odalépek, lelépnek :)
 
Back
Oldal tetejére