• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Corner forest

noobi97

Kertész tanonc
Naszóval akkor elinditom én is a saját kis naplómat. Most jöhet a sablon szöveg "már rég óta olvasom a forumot...." Ezt átugrom inkább :p
Inkább a lényegre is törnék. Rögtön az elején egy kérdéssel kezdeném. Nem nagyon látok sarok akváriumokat? Ennek mi az oka? Mivel nekem egy sarok akváriumom van (70*70*100 a háromszög és 30 magas) ami cirka 74 lier és ebben szeretném megvalósitani az elképzeléseimet. Méghozzá egy hasónlót mint a 2008-as IAPLC harmadik vagy negyedik helyezetje

Világitás (teljesen DIY)
Sylvania Grolux fénycső T5 FHO24W/T5/GRO 8500K 16x549mm
Fénycső T8 15W/33-640 cool white F33 26x438mm G13 (ezt leszeretném cserélni egy luxline plusra)
T5 FHE Luxline® Plus

Hát ez a világításom. méghozzá most az alábbiak szerint megy az akvárium felett. Reggel nyolctól megy délig a coolwhite. Aztán déltől hatig mint a három cső és hattól tízig ismét csak a coolwhite. Szeretem nézegetni az akváriumot.

Szürés:
Hát most két belső szűrő van benne mégpedig:
AquaEL FAN mini és egy Eheim Pick up.
Ezt szerélem le a közel jövö egy szép narancssárga DIY-re.

CO:
poroltó+reduktor+mágnesszelep+diffuzer.
Itt máris jön a problémám. a héten megérkezett a diffuzerem. eabyről ama messzi hongkonból :D :D. Nagyon örültem neki, komolyan mint az ovis a csokisnál. gyorsan össze is szerel(gyorsan volt vagy 20 perc amig ráizzadtam a csövet a végére. jó kis élesztős co ráenged és semmi... egy csepp bubi se. elkeseredés nagyon hát mondom eddig müködött mi lehet itt a baj. Nah majd nagy okosan elkezdtem fújkálni a csövet, hogy legalább lássam h hogyan is szuperál és semmi. Szóval most egy kicsit el vagyok keseredve, hogy mi lehet a baja, de majd a nagynyomásún hátha működni fog.

A talaj:
Hát itt eléggé elgondolkodtam, mivel ugye amit szeretnék csinálni ott egyáltalán nem látszik a talaj a növényektől. Szóval nekem teljesen megfelel a négynyócas^^ bányakavics is ami legalább ingyen van. Alá pedig arra gondoltam, hogy már egy ideje kisérletezgetek-tünk (szerencsére a szomszédot is rábirtam beszélni, hogy szedje ki az akváriumábol a műgazat és tegyen bele élőt) a virág földel. elég szép sikerekkel. Szóval én ezért erre gondoltam, de lehet mégiscsak valami jó kis zsákos talaj táp lesz belőle. Meglátjuk a költségvetésből.

A fa az természetesen vasfa... haha amint látjátok nem az a bemegyek boltba és megveszem típus vagyok :) így hát valamelyik nap átrohantam nagypapihoz^^ és lááám éppen egy elhagyatott szőlősből szedték fel a tőkéket, igen már ázik is vagy 10 tőke, hogy tudjak majd belőlük válogatni. :D :D Az a pár kő a szőlő alá pedig itthoni szerzet, egy nagyon nagy kavics ami jobb hangulatombat össze aprítottam^^

Tápozás:
Nah itt igencsak megint dillemmám van, nagy aukciós link moderálva fanatikus vagyok és nézegettem ada lötyiket és egész olcson meguszom. Viszont ez a mondat elgondolkoztaott:
A két tápot ezért ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy finom luxusautó (ADA) és egy igazi amcsi izomautó (EI – Green Aqua tápok) lenne előtted.
Szóval itt is gondolkozás van.

Növények
Az egyetlen egy szegmense az akváriumnak ahol nincs dilemma. Le van irva hogy mi van benne az kell :D :D annyi különbséggel, hogy láttam egy rózsaszín növényt amit még szeretnék belerakni.

Lakók:
hmmm hmmm hmmmm hát még a jővő zenéje^^

Nah ennyit már jönnek a kérdések még de majd késöbb.
Elóre is köszönet a figyelemért és a segitségért
üdv norbi
 
Tápozáson ne agyalj sokat. Az ADA tápozást az ADA filozófiához találták ki. Ahogy az akváriumod többi elemét elnézem inkább egy alacsonyabb költségvetésű dolgot próbálj. Green Aqua tápok, vagy az 1 komponenses tápok közül a Tropica, Profito, Fluorish. És persze mindig ott a lehetőség a saját mixelésre.

Mindenkivel azt próbálom megértetni, hogy néhány dolgot csak akkor lépjünk meg, ha a többi komponensben is legalább olyan minőségű dolgot választunk, vagy olyan terméket, amit direkt a másik termékhez terveztek. Ellenkező esetben felesleges pénzköltések és rossz döntések születnek majd.

Az ADA tápokat én ADA talajokhoz mondanám, de legalábbis az agyagos talajokhoz.

Sok sikert az új akihoz. :thumbup:
 
Próbáld a nagynyomásún a duffuzert ha már megvan, tuti menni fog. A szűrőben tudunk segíteni, bátran kérdezz a megfelelő topicban. Nem látok képeket, lehet hogy nálam van a hiba ? :)
 
Bér nem tudom milyen diffúzer, de amikkel én eddig találkoztam azok élesztőssel is működtek, csak meg kellett várni a megfelelő nyomást aztán jött 1000-rel a bubi.
 
Szia!
Ha nem megy a difi a palackoddal, akkor tuti ereszt valahol a rendszer. Nálam is ment minden diffúzor az élesztőssel, de szívatós a dolog ha "növényes tempóra" váltasz! Az ingadozó co2 nagy bajok okozója lehet! Én azt javaslom, hogy inkább egyszerűbb növényekkel csinálj egy Easy Carbo-s akit ha nem tudsz egyből nagynyomásúval indulni, bár carbo-s tapasztalatom nekem még nem sok van. Ingadozó co2-s viszont van.... ellenségemnek se kívánom!
Főleg induláskor fontos!

Persze ha egyből megy a nagynyomású, akkor semmi gond, a difi is jó lesz! :thumbup:
 
Ha Atomizer jellegű a difi, akkor elképzehető, hogy nem fog működni. Mert ezek nem hagyományos kerámiával működnek és 2 bar feletti nyomás alatt meg sem mukkannak.
 
noobi97 said:
Hát egy ilyen diffuzerem van:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/A ... directlink

Még nem tudom rátenni a nagynyomásúra mivel kell még 1-2 komponens a rendszerbe (reduktor, tűszelep) de ahogy lesz már ki is próbálom.
Egyenlőre még csak a beszerzésnél járok meg a kérdezgetéseknél :p

Képeket a jelenlegi akváriumról találtok a diffuzoros linknél.

Ezt a difit az élesztős rendszernek meg kell hajtania. A rendszeredet kell átnézni és működni fog.
 
Szerintem valahol szökik a gáz az élesztős rendszeredben. Nézd meg a kupakoknál (gondolom valami cola-s PET-palackot használsz). Esetleg nincs e valahol apró lyuk a csövön. Élesztős rendszernél O2 csővel is működni kell a témának, tehát ha nem CO2 csövet használsz attól még jó. Másra nem tudok én se tippelni. Nálam remekül hajtotta a diffit, bár nem pont ilyenem van.
Én a kupakoknál a CO2 csövet pillanatragasztóval ragasztottam le jó vastagon, és persze hagytam megszáradni, így elég jól szigetelt. Szilikon alapú ragasztóval nem mentem semmire se mert előbb utóbb a nyomás miatt szökött a gáz. Persze figyelni kellett, hogy a csövek később ne törjenek meg, mert a pillanatragasztó megkeményítette a csövet, ami könnyebben tört.
 
Ott lesz a hiba tuti a csönél, majd ezt a pillanatragasztos dolgot kipróbálom.

Viszont senki se hökkent meg, hogy háromszög alaku az akvárium. Erre viszont várnám a tanácsokat, hogy szivó ill. fújó csoveket hova kéne tennem.
 
Back
Oldal tetejére