• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Comeback

Blixáról már lemondtam, közben a hardscape is átalakult kicsit így javában anubias és buce fajok lesznek a befutók.
Microsorum talán a törzs elé kerülhet, de ez annak a függvénye, hogy milyen vastag törzset fogok összehozni és marad-e mellette elég hely.
RO szűrő lesz mindenképpen, nem bírom a vízkövet :)
És a növények is meghálálják.
 
Blixáról már lemondtam, közben a hardscape is átalakult kicsit így javában anubias és buce fajok lesznek a befutók.
Microsorum talán a törzs elé kerülhet, de ez annak a függvénye, hogy milyen vastag törzset fogok összehozni és marad-e mellette elég hely.
RO szűrő lesz mindenképpen, nem bírom a vízkövet :)
És a növények is meghálálják.

Szuper, nekem kicsit sok maceranak tunt egy pici akvarium melle, TDS meressel, visszasozassal de ha megvan az elhatarozas, hajra :)
A vizko tenyleg utalatos joszag, en igyekszem egyuttelni vele, kuzdok ellene.
 
Szuper, nekem kicsit sok maceranak tunt egy pici akvarium melle, TDS meressel, visszasozassal de ha megvan az elhatarozas, hajra :)
A vizko tenyleg utalatos joszag, en igyekszem egyuttelni vele, kuzdok ellene.
Régen is csak RO-t használtam.
Először megpróbálom csapvízzel növelni a TDS-t, ha úgy nem jön be, akkor veszek GH+-t. Sopronban híresen jó a csapvíz és a klór is nagyon kevés benne állítólag...
Meglátjuk! :)
 
Sziasztok!

Hosszú szünet után újra jelentkezem.
Eddig a gyűjtögető fázisban voltam és vártam az év végi akciókat :)
Most eljött az én időm :D

Green Aqua RO készülék, vízlágyító - 380 l/nap (100 GPD)
Cikkszám: 999807
1​
Seachem Matrix - Biológiai szűrőanyag - 1 liter
Cikkszám: 117-55
1​
Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag hálóban - 100ml
Cikkszám: 165-55
1​
Green Aqua GH Plus - vízkeménység növelő - 250 g
Cikkszám: 999630
1​
JBL teszt - ProAqua Test Combi Set Plus Fe - édesvizi tesztkészlet (6 teszt)
Cikkszám: JBL24092
1​
JBL teszt - ProAqua Test PO4 (foszfát) cseppteszt utántöltő - 50x
Cikkszám: JBL24128
1​
Aquario NEO Special Type Curved akril CO2 diffúzor - kicsi
Cikkszám: 999060
1​
CO2 buborékszámláló folyadék - 30 ml.
Cikkszám: 999378
1​
Eheim Jager 50 akváriumi fűtő - 50W
Cikkszám: J-3612010
1​
GreenWorks szűrőzsák - 500 ml
Cikkszám: 999345
1​
ADA CO2 cső - átlátszó (2m)
Cikkszám: 110-129
1​
Green Aqua teleszkópos garnéla- és halháló
Cikkszám: (RES)PPMFN405
1​
Green Aqua gél pillanatragasztó - 20 g
Cikkszám: 999368
1​
Green Aqua folyékony pillanatragasztó - 20 g
Cikkszám: 999369
1​

Ezekkel lettem gazdagabb, meg némi készpénzzel szegényebb.
Valamint megrendeltem a mágnesszelepes Chihiros mini reduktort is. Most várom az érkezését.
Ami még hiányzik az a világítás. CII oder CII RGB, de az most nincs készleten.
Kell még egy okos elosztó, és a CO2art-os Sodastream átalakító. (Ők sajnos nem nagyon akcióznak, bár inkább egy free shipping esne jól)
Azután már csak az élővilág....
Valószínűleg ezek már csak jövőre, de szép csendben haladok a cél felé.
 
Megjött a Chihiros mini reduktor is Alitól.
Meg sem vámolták, így elég korrekt áron jutottam hozzá.
Első ránézésre minőséginek tűnik, reméljük működés tekintetében is hozza az elvárt szintet.
Sajnos a co2art adapter egyelőre hiánycikk, valamint a C2 RGB sem rendelhető most, így a projekt itt újból megáll egy kicsit.
Semmi gond, addig is gyűjtögetem a likviditást :D
 
IMG_20210123_195708.jpg
Itt tartok most.
Sajnos a Matrix mennyiséget kicsit elmatekoltam. Csak egy litert rendeltem, így most még kettővel meg kellett toldanom. Valamint a gyári alátét szivacs is kissé rövidre lett vágva, tehát ahelyett is rendelnem kellett másikat.
Közben rájöttem, hogy GH+—t rendeltem korábban, pedig a GH/KH lehet, hogy célszerűbb lett volna, mert semmi sem fogja keményíteni a vizet...
Külön a KH-t tudom emelni valahogy?
 
View attachment 100858
Itt tartok most.
Sajnos a Matrix mennyiséget kicsit elmatekoltam. Csak egy litert rendeltem, így most még kettővel meg kellett toldanom. Valamint a gyári alátét szivacs is kissé rövidre lett vágva, tehát ahelyett is rendelnem kellett másikat.
Közben rájöttem, hogy GH+—t rendeltem korábban, pedig a GH/KH lehet, hogy célszerűbb lett volna, mert semmi sem fogja keményíteni a vizet...
Külön a KH-t tudom emelni valahogy?
Csodalom a turelmed :)
Nagyon jol nez ki a setup, kivancsi leszek mit hozol ki belole.
 
Szia!

Nagyon szép kis indítás. Ezzel a beta szettel már én is szemeztem, figyelem, hogy boldogulsz vele.
A scape közepét esetleg még megemelném valamivel, mert így túl alacsony az összkép.
Kifolyó elé nem kell semmi, mert a flow miatt algásodhat, a beszívó elé sem, mert csak gyűjtené a szmrötyit, de középen még egy ág vagy valami magasabb növény szerintem jól mutatna. Vagy oda kerül majd a microsorum bokor?

Majd meglátod.
Sok sikert hozzá!👍
 
Szia!

Nagyon szép kis indítás. Ezzel a beta szettel már én is szemeztem, figyelem, hogy boldogulsz vele.
A scape közepét esetleg még megemelném valamivel, mert így túl alacsony az összkép.
Kifolyó elé nem kell semmi, mert a flow miatt algásodhat, a beszívó elé sem, mert csak gyűjtené a szmrötyit, de középen még egy ág vagy valami magasabb növény szerintem jól mutatna. Vagy oda kerül majd a microsorum bokor?

Majd meglátod.
Sok sikert hozzá!👍
Szia!
Igen, oda tervezek 1-2 microsorumot, ami még 10 centit tuti hozzáad majd a magassághoz.
Az elején voltak olyan elképzelések, hogy emers részt is kialakítok orchideákkal, de az nem jött össze, mert sehogy sem állt össze úgy a scape.
Lehet, hogy később még kerül oda egy fatörzset imitáló ág, ahogy eredetileg is képzeltem, de egyelőre így nekem nagyon bejön.
A kép nem is adja annyira vissza. Vagy lehet csak én fotózok rosszul :)
A befolyóra terveztem venni egy terelőt. De a pumpa szabályozható, így felesleges sztem.
 
Minden készen áll a holnapi starthoz!
RO szűrő beszerelve. A 380-as GA verzió hozza a napi 280-at kb. TDS 24ppm.
Ma még megyek a Sodastream palackért, a növények holnap érkeznek @Luigi13 jóvoltából.
Kicsit izgulok, rég csináltam már ilyet.

Heti 2 vízcserével számolok, mert csak dekorhomok lesz.
2-3 hét bejáratás jöhetnek majd a halak.
 
IMG_20210204_200204.jpg
Első nekifutásra ez lett belőle.
5 napja megy az aki. Egyelőre problémamentes. DC-n volt vmi fehér szmötyi, olyan mintha a tapadkorongból oldódott volna ki. Leszedtem, azóta semmi. Néhány helyen a fa taknyosodik. Ezen felül nem látok semmit.
Holnap jön a második vízcsere.
TDS 127ppm. Mást eddig nem mértem.
Ez a kép rögtön telpítés után készült. Azóta szépen letisztult a víz.
 
Van egy kis gondom....
Foszfát az egekben! Nincs is olyan sötétkék a tesztben, mint amennyire a vizem elszíneződik.
Nincs benne még semmi élőlény, heti 2x50% vizet cserélek, csak GA micmac megy napi 2 spricc, excel pár csepp és a GH/KH+ból egy kevés.
Mi termelhet foszfátot?
 
Van egy kis gondom....
Foszfát az egekben! Nincs is olyan sötétkék a tesztben, mint amennyire a vizem elszíneződik.
Nincs benne még semmi élőlény, heti 2x50% vizet cserélek, csak GA micmac megy napi 2 spricc, excel pár csepp és a GH/KH+ból egy kevés.
Mi termelhet foszfátot?
Nálam is volt ilyen a elején. Milyen homokot használsz?
 
Back
Oldal tetejére