• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Comeback

hunbecks12

Főkertész
Sziasztok!

5 év után talán idén újra bele tudok vágni, hogy növényes akváriumom legyen.
Sajnos ebben az időben totálisan lemaradtam a témában történt változásokról, de igyekszem behozni a lemaradásom.

Amit szeretnék:
- Beta Compact 30-as akvárium hátsópolcos szűréssel
- Twinstar Light II 300 EC
- Tropica Nano CO2 System 95g
Vagy, amit mostanában fedeztem fel: Sodastream/Sodaco palackos rendszer egy normális reduktorral
Ez utóbbiról szívesen fogadnék véleményeket!

Azért hajlok inkább errefelé, mert nem keletkezik hulladék patron, az utántöltés lényeges olcsóbb és sokkal több ideig elég.

Közben már készíttettem egy dummy plexi akváriumot, hogy abban próbálgassam az elrendezést.
Vettem pár lávakövet, vasfát és red moort.

A lávakövek viszont lemosás és körömkefézés után is olyanok, mintha sárosak lennének.
Ezzel lehet valamit kezdeni?
Vagy ez víz alatt szép sötét lesz?
IMG_20200429_170358.jpg

A jelenlegi hardscaperől majd teszek fel képet véleményezésre!
Ne kíméljetek majd!
 
Ezt sikerült eddig összelegóznom:

IMG_20200429_184518.jpgIMG_20200429_184525.jpg
Erről a két oldalról fog látszani.
Vannak még lávaköveim, amiket kisebbre kell összetörnöm. Azokkal feltöltöm még a jobb hátsó sarkot és a vasfa töve körül is.
L alakban La Plata sand megy, a kövek közé táptalaj és bele egy szép nagy bozót vegyes zöldség. Pinnatifida, anubas nana petite, pogostemon, tripartita, Rotala HRA, vmi szép zöld stem, talán egy microsorum is ha nem aránytalanul nagy ide...
Fára valami moha, és apróra zúzott lávakő a nagyobb köve köré és elfedni a réseket hogy a dekorhomok és az amazonia ne keveredjenek.
Szerintem még 1 v 2 vékonyabb vasfa is elférne vagy pár red moor ág.
Tervezett lakók: 3-4 amano, 1-2 Oto, halakra több verzió is van: Amanda, Boraras brigittae, kubotai vagy galaxy 6-8 db
Ha még belefér akkor pár db CRS...
Vélemények, javaslatok!?
 
Sikerült szétcsapnom a lávaköveket, de elég éles darabokra törtek.
Félő, hogy felszabdalja a leendő lakókat.
Próbáltam lepattintani az éles részeket, de akkor is ugyanolyan élek keletkeznek.
Sajnos a GA-ban sincsenek most kis darabok és a következő szállítmány még 2 hónap...
De biztos, hogy kell még követ és fát is vennem.
 
Kicsit még pakoltam hozzá....
 

Attachments

  • IMG_20200501_203344.jpg
    IMG_20200501_203344.jpg
    166.5 KB · Megtekintések: 74
  • IMG_20200501_203329.jpg
    IMG_20200501_203329.jpg
    130.9 KB · Megtekintések: 97
Elkészült a bútor, délután teszek fel róla képet.
Egyszerű kis fehér, IKEA Kallax stílusú, csak extra teherbírású :)

Más téren még nem jutottam előrébb, de július elején végre fel tudok menni dekort válogatni a GA-ba.
Kellene még pár darab lávakő és vasfa.

Ami eldőlt, hogy sodastreames lesz a co2 rendszer.
Találtam egy adaptert a co2art-tól, kicsit drága, de legalább jó minőségű.
Azt olvastam, hogy általában ez a sodastremes rendszerek gyenge pontja, így jobbnak látom ebbe kicsit több pénzt fektetni.
Reduktornak a Chihiros mini reduktorát választottam, mert ez nem rántja el a palackot :)

Világítással kapcsolatban vannak a legnagyobb problémáim:

- Twinstar Light 2 EA
- Twinstar Light EC
- ONF Flat Nano
- ONF Flat Nano +
- Chihiros WRGB II
- ADA Aquasky

Itt meglehetősen nagy a választék, és egyik sem tudott végérvényesen meggyőzni.
Twinstarról azt olvastam, hogy a zöldek nem túl szépek alatta.
ONF olyan picike és gyenge konstrukciónak néz ki, ellenben a fényét dícsérik és a Plus-os időzíthető, dimmelhető.
Chihiros erős, dimmelhető, időzíthető, programozható, de nincs gari...
ADA, pedig ADA. Nem dimmelhető, nem időzíthető, csak ha belenyúlok. (Azt viszont nem szeretnék)

Növények tekintetében készítek egy skiccet és várom a véleményeket.
 
Utoljára módosított:
Abban szeretnék még tanácsot kérni, hogy a lávakőhöz milyen dekorkavics illene?
Szeretnék még apróbb lávaköveket betenni, de egy szép dekorkavics is jó lenne, hogy részletgazdagabb legyen.
Plantahunter Rio Xingu nagyon tetszik, de nem tudom mennyire illik a lávakőhöz.
 
IMG_20200707_175530.jpg
Sziasztok!
Hétfőn végre eljutottam a GA-ba, vásároltam némi lávakövet és vasfát és ezt sikerült összelegóznom belőlük.
Még pár apróbb gyökeret szeretnék, valamint a törzset is kicsit megvastagítanám. Vagy majd növényesítésnél elcsalom a gyökerek vastagságát.
 
IMG_20200710_184944.jpgIMG_20200710_181253.jpg
Kicsit még alakítottam az elrendezésen. A törzs csak a talajfeltöltés után kerül majd be.
Apropó... Kövek összeragasztására, illetve fák ragasztására milyen ragasztót ajánlanátok?
 
Tegnap vettem szuper pillanatragasztót az Eurof@mily-ben, gél állagú, vízálló, nem fehéredik ki, akváriumban is használható, pillanatok alatt köt....
Ez mind rá volt írva, gondoltam hoppá, ezt nekem találták ki. (500HUF)
Na ebből a pillanatok alatt köt már biztos nem igaz, mert 20 percig semmi, hullottak le a kis fadarabok a lávakövekről.
Talán 3-4 apróbb ágat sikerült felragasztani egy tubus ragasztóval (3g), de azok sem akartak megkötni.
Aztán reggel ránéztem és "atombiztosak" lettek. :cool:
Úgyhogy délután folytatom, kicsit kevesebb ragasztó felhasználásával, de gyanítom, hogy még így is kelleni fog 2-3 tubus :D
Köveket mivel tudnám rögzíteni?
IMPA glue-ba nem biztos, hogy beruháznék, mert ahogy láttam 1,45 kg a legkisebb kiszerelés, nekem meg max 10 deka kellhet...
A pillanatragasztó viszont kevés lesz ehhez és szerintem a lávakő résein be is folyik, mire megkötne.
Javaslatok? Mert hogy az még senkitől nem érkezett :confused:
Szívesen írom ezt a naplót, mert a régieket is jó érzés visszaolvasni, de azért néha üdvözítő lenne némi kritika, javaslat! ;)
 
Utoljára módosított:
Tegnap vettem szuper pillanatragasztót az Eurof@mily-ben, gél állagú, vízálló, nem fehéredik ki, akváriumban is használható, pillanatok alatt köt....
Ez mind rá volt írva, gondoltam hoppá, ezt nekem találták ki. (500HUF)
Na ebből a pillanatok alatt köt már biztos nem igaz, mert 20 percig semmi, hullottak le a kis fadarabok a lávakövekről.
Talán 3-4 apróbb ágat sikerült felragasztani egy tubus ragasztóval (3g), de azok sem akartak megkötni.
Aztán reggel ránéztem és "atombiztosak" lettek. :cool:
Úgyhogy délután folytatom, kicsit kevesebb ragasztó felhasználásával, de gyanítom, hogy még így is kelleni fog 2-3 tubus :D
Köveket mivel tudnám rögzíteni?
IMPA glue-ba nem biztos, hogy beruháznék, mert ahogy láttam 1,45 kg a legkisebb kiszerelés, nekem meg max 10 deka kellhet...
A pillanatragasztó viszont kevés lesz ehhez és szerintem a lávakő résein be is folyik, mire megkötne.
Javaslatok? Mert hogy az még senkitől nem érkezett :confused:
Szívesen írom ezt a naplót, mert a régieket is jó érzés visszaolvasni, de azért néha üdvözítő lenne némi kritika, javaslat! ;)

Nekem a gel pillanatragaszto a mohak, novenyek felragasztasahoz valt be, a hardscapehez meg kozmetikai vatta karikak es nagy (20g) folyekony pillantragaszto kombo.
 
Ezt sikerült eddig összelegóznom:

View attachment 91289View attachment 91290
Erről a két oldalról fog látszani.
Vannak még lávaköveim, amiket kisebbre kell összetörnöm. Azokkal feltöltöm még a jobb hátsó sarkot és a vasfa töve körül is.
L alakban La Plata sand megy, a kövek közé táptalaj és bele egy szép nagy bozót vegyes zöldség. Pinnatifida, anubas nana petite, pogostemon, tripartita, Rotala HRA, vmi szép zöld stem, talán egy microsorum is ha nem aránytalanul nagy ide...
Fára valami moha, és apróra zúzott lávakő a nagyobb köve köré és elfedni a réseket hogy a dekorhomok és az amazonia ne keveredjenek.
Szerintem még 1 v 2 vékonyabb vasfa is elférne vagy pár red moor ág.
Tervezett lakók: 3-4 amano, 1-2 Oto, halakra több verzió is van: Amanda, Boraras brigittae, kubotai vagy galaxy 6-8 db
Ha még belefér akkor pár db CRS...
Vélemények, javaslatok!?

Lehet hogy csak a friss elmeny teszi de a microsorum szerintem jobb valasztas mint a blixa, ket szemponbol is
  • blixa eleg maceras noveny nekem az elozo akvariumban folyamatosan ragtak az ottok/rakok.
  • microsorum, legalabbis a kisebb fajtak (trident, narrow) jobban illik a fokuszba, valahogy meghatarozobb noveny, blixa elmegy midrground novenynek amit max kicserelsz. Nem is epifita, ugyhogy a jelolt helyen szerintem nem is erezne jol magat.
Halak frontjan, ottobol legalabb harmat, de talan inkabb tobbet tennek bele, csapathalak ilyen kis szamban eleg depressziosak... bujkalnak. En a kubotainak nagy rajongoja vagyok, de kicsit borsos az ara. Szoval nalam Boraras urophthalmoides lett kicsit nagyobb szamban. hogy mutassanak, de a galaxy is nagyon klasszul mutat de lehet egy normalis csapathoz keves a 36 liter, meglepoen nagyra nonek par ev alatt.

Vizkezelessel mit tervezel? Lesz RO szurod, vagy csakpviz vizkezeloszer?
 
Back
Oldal tetejére