• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corydoras pygmaeus

ZaCK

Legenda
  • Tudományos név: Corydoras pygmaeus (Knaack; 1966)
  • Magyar név: Törpe páncélosharcsa
  • Csoport: Harcsák
  • Származás: Dél-Amerika, Brazília
  • Testhossz: 2,5-3,5 cm
  • Természetes élőhely: Rio Madeira vízrendszerében, gyakran a part menti vízinövényekkel sűrűn benőtt részeken.
  • Viselkedés: Nagyobb rajokban, a középső vízretegekben úszik.
  • Táplálkozás: Mindenevő, kedveli a grindal férget, tubifexet.
  • Szaporítás: Elég könnyű
  • Medence: Minimum 40 literes
  • Halnépesség: 40 literre 6 hal
  • Dekoráció: Éles szemcséktől mentes finom homok, növények, gyökerek.
  • Hőmérséklet: 21-26°C
  • pH: 6,4-7,4
  • Keménység: 2-15 NK°
  • Várható életkor: 3-5 év

corydoras_pygmaeus_03.jpg

Megjegyzés: A legkisebb akváriumban tartott páncélosharcsafaj. Teste sárgásszürke, nagy, sötét szemgyűrűvel, a faroktőn sötét folttal. Úszóhólyagjuk, ellentétben a többi Corydoras fajjal, alkalmassá teszi őket a lebegő úszásra. Tartásához 20-24 °C hőmérsékletű, kis társas akvárium is tökéletesen megfelel, bár szépsége csak akkor érvényesül, ha kis csapatot tartunk. Szívesen fogyaszt minden apró, élő eleséget. Az ivarok megkülönböztetése könnyű, a nőstény nagyobb, a hím hátúszója magasabb.
Hazai tenyésztése Zsilinszky Sándor nevéhez is fűződik, azóta magyarországi tenyésztése megoldott, többen is tenyésztik. Ívatásukhoz 10 literes akvárium, friss, 25-28 °C hőmérsékletű vízzel feltöltve, néhány lapos kő, néhány szélesebb levelű növény szükséges. A hímek élénken hajtják nőstényüket. Több nap után egy-egy nőstény 30-40 ikrát rak le, de az ikrák száma elérheti a 100-at is. Az ikrákból a kis páncélosharcsák 3-5 nap után kelnek ki, pár napig fekszenek a talajon, majd elindulnak eleségkeresésre. Első eleségük apró plankton vagy a közismert mikróeleség. Aránylag gyorsan fejlődnek, és egy hónap után elérik a 10 mm testnagyságot. Hamar ivarérett állatokká fejlődnek, a 2,5 cm hosszú hímek, a 3,5 cm hosszú nőstények már teljesen kifejlettek.Tenyésztésük már többször eredményes volt hazánkban is.
 
Egyre jobban tetszenek ezek a kis mini kupakszemű harcsák és elgondolkodtam,hogy elférne 5-6 db belőlük!
Valakinek van már tapasztalata velük?Bár a méretükből adódóan nem hiszem,hogy nagyon elbírnának a növényekkel,talajjal,de erre irányul a kérdésem! :)
 
Egyre jobban tetszenek ezek a kis mini kupakszemű harcsák és elgondolkodtam,hogy elférne 5-6 db belőlük!
Valakinek van már tapasztalata velük?Bár a méretükből adódóan nem hiszem,hogy nagyon elbírnának a növényekkel,talajjal,de erre irányul a kérdésem! :)

Mi korábban tartottuk a nagyobb változatot a Habrosus-t. Egy hangyányit sem tudta megmozgatni a homokos aljzatot.
Na most ez a halacska a fele méretben azokénak. :)
A boltban van egy aki amiben homok van és kb 50 van belőlük. Az aprószemű homok sem mozdul meg. Viszont ahogy a fenti írásban is van jobban preferálják pl a Vörös szúnyoglárvát, mint a spirulina fenéklakóknak való eledelt.

Az új fás nagy akváriumunkba ők kerülnek be a héten az első lakók között. Nagyon jó fej halacsok. Csak ajánlani tudom őket.
 
Én több mint egy éve tartom őket. Semmi galibát nem csinálnak. A kaját meg összeszedik mindenhonnan. Nagyon jópofa kis jószágok.
Nekem rajban úsztak az Amanda lazacokkal :)
 
Dobok be képet róluk:

Pygmy%20Corydoras_watermark2.jpg


Pár hete nézegetem őket bent a boltban. Hihetetlen jófejek. Az aláhulló apró granulátumot nagy kedvvel eszegetik. Nem félősek és viselkedésükben picit mások, mint a megszokott cory-k. Szeretnek vízközt is mozogni, bár döntő többségében inkább az aljzaton tanyáznak. Aprók, ami azért jó, mert nem tesznek kárt az agyagos aljzatban sem. És nem utolsó sorban a domboldalt sem bontják le.
Ajánlott kategória ;)
 
Arra gondoltam,hogy mivel még nem sikerült eldöntenem,hogy milyen halakat tartsak,első körben velük vinnék egy kis életet az akváriumba,hátha jobban forog majd az agyam! :)
Szerk.:mindig elfelejtek képet betenni róluk!:oops:
 
garnéla populációval mi a helyzet, mennyire veszélyesek rájuk??
Gondolok itt az újszülött garnikra.
 
garnéla populációval mi a helyzet, mennyire veszélyesek rájuk??
Gondolok itt az újszülött garnikra.

Nem láttam még hogy bántották volna, viszont olyat igen, mikor a frissen kelt garnikat az Amandák pillanatok alatt beszipákolták.
 
Nagyon édesek ezek a kis páncélosok. Hihetetlen életet visznek az akvárium életterébe. Imádni valóak tényleg :) Hoztam pár darabot barátnőmnek is, de nagyon keménynek kell lennem ahhoz magammal, hogy el is jussanak hozzá. :D
 
Nekem is egyre jobban megtetszik ez a hal :) Tegnap voltam a Bécsi MegaZoo-ban és volt szerencsém megcsodálni őket . Nagyon tetsztenek a legközelebb biztos hozok belőlük egy rajt :)
 
Úgy érzem nekem baby -ket sikerült vásárolnom mert a leírásokban azt olvasom ,hogy hím 3 cm a nőstények meg 4 cm . Az enyimek ép ,hogy 2 cm-esek :D egybk alig mutatkoznak :(
 
Lehet, hogy kisebbek maradnak. A panda corykra is mindenhol 4-5 cm-t írnak, nálam a legnagyobb van talán 4 cm, a többi inkább 3-3,5 cm körül lehet, és már nem nőnek. Egyébként Ők (is) imádni valóak, egész este rendületlenül porszívóznak, meg úszkálnak bandában, és próbálják elzavarni az ancikat a finomabb falatokról, többnyire sikertelenül. :)
 
Lehet, hogy kisebbek maradnak. A panda corykra is mindenhol 4-5 cm-t írnak, nálam a legnagyobb van talán 4 cm, a többi inkább 3-3,5 cm körül lehet, és már nem nőnek. Egyébként Ők (is) imádni valóak, egész este rendületlenül porszívóznak, meg úszkálnak bandában, és próbálják elzavarni az ancikat a finomabb falatokról, többnyire sikertelenül. :)
Nálam sajna nem badáznak igaz csak 5-en vannak ,de edig 1szer 2szer láttam ,hogy 3-an eggyütt vannak. Nyílván örülnek ,hogy el tudnak bújni a nagy dzsungelben :)
 
az nagy gáz ha csak 3-at veszek belőlük most??nincs több a boltban...és sehol nem kapok..amandákkal lennének.
 
Sziasztok!
Nálam 8db van az akváriumban, de sajnos nem nagyon akarnak mutatkozni. Nagyon félénkek, alig mozdulnak ki a gyökér mögül. Ha mégis kinn vannak és meglátnak valakit, hanyatt-homlok menekülnek vissza. Többen írtátok, hogy hozzácsapódnak más halakhoz is. Ha valamilyen bátrabb, aktívabb halat raknék melléjük (pl. endlert) lehetséges, hogy megbátorodnának?
 
Back
Oldal tetejére